Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:06 02.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: абортът не е убийство. точканови [re: ж]  
Автор woman (Любяща и любима)
Публикувано01.02.05 14:02



Виж колко интересно се получава. Повечето жени тук се бият в гърдите, че са атеистки, че не им пука от нищо и пр. И изведнъж реагират бурно на нещо, което им звучи обвинително. Защото все пак вярват в нещо, имат съвест и тя реагира непримиримо към подобни епитети. Може би проблемът идва от незнание и неразбиране.
Убийство звучи страшно. Никой не иска да извърши такова нещо. Повечето хора мислят, че това е най - ужасното нещо на света... Но се случва. И всеки един от нас може да го извърши при дадени обстоятелства. Щом ни е страх да не се случи, значи го приемаме за огромен грях. Истината е, че една лъжа може да бъде по - голям грях при определена ситуация, защото понятие като голям, по - голям и най - голям грях няма. В този смисъл не можем да кажем, например, че спонтанният аборт не е проблем, проблем е доброволният. Ами, ако аз не съм се грижила достатъчно за себе си и за детето в мен - това си е жива немарливост и изобщо не е оправдана. Затова в правото има умишлено убийство, убийство по непредпазливост, неизбежна отбрана и пр. термини. Не може целият човешки живот да се включи в една дума и тя да се възприема едностранчиво.
Не ми се е случвало до сега да направя аборт. Но не съм застрахована. Както и не съм застрахована да не прегазя човек на улицата... "Агитацията" на Ежко беше в същия дух, както тази за колана при шофиране, за неупотребата на алкохол - това също е пасивна агресия, кампанията против тютюнопушенето също и пр. ... Целта е единствено и само, за повече внимание и по - голяма отговорност. Аз, поне така я разбрах.
Ако, утре ми се наложи да направя аборт по медицински причини, ще го направя. Ще съжалявам до края на живота си, така както съжалявам сега, за други неща, които съм правила... Изборът си е наш, разбира се. Но нека не го възприемаме като избор на козметична процедура, защото не е...



Тема Re: Четеш както дяволът чете евангелието :))))нови [re: ж]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано01.02.05 14:03



аха, същия, дет в там някъв секстански клуб по битноста му модератор направил 2 страници статични мнения :)



Тема Ако исках да бъда модератор нямаше да е тук.нови [re: DarkCat]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 14:05



И само за твое сведение бях номиниран за модератор на едно друго клубче, но си направих самоотвод. Както ще си направя и тук ако моя ник се появи в подобен списък.
А що се отнася до индиреткните изводи - ти първа започна с изопачаване на моите думи. За разлика от теб аз само свързах заедно две различни изречения от един твой постинг.
Хайде спри се. Стига толкова агресия. Ако не можеш да пишеш без нападки ще си помисля, че не искаш модератор за да не бъдеш евентуално модерирана и ти един ден.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни. [re: ж]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано01.02.05 14:06



защото са разгневени, показват му къде са уязвими, което му дава насока. Посочи му, че той не се различава от другите, че жена му е както всички други ако не и по-зле, след тона наблюдавай и прави изводи.



Тема Re: Коментар относто събитията от последните дни. [re: AЛБATPOC]  
Автор woman (Любяща и любима)
Публикувано01.02.05 14:11



А тя как решава вместо други - бащата и въпросното създание? Получава се омагьосан кръг... Никой, никого не съди. Няма право. Не знам защо се възприема така. Просто предупреждава.
На мен лично няма да ми пука, че някой ще ме изтрие. Не съм, чак толкова нарцистична. Никога нищо не е могло да ме спре да си кажа мнението и да го защитя в рамките на добрия тон, все пак.
Но, виж, ако се разхождам в гора и ми се пее и ми се скача и ми се търкаля по поляните, заедно с група приятели или дори сама - само с животники разни, но имам охрана или горския ми шепне в ухото, ми ще ида на Аляска, колкото и да съм зиморничева...
Така, че всъщност извинявай, че ти разводних темата. Изборът си е мой, наистина просто ще спра да пиша тук и за мен поне всичко ще си е ок, за вас също. Така, че спорът е излишен. Всеки си намира гьолчето.




Тема Re: Четеш както дяволът чете евангелието :)))) [re: Bълk]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 14:13



И какво ти даде право да отрежеш един куп невинни заради един виновен? Нали ти преди няколко постинга ми написа, че модератор няма право да трие посетител? Значи да го триеш нямаш право, но да му попречиш да пише имаш?
Обясни ми този парадокс ако можеш?

Зная много добре, че може да се банва и по IP но това на практика означава да се банне цяла София парче по парче защото Мулето пише от клубчета. И накрая какво? Ще орежеш клубарите и ще си останеш сам в клуба.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Re: Четеш както дяволът чете евангелието :)))) [re: ж]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано01.02.05 14:14



Не. Не е.

Интернет е, нощ, звезди, луна
но без обич закъде сме ние...


Тема Защо имаш такъв мерак да спреш различните? [re: AЛБATPOC]  
Автор DarkCat ()
Публикувано01.02.05 14:15



Ето ти първото мнение : Или казано направо смятам, че крайно време да си изберем модератор ако не за друго то поне за да банва и трие такива като Ежко ще ме прощаваш, но звучи като "Хайде да трием всеки който пише нещо дето не ни кефи"

Това ти писание Смятам, че в името на спокойствието на жените, които всички (надявам се) обичаме би трябвало да се опитаме да осигурим по някакъв начин техния комфорт тук.
Затова аз смятам, че клуба се нуждае от модератор. Дай боже да не се налага да се намесва или почти да не се налага, но винаги ще има някой откачен побърканяк който да намери нечие слабо местенце и да наранява тези, които ги боли.
- като някой се е издепресирал яко, просто не отваря такива теми. не може да има само прекрасни неща по клубовете, само радостни и щастливи писания и хора.

А за тези, които няма да се съобразят с това нека си изберем един полицай. Понякога дори само наличието на полицай е достатъчно за успокояване на страстите. Все пак едно е да си сигурен, че няма модератор в клуба а съвсем друго е ако вероятността да те изтрият съществува. Това автоматично слага задръжки на много хора. Повярвай ми. - ти си за цензура, задръжки, страх от изтриване, премисляне на всяка написана думичка.... така де, малко е смешно но точно Ежко не е писал нецензурни думички...достатъчно умен е. виж, такива като мен дето лесно се нервират....

Аз не искам да трия никого. Аз искам просто да се спазва добрия тон и да не се издевателства над хора в тежък за тях момент. Случвало ми се е да видя как някой се срива понеже е бил в тежък момент и някои капки от клубовете са преляли чашата. - такива нежни души не са за виртуалната реалност. да отидат в клуб Романтика примерно

в Говорим си за секс пуснах една тема за чорапите и мрежестите чорапи, провокирана от рекламата на водка Флирт. е те до там бях.



Тема Re: абортът не е убийство. точка [re: woman]  
Авторж (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 14:18



въпросът е дали е "грях" "нередно" и т.н.. става дума в случая за избор..т.е. кой от два възможни варианта е по неприемлив. за мен грешно е раждането на нежелано дете. и абортът- приятен или не- ми се вижда по добрият изход. в никакъв случай не го възприемам като убийство, а просто като нещо вредно за организма на жената. като стане дума за убийство - пак въпросът е в обстоятелствата. грешно ли е да убиеш сериен убиец? не може да се абсолютизира. абсолютни правилно и грешно няма. въпрос на интерпретация и на ценностна система. аз не съм атеист. аз съм
просто антихристиянка, анти сяквицъркви и анти "смирената" натрапчивост и абсолютизъм на тез орица.
за някого(например мен) е покъртително да се убият ненам си колко милиона евреи в концлагер, но за цяла нация германци не е било покъртително.
за мен е престъпно убийството на дете, но не смятам абортът за такова. мисля, че имам право, да решавам какво ще расте в моето тяло и какво не- да си махна един бъбрек това аморално ли е?
за мен е много по-важно да съм най добрата майка, която бих могла да бъда , в един подходящ момент, от това да съм многократна родителница, само ,защото по погрешка съм забременяла от някой нехаен. на земята има предостатъчно биологичен материал- условията са такива, че за да стане от едно дете човек трябват възпитание, грижи и т.н. , които аз мога да осигуря еднократно-двукратно.
за мен е ценно момичето и нейният живот мечти, за теб е ценно бебето. за мен е грях да се зароби момичето на 19 с дете от някакъв тъпанар, и да бъде самотна майка при положение, че животът и любовта са пред нея, за теб е грях, тя да махне едномесечна зигота/след 4 седмици зиготата НЕ Е човек/ . всеки с ценностите си.
за мен е съществено качеството на хората, за теб явно количеството.



Тема Re: всеки може да си пуска теми тук [re: DarkCat]  
Автор esti ()
Публикувано01.02.05 14:20



Коте,съгласна съм с повечето неща, които казваш,ама едно нещо не го разбирам - трябва ли да уважаваме някой само щото бил различен?
Уважението трябва да се спечели,да се заслужи.
Приликите или разликите сами по себе си не би трябвало да печелят или губят уважението на хората.

А за модераторството ми е все тая,дали ще го има или не.
Аз сама си модерирам




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.