Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:17 25.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМ  
АвторEжko_ (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 15:27



Може би мнозина са чели този текст, но нека го прочетем отново. аз лично мога да го чета десетки пъти и да го преосмислям отново и отново. . .

. . .

"ЖИВОТЪТ НЕ СЕ МЕРИ С БРОЯ ВДИШВАНИЯ, А С МОМЕНТИТЕ, КОИТО СПИРАТ ДЪХА!"

от Джордж Гарлин *

Парадоксът на нашето време е, че имаме високи сгради, но ниска търпимост, широки магистрали, но тесни възгледи. Харчим повече, но имаме по-малко, купуваме повече, но се радваме на по-малко. Имаме по-големи къщи, но по-малки семейства, повече удобства, но по-малко време. Имаме повече образование, но по-малко разум, повече знания, но по-лоша преценка, имаме повече експерти, но и повече проблеми, повече медицина, но по-малко здраве.

Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде безотговорно, смеем се твърде малко, шофираме твърде бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде уморени, четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко. Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често.

Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем. Добавихме години към човешкия живот, но не добавихме живот към годините. Отидохме до Луната и се върнахме, но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новия съсед. Покорихме космическите ширини, но не и душевните. Правим по-големи, но не и по-добри неща.

Пречистихме въздуха, но замърсихме душата. Подчинихме атома, но не и предразсъдъците си. Пишем повече, но научаваме по-малко. Планираме повече, но постигаме по-малко. Научихме се да бързаме, но не и да чакаме. Правим нови компютри, които складират повече информация и бълват все повече копия, но общуваме все по-малко.

Това е времето на бързото хранене и лошото храносмилане, на големите мъже и дребните души, на лесните печалби и трудните връзки. Времето на по-големи семейни доходи и повече разводи, по-красиви къщи и разбити домове. Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократния морал, връзките за една нощ и наднорменото тегло, на хапчетата, които правят всичко - възбуждат ни, успокояват ни, убиват ни. Време, в което има много на витрините и малко в склада. Време, когато технологията позволява това писмо да стигне до вас и да го споделите, но също и просто да натиснете "изтриване".

Запомнете, отделете повече време на тези, които обичате, защото те не са с вас завинаги. Кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро ще порасне и няма да е вече до вас. Горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва дори стотинка.

Запомнете и казвайте "обичам те" на любимите си, но най-вече наистина го мислете. Целувка и прегръдка могат да поправят всяка злина, когато идват от сърцето. Дръжте се за ръце и ценете моментите, когато сте заедно, защото един ден или може би още утре, този човек няма да е до вас. Отделете време да се обичате, намерете време да си говорите и намерете време да споделяте всичко, което имате да си кажете.

Защото животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха!




Подготвил: Румяна Стефанова
София


* Авторът е известен комик от 70-те и 80-те години на 20-и век - този текст той написал малко след смъртта на съпругата си.



Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: Eжko_]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано28.01.05 15:28



кат си нямаш нищо в тикФата - мисли си го



Тема Вие сте фен_о_мен_аленнови [re: Bълk]  
АвторEжko Бeжko (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 15:44



"- кат си нямаш нищо в тикФата - мисли си го"


Ами нямам нищо в тиФата, но дано все пак ми е останало нещичко в сърцето.

А то Вашата (тиква) сигурно е пълна с доста неща, в т.ч. и с бръмбари, понеже не виждам как успяхте за една минута хем да прочетете дългият текст, хем да помислите да ми отговорите, хем пък и да успеете да напишете постинга си, ако не ги бяхте впрегнали в действие (бръмбарите) правейки ги Ваши достойни (за умозаключението Ви) съ_работници .



Тема Re: ти си трол на форума.нови [re: Eжko Бeжko]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано28.01.05 15:58



абе от тоя текст ми е писнало още от времето на спам по ICQ. Още тогава си дадох сметка за интелектуалното ниво на хора с които общувах, защото хора които имат тези неща осмислени и възпитавани по подобаващ начин, не се впечатляват от този тикст а го пропускат, пък глупаците тръгват да го разпращат на другите "споделяйки мъдроста" недостижима за тях.

още повече, имай предвид че общувайки с мен, общуваш с човек който е няколко нива над теб, най-малкото защото не си дава зор за четене на словестната дрисня на някакви опафкани скъдоумници, а се осланя на собственното мнение и мироглед.



Тема Re: СПАААААААААМнови [re: Eжko_]  
Автор DarkCat ()
Публикувано28.01.05 16:17



тоя текст като го видя и получавам обрив

как през ден се намира някой да го пейстне.....



Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: Eжko_]  
Автор Jill (на война)
Публикувано28.01.05 16:21



Аз не се чувставам като този човек.. По-скоро съм горда от постиженията на човечеството и се възмущавам от грешките. А моят живот е смислен..

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.


Тема Re: Вие сте фен_о_мен_аленнови [re: Eжko Бeжko]  
Автор Aeля (непознат)
Публикувано28.01.05 16:30



Ти си доста заядлив за хрисим християнин, защо така?

Някои знаят вече този текст наизуст.
Интересно ми е защо го пущаш- очакваш разговор по текста ли?
Няма какво да се говори, текста е хубав, човека е преживявал нещо когато го е писал... Човек го прочита... осмисля и това е. Какво да говори.

Каквото и да ти е останало в сърцето, Ежко-Бежко, ако там няма разбиране и приемане на себеподобните ти, значи няма нищо. На такова разбиране и приемане му се казва ЛЮБОВ.
Насила не можеш да накараш някого да приеме каквото и да е, нали?
Ти и в темата за аборта беше много неприемащ. Ами добре, изрази мнението си, хората го чуха, какво повече. Но не - ти искаш да го налагаш. Ти, Ежко Бежко, ако живееше в средните векове, щеше да си откъм инквизицията. И те са били християни, помниш, нали. християни-фанатици Ежко. И ти си фанатик, помисли върху това и го поправи
Добрите пожелания в края на постингите ти са хубави, но те означават да обичаш хората въпреки "греховете" които правят.
Праниш ли разлика Ежко- да не обичаш греха, но да обичаш грешника. Да не приемаш греха, но да приемаш грешника...

Ех, Ежко Бежко... здрав да си.



Тема Уфффф...нови [re: DarkCat]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано28.01.05 16:30



Действително е голяма досада този текст. Но не може да не знаеш, че посредствените мозъчета имат нужда от клишета, по възможност лесни за храносмилане.



Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: Eжko_]  
Автор ezeroto (пързалка)
Публикувано28.01.05 16:32



Основното нещо в християнството е любовта и смирението, нещо не ги виждам у теб:
„Да говоря всички езици човешки и дори ангелски, щом любов нямам, ще бъда мед що звънти, или кимвал, що звека; да имам дори и такава силна вяра, че да мога и планини да премествам, щом любов нямам- нищо не съм.” / 1 Кор.13: 1-2/
„ Никаква гнила дума да не излиза от устата ви, а само добра, за назидание във вярата, за да се принесе благодат на слушащите.” /Eф. 4: 29/

„Като Творец, Ти знаеш какво си сътворил. Като Съдия, знаеш какво си осъдил подир падението. Като Спасител, знаеш как си устроил спасението ни.
Ти ми даде неосквернена природа; но моят отец Адам я покри с велика нечистота и я направи слаба. Към тази нечистота аз присъединих услаждане от суетата, и сега неволно нося наказанието, последвало от това. В самата моя природа е внесено разтление, и ето аз бедствам, като обуреваем в море. Помилвай ме, като мой Творец! Бъди състрадателен към моята немощ Ти, Който стана човек заради мен! Не ме отхвърляй заради страстите ми, но ги разсей, като обърнеш внимание на доброто ми произволение. Да не се погнусиш от мене по причина на нечистотата ми, но виж кък се съкрушавам и желая доброто!
Ако се извръщаш от мен по причина на скверните ми помисли, то обърни поглед на моя плач и виж как аз самият осъждам сластолюбието си!
Произволение за добро имам, но не мога да кажа, че имам и сила. Давам, каквото имам. А ко искаш да дам и това, що ми липсва, дарувай ми го, като милостно погледнеш на доброто ми разположение.
Беден съм аз, ограбеният от змията; немощен съм, свързаният с тление; нямам сили, защото грехът ме души. Загубих аз Твоя дар и затова не ми стига и умът, главата ми не е наред; изгубих връзката с Тебе и затова не зная къде отивам.
Нищо нямам. И ако имам нещо, имам го от Тебе, по Твоя милост. Крайно беден съм. И ако се обагатя, то ще бъде пак дар от Тебе. И сега е Твое, и преди е било Твое, и после пак ще бъде твое.
Моля само за благодат. Изповядвам, че чрез Тебе ще се спася, ако се спася!”
Из „Псалтир на Св. Ефрем Сирин.”

Ако не си ги чел, ти препоръчвам Библията и словото на Св. Августин Блажении „За благодатта и свободата на волята”, а също и книгата „Разсказы странника духовному смоему отцу”, не помня автора, мисля, че я има вече и в превод на български.


Обикни тишината

Тема Нямате ли сърца бе, хоранови [re: DarkCat]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано28.01.05 16:32



Получаваш, казваш обрив като видиш този текст.

Не се очудвам на хората, които първи взеха отношение по темата - хора, които защитавахте - и защитавате аборта.

Мисля, че обривът е много по-сериозен и по-дълбок - стига чак до самото сърце, обривайки го със слепотата на мрака, втвърдявайки го като ледена стомана заключвайки го с катинара на бездушието.


Господ е мое упование

Редактирано от Eжko_ на 28.01.05 16:37.



Тема Re: Нямате ли сърца бе, хоранови [re: Eжko_]  
Автор Jill (на война)
Публикувано28.01.05 16:50



Много прочувствено определение ..

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.


Тема Re: Нямате ли сърца бе, хоранови [re: Eжko_]  
Автор DarkCat ()
Публикувано28.01.05 17:02



виж, ако редовно ти дават да четеш едно и също се изнервяш

да, защитавам аборта. това е право на избор.

а за това какво е сърцето ми - хайде недей - не си назначен за съдник

пък и е казано, по делата им ще ги познаете....

и за бездушие не ми говори - аз съм "за" аборта, точно поради крехкото си сърце



Тема Re: Нямате ли сърца бе, хоранови [re: Eжko_]  
Автор esti ()
Публикувано28.01.05 20:33



Ей,таралеж,до сега си мълчах,защото си мислех,че ще се усетиш сам и ще спреш да пълниш форума с демагогски нравоучения,ама не би...
Спасявай се докато е време и бягай от тук,защото ние сме безсърдечни живуркащи слуги на дявола и може и някоя черна магия да ти направим и току виж си започнал и ти да защитаваш абортите.

Пази се от нашата зараза и бъди здрав т.е. взимай си редовно хапчетата!




Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: Eжko_]  
АвторГaнka (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 21:46



Ежко,този текст съм го чела и мога да кажа кое е най -важното, според мен:
Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често.
Само две изречения могат да ти покажат какви са хората днес и клубарите тук,както виждам, не правят почти никакво изключение.
Оруел си го е казал:
Невежеството е сила!
Аз бих добавила: И то каква!



Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: Eжko_]  
Автор Xevi ()
Публикувано28.01.05 22:20



Не знам защо, но винаги се намират хора, недоволни от света около себе си и обвиняващи го в какво ли не. Историята ни показва, че такива хора винаги е имало и предполагам винаги ще има - няма спасение;)
Донякъде смешен, донякъде жалък е този текст, с цялото желание на един депресиран човек да обвини света за собствената си ненавист. Защото хората, които мислят така, са всъщност хора, които никога не биха били доволни. Дори, ако имаха възможност да построят някой от своите идеали за обществото, те пак не биха били доволни, защото причината е в самите тях. Жалко е да мислиш, че всички около теб са порочни и зли, а ти единствен си добър и благороден (и като такъв винаги се опитваш да ги наставляваш с невероятната си мъдрост - пък те, видиш ли, не отбират).
Освен това, няма как да не спомена, че повечето глупости в тези текст са напълни неправилни. Отново "мъдрувания" на един нещастен човек. Смешно е да се казва, че имаме "тесни възгледи" - та сега е момента от цялата ни история, в който хората имат най-широки такива. Разбира се, че имаме по-малко здраве - та нали само преди 100-200 години е било съвсем нормално една майка да умре по време на раждане, а децата да умират от проста настинка - и разбира се хората са били здрави със средна продължителност на живото до 50 години!!!
Мога да направя анализ по този начин на целият този текст, но се спирам дотук за да не стана досадна. Само искам да кажа, че хората никога не са били твърде добри - винаги е имало убийства, кражби, войни измами, дебели хора, слаби хора, дребни души и всичко друго, което ни е присъщо. Човек сам за себе си трябва да се научи да прощава и да обича и да не прекалява със съденето на другите - едва ли е по-добър от тях. Светът може да е хубаво място, ако го погледнеш с подходящи очи и не обвиняваш другите за собствените си проблеми :)

Редактирано от Xevi на 28.01.05 23:12.



Тема Ганке,нови [re: Гaнka]  
Автор ezeroto (пързалка)
Публикувано29.01.05 13:24



що не си ходиш у Фермата!


Обикни тишината

Тема Re: Ганке,нови [re: ezeroto]  
АвторГaнka (Нерегистриран)
Публикувано29.01.05 14:10



Съжалявам,но имам "Фермата" на Бромфийлд,а "Животинска ферма"така и не я намерих,за да я прочета.



Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: Xevi]  
АвторГaнka (Нерегистриран)
Публикувано29.01.05 14:18



Абе,ти на слепи ли ни правиш?
Какво здраве имаме при тази некачествена химическа храна,мога ли да те попитам?
Дали навремето е имало спин,алергии,ставни заболявания от обездвижване,депресии,както сега!?
Що не махнеш розовите си очилца,а не погледнеш по -реалистично действителността.?!
Що кабинетите ИН Витро са претъпкани?!



Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: Eжko_]  
Автор cuddly (добронамерена)
Публикувано29.01.05 15:00




браво! радвам се, 4е си пуснал нещо толкова хубаво



Тема Как не я намери?!?нови [re: Гaнka]  
Автор ezeroto (пързалка)
Публикувано29.01.05 15:49



ето, може да я купиш от тук, чих не е скъпа даже:






Обикни тишината

Тема P.S.нови [re: ezeroto]  
Автор ezeroto (пързалка)
Публикувано29.01.05 16:48






Обикни тишината

Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: Гaнka]  
Автор Xevi ()
Публикувано29.01.05 21:54



Ха!:)
Е, това ми е любимо. Хора, които ми обясняват колко е било добре преди години :)))))
Би трябвало да се радваш на тази "некачествена химическа храна". Тя всъщност е много. Преди време не е е можело да отидеш до магазина и да си купиш хляб - това, което за нас сега е толкова малко. В планинските села, например, не винаги са имали жито. Сигурно им е било супер забавно да си имат здравословни картофки - месото не е било най-честото. В равнините една градушка е можело да означава мизерия за много семейства. Сега сме затлъстели защото има пресищане с храна, а преди е нямало такова затлъстяване защото...? Поне като имаш много храна можеш да се храниш нормално и да не ставаш дебел, а като си гладен не можеш да ядеш кал!
Права си, че навремето е нямало СПИН. Но е имало холера, чума, едра шарка, нямаш спасение от бяс или тетанус, една проста настинка може да се превърне в пневмония и да те убие, грипните епидемии са били смъртоносни, едно просто счупване на крака може да направи човек инвалид за цял живот, майки умират при раждане, бебета умират при разждане, детската смъртност е било много висока... и т.н. Разбира се, не можеш да сравняваш СПИН с чумата, например, макар че наричат СПИН чумата на 20 век. Защото от СПИН можеш да се предпазиш, можеш да живееш с години, дори да си ХИВ позитивен, а от чума умираш бързо и нямаш никакво спасение или облекчение.
Казват, че алергиите са в следствие от нашата подобрена хигиена - имунната ни система не се стимулира достатъчно, поради това, че имаме канализация вкъщи, че се къпем и че си мием ръцете. На мен ми харесва да има канализация...
И да имало е ставни заболявания - винаги ги е имало, просто не е било възможно да бъдат облекчени или пък лекувани.
За кабинетите ин витро - не мога да кажа дали сега жените и мъжете имат повече проблеми от преди, както и ти не можеш да кажеш - фактите са, че и преди и сега ги има, но сега може и да се помогне на бездетните семейства. Освен това, човечеството вече мина 5 млрд., така че едва ли имаме такъв проблем с раждаемостта;)
Не гледам с розови очилца, не мисля че сега сме цъфтящи - проблеми винаги ще има. Просто мисля, че живеем неизмеримо по-добре отколкото преди години - поне цивилизованите страни. Можеш да вземеш например Афганистан - там си живеят съвсем примитивно, нямат силна връзка с нашата "покварена" цивилизация - ако мислиш, че там са по-щастливи, е в такъв случай ти трябва професионална помощ.



Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: Xevi]  
АвторГaнka (Нерегистриран)
Публикувано29.01.05 22:40



Ей,с тебе може да си спорим на дълго и широко,но когато фактите говорят и боговете мълчат.
Ти сигурно си била малка,но аз помня маслото с вкус и аромат,неприличащи на маргарина,помня гъстата сладка боза,помня доматите и чушките с градински вкус,помня билетчетата от 6ст.,нищожните цени на по-качествените услуги и колкото и да се мъчиш да ме опровергаваш животът на много хора няма да стане по-лек.
Не отричам напредъка,но виждам упадъка.
Меркантилното отношение към живота лишава хората от човещина и ежедневието го доказва,за съжаление.



Тема Re: Как не я намери?!?нови [re: ezeroto]  
АвторГaнka (Нерегистриран)
Публикувано29.01.05 23:56



Как се пазарува от тук?С дебитна карта ли?
Не съм на ясно как става.



Тема Re: Как не я намери?!?нови [re: Гaнka]  
Автор ezeroto (пързалка)
Публикувано30.01.05 12:50



Направи примерна заявка без да я пускаш докрай и виж.


Обикни тишината

Тема Re: Нямате ли сърца бе, хоранови [re: esti]  
АвторEдин (Нерегистриран)
Публикувано30.01.05 21:51



Плаши, Кольо, гаргите

Толкова ли не се сещаш, че Таралеж от змии не се плаши?



Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: ezeroto]  
АвторEдин (Нерегистриран)
Публикувано30.01.05 22:19



Писанията на някои хора тук направо биха рекордите по нахалство.

И става дума за хора, нали? Не за таралежи.

Отнася се особено за писания зад твърде воднисти псевдоними.



Тема Re: Нямате ли сърца бе, хоранови [re: Eдин]  
Автор esti ()
Публикувано31.01.05 00:07



Като нямаш страх от змии,имай страх поне от санитарите в лудницата,защото ще те хванат и ще те накажат дето бягаш от там

Хайде Исусе,върни се доброволно там - ние няма да те издаваме,че си бягал.



Тема Re: Вие сте фен_о_мен_аленнови [re: Aeля]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано31.01.05 09:23



Здравейте

Кога е станало въпрос някъде, например, да съм застанал против момичето на 19 години. Напротив, казах че ще уважа свободната му воля какнвото и да е решението му, но това не означава, че толерирам аборта.

Така че, знайте, че приемам грешниците като себеподобни, и се оптивам да проявявам разбиране, търпение и любов според силите си и според Божията подкрепа (аз съм също немощен и един съвсем не малък грешник), но същевременно се опитвам да се боря против греховете, в това число и против моите собствени - против тия, на които аз самият съм подвластен. И никъде не съм твърдял , че съм образец на християнин - напротив, в един постинг на Гадняр публично приех изобличението му, което доказва това. Така че, можете спокойно да ме обвинявате в множество грехове, каквито всъщност наистина не са ми неприсъщи (е, не в абсолютно всички - не и за аборт, например). Това, обаче не отнема възможността да се стремим да се борим с тях (с греховете), включително и да ги изобличаваме.

Ако и да пушите цигари, нима не можете да изразите възмущението си от това, че деца на по 10-15 години пушат и техните родители нехаят затова.


Що се отнася до Инквизицията - тя е измислица на латините, на римо-каториците, а не на Православието. Така че, правете разлика. . .


Приемете моите сърдечни поздрави





Господ е мое упование

Редактирано от Eжko_ на 31.01.05 09:40.



Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: Eдин]  
Автор ezeroto (пързалка)
Публикувано31.01.05 09:48



Водата е в основата на живота. И с Един нищо не става, трябват най-малко Двама.


Обикни тишината

Тема Re: Вие сте фен_о_мен_аленнови [re: Eжko_]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано31.01.05 10:16



В отговор на:

Що се отнася до Инквизицията - тя е измислица на латините, на римо-каториците, а не на Православието. Така че, правете разлика. . .




Тоз път вече ме изнерви.

Няколко въпроса ще ти задам.

1) Незнам какъв точно дух влиза, като пее и полива попа, ама защо има определена такса за това. За какво е тази такса? И защо се издава тапия за това, че някакъв си дух влезнал в мене. Защо при църковен брак се изисква тази тапия, че съм кръстен, демек че съм си платил таксата на бпц?

2) "Църквата е в ревизия" - реален надпис.

3) "Разрешено е паленето само на свещи, купени от църквата." - още един надпис.

4) 5лв. за осветяване на вода?

Твоето любимо православие прилича на тези, които са ги изгонили с камшик от храма.

Каждый мужчина в душе бармалей.

Тема Re: Нямате ли сърца бе, хоранови [re: esti]  
АвторEдин (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 10:27



Тя простотията наистина не ходи по гората.



Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: ezeroto]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 10:32



Но двойнствеността е присъща на не дотам нормалните. А аз не отричам никой Друг. Един означава, че съм един човек, някой си, просто давам мнение.



Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: eдин]  
Автор ezeroto (пързалка)
Публикувано31.01.05 10:57



Имай тогава Едно наум, защото аз съм от "недотам нормалните". А това, че си "някой си" е ясно, криеш се зад анонимността, не ти стиска, защото и ти си морски таралеж, кух, само черупка, като те изхвърлят вълните на брега и те напече слънчицето освен лоша миризма друго не се усеща от теб.


Обикни тишината

Редактирано от ezeroto на 31.01.05 11:01.



Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: Гaнka]  
Автор Jill (на война)
Публикувано31.01.05 11:32



Вкуса е субективна стойност.. аз например обичам фалшивите, лесно-приготвящи се супи. Много са ми вкусни, но може на теб да не са. Предпочитам маргарин пред масло, защото се маже по-лесно и има характерна мизирма.

Билетите от 6ст. и ниските цени на "висококачествените" услуги ни донесоха 1990 година и купонната система. Това помниш ли го?

Не ми е ясно какво разбираш под меркатилно отношение, но не виждам да си предложила алтернатива?

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.


Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: Гaнka]  
Авторж (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 12:16



нищо ново няма под слънцето и адът и раят са в нас, има само ин и ян и балансирана ентропия няма идеален живот, освен в спомените ти. нещата са вечно променящи се и миналото е безвъзвратно загубено. единствената истина е, че човек проектира себе си, когато гледа наоколо. всеки вижда това , което иска. ако искаш да видиш безлюбовие , мизерия, замърсяване- има го, ако искаш да видиш филантропия, любов, нежност, постижения, технически напредък- има го и това. просто въпрос на желание. ние сме пълни и цялостни-способни на всичко. защо трябва да сме някакви филтрирани половинчати "позитивни" и "добри" .



Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: ж]  
Автор Гaнka (непознат)
Публикувано31.01.05 12:54



Хубаво мнение си изказал/а,но нещо ми се натрупват негативи напоследък. Що така?А и темите,като чета, хич не са розови.
Иначе аз съм оптимистка,но се сетих за един виц сега:
Срещнали се песимиста и оптимиста.
Първият казал:
-Ей,по-лошо не може и да бъде!
Вторият усмихнат:
-Може,може!


Всяка мисъл минала през главата ни,гради нашето бъдеще


Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: Гaнka]  
Авторж (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 12:59



именно;-) щастието е в гъвкавостта на ума ;-)



Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: ezeroto]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 14:49



Вярно, че съм кух и мириша лошо. Но поне като съм блато нямам амбицията да се пробутвам за ”езеро”.



Тема О, Ганке честита ти регистрациянови [re: Гaнka]  
Автор DarkCat ()
Публикувано31.01.05 15:15



добро си дошла в редиците на регистрираните

и да знаеш че преди години е било по-хубаво, сега е побългарено



Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: eдин]  
Автор ezeroto (пързалка)
Публикувано31.01.05 19:34



Браво на теб! Аз пък се пробутвам, защото такава е извратената ми природа


Обикни тишината

Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: ezeroto]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 21:18



Със сигурност природата ти не е извратена, това е абсурд. Но може би е добре да потърсиш дали няма нещо друго не в ред. Нещо, което за разлика от природата ти, зависи от теб.



Тема мъжете моралисти -интересен феноменнови [re: eдин]  
Авторж (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 21:26



защо не отидеш да попроповядваш на вълк, контра или някой друг от мъжки клуб да ти видим сеира-какво си се лепнал за езерцето



Тема Re: мъжете моралисти -интересен феноменнови [re: ж]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 10:33



”Лепнал” съм се за езерцето понеже си криви душата да пише неистини с убедеността, че защитава някаква истина. Ако някой се държи с нея по същия начин обаче, ако не ”изпищи” първа, то поне ще се почувства твърде онеправдана. И тази нейна ”истина” ще се обърне срещу нея.

Това съвсем не означава, че съм съгласен с тези господа, които ми изброяваш. Нито съм ги чел, нито имам желание - и тук се начетох на достатъчно глупости, за което и така твърде много съжалявам.

Само за сеира не си струва труда и нервите, имаш ли по-смислена причина?



Тема Re: Вие сте фен_о_мен_аленнови [re: xaджи Дoнчo]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 11:01



Е не се нерви толкова.

1) Таксата за кръщението не е правилно да се плаща за самото кръщение. Но и свещеникът е човек и нещо трябва да яде. Съгласен съм, че не е това най-подходящата форма, но в момента такова е положението и не е проста работа да се промени. А тапия ти издават защото това тайнство не може да се повтаря никога повече, но за да си част от църквата то трябва да е извършено. Тапията само удостоверява, че е извършено, нищо повече. Не би следвало да е свързана по никакъв начин със заплащането (освен може би на хартията, на която е написана).

2) "Църквата е в ревизия" - реален надпис. Ами храма си има вътре нещица, имущество, инвентар, за който някой отговаря. Просто се е правела проверка на тези нещица.

3) "Разрешено е паленето само на свещи, купени от църквата." - още един надпис. Надпис, с който съм съгласен само донякъде. Някой е попресолил супата, но това си е просто частен случай.

4) 5лв. за осветяване на вода? Това си звучи като търговия. Със светинята НЕ МОЖЕ да се търгува. Вярно е, че имат предвид ”хонорара” на свещеника, но не са предвидени един куп случаи и варианти (а и финансови ограничения), в които това се разбира погрешно и отблъсква хората от църквата. По-добре е свещеникът да стои гладен отколкото да се отблъсне дори един човек. Но пък и ние се отнасяме понякога престъпно към това, че и той не живее чрез фотосинтеза. Ако искаме духовна помощ би следвало да му осигурим материална обезпеченост. Не защото тя струва нещо. Тя е дар. А защото времето, което свещеника е отделил на нас ние ползваме за изкарване на материални блага, а той няма тази възможност.



Тема Re: Вие сте фен_о_мен_аленнови [re: eдин]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано01.02.05 12:59



Благодаря ти, че отговаряш културно, вместо да ръсиш неуместни проповеди.

Не са частни случаи.
В почти всички църкви има ценоразпис на "услугите".
Разбираш ли, че религията е бизнес?
Религията, и особено бпц, нямат нищо общо с Вярата, морала, съвестта, милосърдието, състраданието, няма смисъл да ти изреждам останалите думички, които само се повтарят, без да са вътре в сърцето на тези, които "проповядват" и се залъгват, че техният път е прав.

И сега какво - като съм кръстен в руска църква и не ми е издадена тапия, не мога да сключа църковен брак или да отида пак да се покръстя в бпц? Абсурд! Друг е въпроса, че никога няма да отида в църква, да ми мърмори попа наставления за брака.

Поповете поливат с вода, а не кръщават с Дух. Те не могат даже духовна подкрепа да дадат, защото се ограничени, мозъците им са промити с канони и догми, душите им са жалки. Те проповядват страх, посочват какво е грях, вместо да говорят за Любов и за това, кое е добро. Има един подобен персонаж, дето се подвизава в клуба.

Изясних ли си позицията? Или ще ме обвиниш, че съм непоправим еретик и ще горя в ада?

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Вие сте фен_о_мен_аленнови [re: xaджи Дoнчo]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 14:12



Разбирам огорчението ти от нещата в БПЦ. Боледуваме, това е вярно. Както цялото ни общество, така и църквата ни. Същата тази църква, която векове наред е била пазителка на вярата и обединителка на нацията, често с цената на лишения и изповедничество. На мен ми е не по-малко тежко от това.

Църквата е не просто земна организация, тя е Бого-човешки организъм. Вярно, има много големи грешници в нея. Има ги и сред клира. Но въпреки това тя е така създадена, че това не я унищожава. Блгодатта на тайнствата не се унищожават от греховете на поповете, защото не те са източник на благодатта, а само са назначени да я преподават. Благодатта се отнема само там където те неправилно вярват и проповядват, където има изкривяване на Божиите заповеди.

Ако си кръстен в руска църква също ти е издадено кръщелно свидетелство, ако си го загубил то има в църквата обикновено архив, по който могат да ти издадат дубликат, а вероятно има и живи свидетели, че си кръстен, или такива, които могат да удостоверят пред който се наложи, а и ти самия ако си сигурен можеш да свидетелстваш за себе си. Аз например знам, че имам кръщелно, но нито знам къде е нито са ми го искали, свещникът знае, че съм кръстен без да е бил свидетел на това.

Знам че има твърде много примери за попове-требничари, занаятчии, които това работят. Но имам примера и на други. Имам примера на истински водачи и духовна опора, които със себеотрицание служат на хората. Такива, които не щадят дори свободното си време за да се отзоват на нуждаещите се от тяхната помощ. Които изповядват досред нощ и стават рано за служба. Звучи почти невероятно, но има и такива хора. Не в миналото, не хипотетично, а тук около нас. Но помисли колко много задължава нас постоянното присъствие на такива примери. А свещниците се ръкополагат от народа, те са хора като всички нас. Какъвто е средно статистически народа, такива ще са средностатистически и свещениците му.

Трябва ли обаче заради многото изключения да си затворя очите за същността?



Тема Re: Вие сте фен_о_мен_аленнови [re: eдин]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано01.02.05 14:33



Виж, тези, за които говориш, те са изключенията.


" Разрушете тоя храм и за три дни ще го издигна.
...
Но Той говореше за храма на тялото Си."

Църквата не е храм, и таинствата не могат да бъдат дадени от някой навлякъл черно расо. Църквата е за бабичките, които не си задават въпроси, а чакат отговори наготово. Религията, особено православната, няма нищо общо с Вярата.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Вие сте фен_о_мен_аленнови [re: xaджи Дoнчo]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 18:30



Виж аз не съм бабичка и повярвай - много питам. И Православието ми е баш по мярка, защото единствено в него съм открил Вярата, Надеждата, Любовта. А същото се отнася и за онези изключения. И те също не са нито малоумни, нито скотоподобни, а са част от църквата.

Е, един ден ако заподозреш, че е възможно в Православието да има нещо по-дълбоко, спомни си, че много хора са държали на това с цената дори на живота си. Запитай се тогава дали е поради невежество или поради някакви други причини.

Жив и здрав.



Тема Re: Вие сте фен_о_мен_аленнови [re: eдин]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано01.02.05 19:08



Държали са на Вярата си, а не на православието.
Това, че бпц си е присвоила правото да бъде посредник и събира такси за това, не означава че само тя показва правия път.
Това, че в бпц се срещат хора, които има Вяра, не означава, че и на други места не се срещат.
Искаш да ми кажеш, е някой, който живее праведно, има Вяра, но се е родил в друга държава, и няма възможността някой поп от бпц да му полее вода на главата - той няма шанс?
Противоречиш си на собствените принципи.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Вие сте фен_о_мен_аленнови [re: xaджи Дoнчo]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 22:42



Православието не е български патент. То не е ничий патент. Понастоящем православни има навсякъде по земята.

Ако пък говорим за хора, които за християнство не са и чували - те са по друг аршин, но нито мога, нито ми е работа да го знам.

Все пак какво имаш предвид под Вяра? Какъв е критерият ти за истинска вяра? Питам информативно.



Тема Re: Вие сте фен_о_мен_аленнови [re: eдин]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано02.02.05 09:54



Все едно да те питам как ще докажеш, че има Бог.
Това не е нещо, за което има критерии и правила.
Мога да ти кажа какво не е Вяра.

Не е, да твърдиш, че твоят път е единствен, защото са неведоми пътищата.
Не е, да сочиш грешките на другите и да ги поучаваш, а през това време гордостта и високомерието да те изяждат отвътре.
Не е, да твърдиш че някой няма да бъде спасен, защото не си ти, който решава кого да спаси и защо.
Не е, да ровиш из различните писания, за да намериш отговор на това, кое е правилно и кое не е, вместо да чувстваш отговора в сърцето си.
Не е, да се покланяш на рисувани идоли, вместо да се преклониш в душата си.

Да продължавам ли?
Разводнихме клуба, бих ти предложил да се преместим в друг, ама в православие набързо ще ми стъкмят една клада.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Нещо не разбрах:нови [re: eдин]  
Автор ezeroto (пързалка)
Публикувано02.02.05 10:22



Какви точно неистини съм написала според теб и защо мислиш, че си кривя душата?Познаваш ми душата?! И за какво точно, "ще изпищя", ролята на онеправдана не е включена в спектакала ми и не защитавам някаква теза само заради ината.
В случая защитавам умереността, а не втелеването в някоя посока, защото г-н Ежкото се пооля, меко казано...Хората са различни, ситуациите са различни и не може да се действа и прилага калъп от измислени догми за всичко...Проблемът е в това, че в случая той прикрива словоблудството, демагогията и "съденето на хората по себе си" зад добрия тон и всеизвестни елементарни истини, и като гледам хората му се връзват...


Обикни тишината

Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: Eжko_]  
Авторtemptress (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 11:15



Някои от тук пишещите така са затънали в лайната, че вече им се кефят... Само чети и гледай за какво става въпрос.



Тема оргазъм, зъбобол, сране ..нови [re: Eжko_]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано02.02.05 16:11



... всяко едно нещо може да ни спре дъха ...



Тема Re: Нямате ли сърца бе, хоранови [re: Eжko_]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано15.06.05 19:22






Господ е мое упование

Тема хубаво е написанонови [re: Eжko_]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано16.06.05 17:49



и още по-хубаво ако се чете по-честичко



Тема Re: хубаво е написанонови [re: DreamNow]  
Автор esti (invisible)
Публикувано16.06.05 17:56



Тъкмо беше слязла надолу тая глупост и ти пак я вдигна...

Ей ся ше видиш като се развихри Ежко



Тема съжалявамнови [re: esti]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано16.06.05 18:00



но не мен не ми изглежда глупост.
Не съм чела други мнения по въпроса. Ама ще прегледам за да разбера какво те притенява



Тема първоначалната идея на православиетонови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано16.06.05 18:16



е хубава и почтена. Но като всяко нещо е опорочена.
А за плащането в църквата - според мен е правилно да се плаща, все пак и свещениците работят и трябва да ядат нещо тези хора. И храмовете някак си трябва да се поддържат. В крайна сметка плащаме много повече пари за кви ли не други неща, от които даже нямаме нужда, ама за една свещ се стискаме. Ако става въпрос за почтен и наистина загрижен поп сигурна съм, че такъв няма да ти откаже да те кръсти дори без да платиш една стотинка, ако нямаш. За съжаление много използват положението си за печелене на повече пари. Но и това вече е толкова разпространено, че се приема за нормално. Има една приказка: Не гледай попа кво прави, слушай го кво приказва.
Според мен няма на никой да се отрази зле, ако се замисли върху тази тема. Аз примерно това не го бях чела отдавна и дори да е било пускано, мисля че е хубаво че пак се пуска.



Тема Re: хубаво е написанонови [re: DreamNow]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано19.09.05 14:10



". . . и още по-хубаво ако се чете по-честичко"



Редактирано от Eжko_ на 19.09.05 14:11.



Тема Re: хубаво е написанонови [re: esti]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано19.09.05 14:12



Толкова ли съм страшен


Господ е мое упование

Тема Re: хубаво е написанонови [re: Eжko_]  
Авторxx (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 14:29



ежко, гледам че си се появил, та викам да кажа някоя приказка. много хубави са тези думи, но ми се струват много пенсионерски. затова ще ти кажа, че е още по-добре всеки да си живее както му харесва, пък като ще се мре, е ясно, че на човек му прищъкват по-особени мисли; но това не значи че точно тези мисли са истинските.



Тема Re: хубаво е написанонови [re: xx]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано19.09.05 15:07



"ежко, гледам че си се появил, та викам да кажа някоя приказка. много хубави са тези думи, но ми се струват много пенсионерски. затова ще ти кажа, че е още по-добре всеки да си живее както му харесва, пък като ще се мре, е ясно, че на човек му прищъкват по-особени мисли; но това не значи че точно тези мисли са истинските."

Що, у пенсионерите няма ли истински неща - било то в мислите, в деянията. . .

Или младежите са по-вече истински, именно, щото те - като цяло - живеят, както казвате, "както им харесва": харесва им да се боцкат, боцкат си се, харесва им да правят вкупом секс, правят си го, харесва им да да пребият някой циганин или някой възрастен човечец, пребиват го - ей тъй, заради "живота".




Казвате, че "пък като ще се мре, е ясно, че на човек му прищъкват по-особени мисли; но това не значи че точно тези мисли са истинските."

От опит ли го казвате, понеже твърдите, че Ви е ясно.


Господ е мое упование

Тема Re: хубаво е написанонови [re: Eжko_]  
Авторxx (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 16:18



ами виж сега, нито въпросите като наркотиците са толкова прости, нито любовта е нещото за което тя е прието да бъде мислена, че е. идеи за обществена полза внушени ни от обществото и донякъде свързаните с това, психологически нужди на човека, са нещата, в които се лутаме. ако, така за спорта, или отново за да задоволим някоя своя потребност, се опитаме да погледнем абстрактно на нещата, в дълбочина, то те са много по-различни. и са съвсем различни от това, което е било описано от човека. а той ни говори за ежедневни въпроси, и ни дава някои негови хрумвания, от чисто практическо значение. и друго не може да бъде. на абстрактно ниво не може да се живее. тоест може, но чисто литературно (но дори литературата почти винаги разглежда чисто прагматически проблеми). религиите и идеологиите, които биват следвани по някакъв начин, са единствено тези, които дават предписания от ежедневен характер (психология, социална организация и пр.), при това за живота на човека, а не на някое абстрактно същество. а пък дори тези, които си мислят, че са живяли следвайки някакви универсални принципи, неосъзнавайки, са живали просто като хора.



Тема Ежко, не беше ли казалнови [re: Eжko_]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано19.09.05 17:52



един анонимен в събраните съчинения на митологията на евреите, написана по време на заточението/робството им във Вавилон:

Не мерете според думите, а според делата. А?

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.