Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:18 27.09.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Вие сте фен_о_мен_аленнови [re: xaджи Дoнчo]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 22:42



Православието не е български патент. То не е ничий патент. Понастоящем православни има навсякъде по земята.

Ако пък говорим за хора, които за християнство не са и чували - те са по друг аршин, но нито мога, нито ми е работа да го знам.

Все пак какво имаш предвид под Вяра? Какъв е критерият ти за истинска вяра? Питам информативно.



Тема Re: Вие сте фен_о_мен_аленнови [re: eдин]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано02.02.05 09:54



Все едно да те питам как ще докажеш, че има Бог.
Това не е нещо, за което има критерии и правила.
Мога да ти кажа какво не е Вяра.

Не е, да твърдиш, че твоят път е единствен, защото са неведоми пътищата.
Не е, да сочиш грешките на другите и да ги поучаваш, а през това време гордостта и високомерието да те изяждат отвътре.
Не е, да твърдиш че някой няма да бъде спасен, защото не си ти, който решава кого да спаси и защо.
Не е, да ровиш из различните писания, за да намериш отговор на това, кое е правилно и кое не е, вместо да чувстваш отговора в сърцето си.
Не е, да се покланяш на рисувани идоли, вместо да се преклониш в душата си.

Да продължавам ли?
Разводнихме клуба, бих ти предложил да се преместим в друг, ама в православие набързо ще ми стъкмят една клада.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Нещо не разбрах:нови [re: eдин]  
Автор ezeroto (пързалка)
Публикувано02.02.05 10:22



Какви точно неистини съм написала според теб и защо мислиш, че си кривя душата?Познаваш ми душата?! И за какво точно, "ще изпищя", ролята на онеправдана не е включена в спектакала ми и не защитавам някаква теза само заради ината.
В случая защитавам умереността, а не втелеването в някоя посока, защото г-н Ежкото се пооля, меко казано...Хората са различни, ситуациите са различни и не може да се действа и прилага калъп от измислени догми за всичко...Проблемът е в това, че в случая той прикрива словоблудството, демагогията и "съденето на хората по себе си" зад добрия тон и всеизвестни елементарни истини, и като гледам хората му се връзват...


Обикни тишината

Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: Eжko_]  
Авторtemptress (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 11:15



Някои от тук пишещите така са затънали в лайната, че вече им се кефят... Само чети и гледай за какво става въпрос.



Тема оргазъм, зъбобол, сране ..нови [re: Eжko_]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано02.02.05 16:11



... всяко едно нещо може да ни спре дъха ...



Тема Re: Нямате ли сърца бе, хоранови [re: Eжko_]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано15.06.05 19:22






Господ е мое упование

Тема хубаво е написанонови [re: Eжko_]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано16.06.05 17:49



и още по-хубаво ако се чете по-честичко



Тема Re: хубаво е написанонови [re: DreamNow]  
Автор esti (invisible)
Публикувано16.06.05 17:56



Тъкмо беше слязла надолу тая глупост и ти пак я вдигна...

Ей ся ше видиш като се развихри Ежко



Тема съжалявамнови [re: esti]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано16.06.05 18:00



но не мен не ми изглежда глупост.
Не съм чела други мнения по въпроса. Ама ще прегледам за да разбера какво те притенява



Тема първоначалната идея на православиетонови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано16.06.05 18:16



е хубава и почтена. Но като всяко нещо е опорочена.
А за плащането в църквата - според мен е правилно да се плаща, все пак и свещениците работят и трябва да ядат нещо тези хора. И храмовете някак си трябва да се поддържат. В крайна сметка плащаме много повече пари за кви ли не други неща, от които даже нямаме нужда, ама за една свещ се стискаме. Ако става въпрос за почтен и наистина загрижен поп сигурна съм, че такъв няма да ти откаже да те кръсти дори без да платиш една стотинка, ако нямаш. За съжаление много използват положението си за печелене на повече пари. Но и това вече е толкова разпространено, че се приема за нормално. Има една приказка: Не гледай попа кво прави, слушай го кво приказва.
Според мен няма на никой да се отрази зле, ако се замисли върху тази тема. Аз примерно това не го бях чела отдавна и дори да е било пускано, мисля че е хубаво че пак се пуска.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.