Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:00 25.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: eдин]  
Автор ezeroto (пързалка)
Публикувано31.01.05 19:34



Браво на теб! Аз пък се пробутвам, защото такава е извратената ми природа


Обикни тишината

Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: ezeroto]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 21:18



Със сигурност природата ти не е извратена, това е абсурд. Но може би е добре да потърсиш дали няма нещо друго не в ред. Нещо, което за разлика от природата ти, зависи от теб.



Тема мъжете моралисти -интересен феноменнови [re: eдин]  
Авторж (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 21:26



защо не отидеш да попроповядваш на вълк, контра или някой друг от мъжки клуб да ти видим сеира-какво си се лепнал за езерцето



Тема Re: мъжете моралисти -интересен феноменнови [re: ж]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 10:33



”Лепнал” съм се за езерцето понеже си криви душата да пише неистини с убедеността, че защитава някаква истина. Ако някой се държи с нея по същия начин обаче, ако не ”изпищи” първа, то поне ще се почувства твърде онеправдана. И тази нейна ”истина” ще се обърне срещу нея.

Това съвсем не означава, че съм съгласен с тези господа, които ми изброяваш. Нито съм ги чел, нито имам желание - и тук се начетох на достатъчно глупости, за което и така твърде много съжалявам.

Само за сеира не си струва труда и нервите, имаш ли по-смислена причина?



Тема Re: Вие сте фен_о_мен_аленнови [re: xaджи Дoнчo]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 11:01



Е не се нерви толкова.

1) Таксата за кръщението не е правилно да се плаща за самото кръщение. Но и свещеникът е човек и нещо трябва да яде. Съгласен съм, че не е това най-подходящата форма, но в момента такова е положението и не е проста работа да се промени. А тапия ти издават защото това тайнство не може да се повтаря никога повече, но за да си част от църквата то трябва да е извършено. Тапията само удостоверява, че е извършено, нищо повече. Не би следвало да е свързана по никакъв начин със заплащането (освен може би на хартията, на която е написана).

2) "Църквата е в ревизия" - реален надпис. Ами храма си има вътре нещица, имущество, инвентар, за който някой отговаря. Просто се е правела проверка на тези нещица.

3) "Разрешено е паленето само на свещи, купени от църквата." - още един надпис. Надпис, с който съм съгласен само донякъде. Някой е попресолил супата, но това си е просто частен случай.

4) 5лв. за осветяване на вода? Това си звучи като търговия. Със светинята НЕ МОЖЕ да се търгува. Вярно е, че имат предвид ”хонорара” на свещеника, но не са предвидени един куп случаи и варианти (а и финансови ограничения), в които това се разбира погрешно и отблъсква хората от църквата. По-добре е свещеникът да стои гладен отколкото да се отблъсне дори един човек. Но пък и ние се отнасяме понякога престъпно към това, че и той не живее чрез фотосинтеза. Ако искаме духовна помощ би следвало да му осигурим материална обезпеченост. Не защото тя струва нещо. Тя е дар. А защото времето, което свещеника е отделил на нас ние ползваме за изкарване на материални блага, а той няма тази възможност.



Тема Re: Вие сте фен_о_мен_аленнови [re: eдин]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано01.02.05 12:59



Благодаря ти, че отговаряш културно, вместо да ръсиш неуместни проповеди.

Не са частни случаи.
В почти всички църкви има ценоразпис на "услугите".
Разбираш ли, че религията е бизнес?
Религията, и особено бпц, нямат нищо общо с Вярата, морала, съвестта, милосърдието, състраданието, няма смисъл да ти изреждам останалите думички, които само се повтарят, без да са вътре в сърцето на тези, които "проповядват" и се залъгват, че техният път е прав.

И сега какво - като съм кръстен в руска църква и не ми е издадена тапия, не мога да сключа църковен брак или да отида пак да се покръстя в бпц? Абсурд! Друг е въпроса, че никога няма да отида в църква, да ми мърмори попа наставления за брака.

Поповете поливат с вода, а не кръщават с Дух. Те не могат даже духовна подкрепа да дадат, защото се ограничени, мозъците им са промити с канони и догми, душите им са жалки. Те проповядват страх, посочват какво е грях, вместо да говорят за Любов и за това, кое е добро. Има един подобен персонаж, дето се подвизава в клуба.

Изясних ли си позицията? Или ще ме обвиниш, че съм непоправим еретик и ще горя в ада?

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Вие сте фен_о_мен_аленнови [re: xaджи Дoнчo]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 14:12



Разбирам огорчението ти от нещата в БПЦ. Боледуваме, това е вярно. Както цялото ни общество, така и църквата ни. Същата тази църква, която векове наред е била пазителка на вярата и обединителка на нацията, често с цената на лишения и изповедничество. На мен ми е не по-малко тежко от това.

Църквата е не просто земна организация, тя е Бого-човешки организъм. Вярно, има много големи грешници в нея. Има ги и сред клира. Но въпреки това тя е така създадена, че това не я унищожава. Блгодатта на тайнствата не се унищожават от греховете на поповете, защото не те са източник на благодатта, а само са назначени да я преподават. Благодатта се отнема само там където те неправилно вярват и проповядват, където има изкривяване на Божиите заповеди.

Ако си кръстен в руска църква също ти е издадено кръщелно свидетелство, ако си го загубил то има в църквата обикновено архив, по който могат да ти издадат дубликат, а вероятно има и живи свидетели, че си кръстен, или такива, които могат да удостоверят пред който се наложи, а и ти самия ако си сигурен можеш да свидетелстваш за себе си. Аз например знам, че имам кръщелно, но нито знам къде е нито са ми го искали, свещникът знае, че съм кръстен без да е бил свидетел на това.

Знам че има твърде много примери за попове-требничари, занаятчии, които това работят. Но имам примера и на други. Имам примера на истински водачи и духовна опора, които със себеотрицание служат на хората. Такива, които не щадят дори свободното си време за да се отзоват на нуждаещите се от тяхната помощ. Които изповядват досред нощ и стават рано за служба. Звучи почти невероятно, но има и такива хора. Не в миналото, не хипотетично, а тук около нас. Но помисли колко много задължава нас постоянното присъствие на такива примери. А свещниците се ръкополагат от народа, те са хора като всички нас. Какъвто е средно статистически народа, такива ще са средностатистически и свещениците му.

Трябва ли обаче заради многото изключения да си затворя очите за същността?



Тема Re: Вие сте фен_о_мен_аленнови [re: eдин]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано01.02.05 14:33



Виж, тези, за които говориш, те са изключенията.


" Разрушете тоя храм и за три дни ще го издигна.
...
Но Той говореше за храма на тялото Си."

Църквата не е храм, и таинствата не могат да бъдат дадени от някой навлякъл черно расо. Църквата е за бабичките, които не си задават въпроси, а чакат отговори наготово. Религията, особено православната, няма нищо общо с Вярата.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Вие сте фен_о_мен_аленнови [re: xaджи Дoнчo]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 18:30



Виж аз не съм бабичка и повярвай - много питам. И Православието ми е баш по мярка, защото единствено в него съм открил Вярата, Надеждата, Любовта. А същото се отнася и за онези изключения. И те също не са нито малоумни, нито скотоподобни, а са част от църквата.

Е, един ден ако заподозреш, че е възможно в Православието да има нещо по-дълбоко, спомни си, че много хора са държали на това с цената дори на живота си. Запитай се тогава дали е поради невежество или поради някакви други причини.

Жив и здрав.



Тема Re: Вие сте фен_о_мен_аленнови [re: eдин]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано01.02.05 19:08



Държали са на Вярата си, а не на православието.
Това, че бпц си е присвоила правото да бъде посредник и събира такси за това, не означава че само тя показва правия път.
Това, че в бпц се срещат хора, които има Вяра, не означава, че и на други места не се срещат.
Искаш да ми кажеш, е някой, който живее праведно, има Вяра, но се е родил в друга държава, и няма възможността някой поп от бпц да му полее вода на главата - той няма шанс?
Противоречиш си на собствените принципи.

Каждый мужчина в душе бармалей.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.