Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:50 25.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема P.S.нови [re: ezeroto]  
Автор ezeroto (пързалка)
Публикувано29.01.05 16:48






Обикни тишината

Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: Гaнka]  
Автор Xevi ()
Публикувано29.01.05 21:54



Ха!:)
Е, това ми е любимо. Хора, които ми обясняват колко е било добре преди години :)))))
Би трябвало да се радваш на тази "некачествена химическа храна". Тя всъщност е много. Преди време не е е можело да отидеш до магазина и да си купиш хляб - това, което за нас сега е толкова малко. В планинските села, например, не винаги са имали жито. Сигурно им е било супер забавно да си имат здравословни картофки - месото не е било най-честото. В равнините една градушка е можело да означава мизерия за много семейства. Сега сме затлъстели защото има пресищане с храна, а преди е нямало такова затлъстяване защото...? Поне като имаш много храна можеш да се храниш нормално и да не ставаш дебел, а като си гладен не можеш да ядеш кал!
Права си, че навремето е нямало СПИН. Но е имало холера, чума, едра шарка, нямаш спасение от бяс или тетанус, една проста настинка може да се превърне в пневмония и да те убие, грипните епидемии са били смъртоносни, едно просто счупване на крака може да направи човек инвалид за цял живот, майки умират при раждане, бебета умират при разждане, детската смъртност е било много висока... и т.н. Разбира се, не можеш да сравняваш СПИН с чумата, например, макар че наричат СПИН чумата на 20 век. Защото от СПИН можеш да се предпазиш, можеш да живееш с години, дори да си ХИВ позитивен, а от чума умираш бързо и нямаш никакво спасение или облекчение.
Казват, че алергиите са в следствие от нашата подобрена хигиена - имунната ни система не се стимулира достатъчно, поради това, че имаме канализация вкъщи, че се къпем и че си мием ръцете. На мен ми харесва да има канализация...
И да имало е ставни заболявания - винаги ги е имало, просто не е било възможно да бъдат облекчени или пък лекувани.
За кабинетите ин витро - не мога да кажа дали сега жените и мъжете имат повече проблеми от преди, както и ти не можеш да кажеш - фактите са, че и преди и сега ги има, но сега може и да се помогне на бездетните семейства. Освен това, човечеството вече мина 5 млрд., така че едва ли имаме такъв проблем с раждаемостта;)
Не гледам с розови очилца, не мисля че сега сме цъфтящи - проблеми винаги ще има. Просто мисля, че живеем неизмеримо по-добре отколкото преди години - поне цивилизованите страни. Можеш да вземеш например Афганистан - там си живеят съвсем примитивно, нямат силна връзка с нашата "покварена" цивилизация - ако мислиш, че там са по-щастливи, е в такъв случай ти трябва професионална помощ.



Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: Xevi]  
АвторГaнka (Нерегистриран)
Публикувано29.01.05 22:40



Ей,с тебе може да си спорим на дълго и широко,но когато фактите говорят и боговете мълчат.
Ти сигурно си била малка,но аз помня маслото с вкус и аромат,неприличащи на маргарина,помня гъстата сладка боза,помня доматите и чушките с градински вкус,помня билетчетата от 6ст.,нищожните цени на по-качествените услуги и колкото и да се мъчиш да ме опровергаваш животът на много хора няма да стане по-лек.
Не отричам напредъка,но виждам упадъка.
Меркантилното отношение към живота лишава хората от човещина и ежедневието го доказва,за съжаление.



Тема Re: Как не я намери?!?нови [re: ezeroto]  
АвторГaнka (Нерегистриран)
Публикувано29.01.05 23:56



Как се пазарува от тук?С дебитна карта ли?
Не съм на ясно как става.



Тема Re: Как не я намери?!?нови [re: Гaнka]  
Автор ezeroto (пързалка)
Публикувано30.01.05 12:50



Направи примерна заявка без да я пускаш докрай и виж.


Обикни тишината

Тема Re: Нямате ли сърца бе, хоранови [re: esti]  
АвторEдин (Нерегистриран)
Публикувано30.01.05 21:51



Плаши, Кольо, гаргите

Толкова ли не се сещаш, че Таралеж от змии не се плаши?



Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: ezeroto]  
АвторEдин (Нерегистриран)
Публикувано30.01.05 22:19



Писанията на някои хора тук направо биха рекордите по нахалство.

И става дума за хора, нали? Не за таралежи.

Отнася се особено за писания зад твърде воднисти псевдоними.



Тема Re: Нямате ли сърца бе, хоранови [re: Eдин]  
Автор esti ()
Публикувано31.01.05 00:07



Като нямаш страх от змии,имай страх поне от санитарите в лудницата,защото ще те хванат и ще те накажат дето бягаш от там

Хайде Исусе,върни се доброволно там - ние няма да те издаваме,че си бягал.



Тема Re: Вие сте фен_о_мен_аленнови [re: Aeля]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано31.01.05 09:23



Здравейте

Кога е станало въпрос някъде, например, да съм застанал против момичето на 19 години. Напротив, казах че ще уважа свободната му воля какнвото и да е решението му, но това не означава, че толерирам аборта.

Така че, знайте, че приемам грешниците като себеподобни, и се оптивам да проявявам разбиране, търпение и любов според силите си и според Божията подкрепа (аз съм също немощен и един съвсем не малък грешник), но същевременно се опитвам да се боря против греховете, в това число и против моите собствени - против тия, на които аз самият съм подвластен. И никъде не съм твърдял , че съм образец на християнин - напротив, в един постинг на Гадняр публично приех изобличението му, което доказва това. Така че, можете спокойно да ме обвинявате в множество грехове, каквито всъщност наистина не са ми неприсъщи (е, не в абсолютно всички - не и за аборт, например). Това, обаче не отнема възможността да се стремим да се борим с тях (с греховете), включително и да ги изобличаваме.

Ако и да пушите цигари, нима не можете да изразите възмущението си от това, че деца на по 10-15 години пушат и техните родители нехаят затова.


Що се отнася до Инквизицията - тя е измислица на латините, на римо-каториците, а не на Православието. Така че, правете разлика. . .


Приемете моите сърдечни поздрави





Господ е мое упование

Редактирано от Eжko_ на 31.01.05 09:40.



Тема Re: Знаем как да живуркаме, но не знаем как да ЖИВЕЕМнови [re: Eдин]  
Автор ezeroto (пързалка)
Публикувано31.01.05 09:48



Водата е в основата на живота. И с Един нищо не става, трябват най-малко Двама.


Обикни тишината


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.