Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:12 06.07.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Недостатъците на това да си разведена-  
Авторпитaщa (Нерегистриран)
Публикувано12.06.04 22:21



и сама.Зная, че темата ми не е за този клуб.Но при разведените , ще получа порой от хвалебствия. Ще ми изредят , това за чорапите и пастата за зъби....и още предимства. И от всякъде ще прозира самотата.Онази самота която убива, която и сега ме убива. Да , добре ми е без бившия. Но ми е толкова самотно. Така ми се ще ако има някъде / чували ли сте за онези чудесии в Япония, който приятелски те потупват по рамото/ та ми се ще, някой българин да изобрети нещо подобно,което вечер да те погалва и да те гушва.Нещо , което ей така когато те боли душата, да те погали по душата и да ти каже, че си най-великата, и че утре ще събуди пак до теб..и така до края на света......та как сте вие със самотата след развода.А да не говорим за битовизмите, не я умея аз тази мъжката работа ..дали пък съм била разглезена в това отношение.Знам ли....



Тема Re: Недостатъците на това да си разведена- [re: питaщa]  
Автор titi g (скучаеща)
Публикувано12.06.04 23:20



Не съм разведена, но мисля,че те разбирам. Незнам откога си разведена, но щом си имала смелоста да го направиш, може би си е заслужавало.
Вярно, много е трудно да си сама. Майната им и на чорапите, и на пастата за зъби, и на това, че правиш каквото си искаш и не се налага да се съобразяваш... Особенно в началото. После свикваш. Няма такова нещо, което да ти дава нежност, без и ти да му дадеш нещо от себе си. За съжаление.Това може да го направи само мъж. И то такъв, който да те обича...
Наистина, най-много ти липсва човека до теб, някой, за когото да се грижиш, някой, който иска да се грижи за теб...

А за битовизмите, не бой се, ще свикнеш! Вярно, че живеем в мъжки свят, но не е толкова трудно. Винаги има приятели /ама само приятели, без кавички/, които да помогнат. А и ако можеш да си позволиш да си платиш на майстори да ти сменят масления и въздушния филтър /даже и не предполагах, че съществувало такова нещо/ или на хамали да ти качат например хладилника до третия етаж... вече почти нямаш проблем с който да не можеш да се справиш сама!

Не се плаши! Ще се справиш! Ако много се уплашиш, има риск пак да направиш компромис, само и само да не си сама. Заслужава ли си?

ПП Сега отивам с приятели на дискотека- това е едно от приятните лекарства против самота

Редактирано от titi g на 12.06.04 23:40.



Тема Вземи синови [re: питaщa]  
Автор MЪЖжжж (съвсемобикновен)
Публикувано13.06.04 00:18



котка или куче...освен ако не искаш да си вземеш мъж...
Но помисли...котката или кучето нама да се радват на твоите изисквания към мъжа...и няма да ги ревнуваш от това, че са се разгонили...По-лесно е.

Я ЯК, изстребитель. Мотор мой звенит. Небо моя обитель..


Тема Re: Вземи си [re: MЪЖжжж]  
Авторпитaщa (Нерегистриран)
Публикувано13.06.04 06:00



благодаря ти , за съвета куче си имам.....не е същото за което говоря обаче



Тема Re: Недостатъците на това да си разведена- [re: titi g]  
Авторпитaщa (Нерегистриран)
Публикувано13.06.04 06:07



Наистина, най-много ти липсва човека до теб, някой, за когото да се грижиш, някой, който иска да се грижи за теб...

ето точното , изречение..от снощи мислите ми се блъскат в двете крайности, от връщане при бишвият/ защото съм сигурна, че ако го пожелая , той ще зареже всичко и ще се върне/ , до още по жестоки мисли за самота.Я теб да попитам има ли хора, който само да предизвикват другите да бъдат лоши с тях.Все се питам да не кажа, че даже и усещам себе ситакъв , човек. Знам също и че това се разлива по мен, самота ли ,как да го нарека но има и силна физическа болка от това.Та такива ми ти ненеделни размисли......на нещастлив и много самотен човек



Тема Re: Недостатъците на това да си разведена-нови [re: питaщa]  
Автор julgreko (dete)
Публикувано13.06.04 18:45



Ne si lo6a prosto ne si namerila 4oveka za teb.Ni6to ne se znae moje bi goliamata ti lubov te 4aka niakade i niakoga 6te se sre6tnete.

Radvai se na svobodata si sega
Ot skoro li si razvedena?



Тема Re: Недостатъците на това да си разведена- [re: питaщa]  
Автор titi g (скучаеща)
Публикувано13.06.04 23:06



Човек не се развежда току така. Защо си го направила? Ако сега имаш дори капчица съмнение и ти минава мисълта да се върнеш при бившия, може би си сбъркала?

Незнам защо мислиш, че някой е лош с теб? И че ти си виновна за това?

Според мен е нормално човек да е нещастен когато е сам. Ако не е така, за мен той трябва да е ужасен егоист. Но аз не бих направила компромис, само за да не съм сама! Според мен не си заслужава! И едва ли ще съм по-щастлива. Напротив, сигурно ще се чувствам отвратително, ако трябва да живея с човек, когото не обичам, само за да не съм сама.

Между другото, имам дете, за което да се грижа, имам и котарак, имам и приятелки...



Тема Re: Недостатъците на това да си разведена- [re: питaщa]  
Авторpaзвeдeнa (Нерегистриран)
Публикувано14.06.04 02:20



Да, има такъв момент. Кофти е. Но отминава. Работа, приятели, деца, ...ангажименти....чувството на самото изчезва. Не мога да си спомня след колко време. Разведена съм от 5години. Не, определено не съм самотна.
Сега ми е чудно как съм си губила времето - например по 4 часа на ден в кухнята, вместо да караме с детето колело или почивните дни да чистиш....вместо да отидем на ски или на плаж. Не, че сега не се занимавам с домакинска работа, но е по-лесно ми отнема по-малко време. Не мога да си представя да стана пак слугиня на някого.
Свободата да решаваме кога какво да правим. Супер е. Разполагам с времето си. Разполагам със себе си.
Свободата да решавам какво ще правя с парите си. Колко и за какво да харча, да спестявам.
Мъжката работа - има майстори, питаш...
Сега ми е по-добре. Сега усещам, че живея. Отново. Както преди брака.
Още ме моли да му простя и иска да живеем заедно. Да не съм луда.



Тема Re: Недостатъците на това да си разведена- [re: paзвeдeнa]  
АвторИдEoт (Нерегистриран)
Публикувано14.06.04 15:49



От това, което си написала ми идва въпроса защо си се женила? Или той навремето ти е помагал пък после изведнъж е спрял!!! Не ми се вярва. Сигурно си страшно горда че детето ти е без баща. мога само да ти кажа БРАВО. Отличник си. Като не ти харесва не е трябвало да се жениш, или поне да провериш какъв е преди да си направите дете... Явно отговорнаостта ти е малко засенчена от самолюбието. Съжалявам те!



Тема Re: Недостатъците на това да си разведена- [re: питaщa]  
АвторИдEoт (Нерегистриран)
Публикувано14.06.04 15:50



незнам защо трябва да има нещо общо самотата с Брака. Ако се скараш с гаджето си, пак си толкова самотен. В брака има други "неща" наречени деца. Ти дори не каза имаш ли деца или не, защото разликата е огромна.
Относно вината ти. Определено според мен и ти имаш вина. Самия начин по който разсъждаваш говори затова.

защото съм сигурна, че ако го пожелая , той ще зареже всичко и ще се върне

това звучи доста егоистично и със самочувствие. Аз пък ако някой ми разсъждаваше така нямаше да се върна. И незнам тая сигурност откъде я имаш. Всеки човек се променя след голяма раздяла. Така че в нищо неможеш да бъдеш сигурна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.