Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:09 28.09.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Носим ли чужди кръстове ?нови  
Автор Пcиxиka нa Пoбeдитeл (Искрен)
Публикувано17.03.04 05:56



Аз не мога да правя компромиси, егото ми не може да прави компромиси. Обгърнал съм се с него като защитна стена живеейки и търсейки неродената мома, онази създадена за да бъде с мен. Не понасям да прощавам и не давам втори шансове, искам всичко или нищо. Не деля спомени, мразя
социални порядки, непоправим романтик съчетан с невероятна практичност.
Жените минават покрай мен, поглеждат ме в очите и чакат...чакат за да получат едно студено рамо след като преценя че има нещо в тях което ще
наруши принципността на живота ми. Имам психика на победител която ме
кара да бъда такъв професионално но личният живот не е бизнес и цялото ми същество жадува за емоционална възбуда в прегръдките на подходящата жена. Не нося чужди кръстове и не искам да живея с нечии грешки. Не знам какво да правя.

Скоро една жена ми каза че съм нямал право да съдя никой ( малко преди да си тръгна и да е загубя завинаги )...Невероятно много ме заболя, аз наистина държах на нея и дори признавам че е обичах...но си тръгнах с разбита душа и сърце....а тя си изплака очите. Тръгнах си а можех да остана, да остана и да е обичам..

На 26 год съм а се чуствам невероятно самотен независимо от цялата любов в мен. Превърнал съм се в ходещ джакпот от чуства и емоции. Независимо от
хилядите въпросителни в женските очи покрай мен, тази вечер отново се прибрах сам и с кисела усмивка си доизпих самотното вино от снощи...

Независимо от всичко аз живея по моите собствени кодекси и вървя по моя собствен път. Зодия Скорпион.

Имали ли сте връзка с такъв мъж ? Как да се справя със собственото си его, как да покоря себе си и да разбера че света не е нито черен ..нито бял ? Как да се
науча да прощавам и да живея с грешките на другите..

Колко близо до перфектността може да бъдем характерно ?

Благодаря



Тема Re: Носим ли чужди кръстове ?нови [re: Пcиxиka нa Пoбeдитeл]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано17.03.04 09:13



Трудна работа. Мисля, че живота и опита, който той носи неминуемо със себе си ще те научи на това което дириш. Но просто така изведнъж едва ли ще стане независимо от желанието ти и факта, че го осъзнаваш.



Тема Re: Да, налага се!нови [re: Пcиxиka нa Пoбeдитeл]  
Автор Stefanie (непознат)
Публикувано17.03.04 09:19



Ако ти наистина не искаше да носиш чужди кръстове, сегашното положение щеше да ти харесва и нямаше да се чудиш как да промениш нещата, не мислиш ли? Ако искаш пълноценна връзка с жена, ще трябва да се научиш да правиш компромиси. Любовта е "в равновесие от вземане и даване да сме си нужни" /не помня кой го беше казал, но е много вярно/. Няма безгрешни хора,включително и ти! Затова онази жена ти е казала, че нямаш право да съдиш. Просто ще трябва да намериш някого, чиито дребни човешки слабости да можеш да приемеш. Същото се отнася и за него - това ще бъде твоята "неродена мома". Доста ще трябва да поработиш върху себе си - а това са най-трудните битки. Ще ти се наложи да се научиш и да прощаваш, и да даваш нови шансове, и да преглъщаш по някоя горчилка, и да бъдеш по-великодушен...Убедена съм, че способността да си признаем грешките, да поискаме извинение и да продължим на чисто показва сила на характера, а не слабост.
А в теб има голям емоционален потенциал, използвай го, не го пести! Не допускай егото ти да се превърне в егоизъм, иначе още много кисело и самотно вино ще изпиеш
Защо не се опиташ да си създадеш малко по-гъвкав кодекс, към който да се придържаш? Не бъди толкова праволинеен - аз самата съм си патила от прекалена принципност.
А перфектността в повечето случаи си остава непостижима...
Желая ти успешен ден!



Тема Re: Носим ли чужди кръстове ?нови [re: Пcиxиka нa Пoбeдитeл]  
Авторapkaнзac (Нерегистриран)
Публикувано17.03.04 09:23



Такива като теб не преодоляват егоизма си, въпреки всичките си клетви и романтични отклонения. Раздуването на лъжата, че сте способни да обичате, ви спасява от празнотата и страха, че сте вътрешно ненормални. Наслушала съм се на приказки, кой колко любов таи в себе си. Глупости. Любовта не се спотаява на дъното на блатото ви, там сте само вие. Скорпиони, Раци, Деви, все тая. Когато центърът на света си ти и няма място за никой друг, за любов и да даване не може и да се говори. Не ми звучиш романтично, въпреки напъните за "самотата" на виното; звучиш ми лишен от съдържание. Психика на победител? За какъв победител говориш въобще, след като не си провел Единствената битка - тази със себе си? Не с другите, а сам със себе си, при изравнени сили и вътрешно разкъсване. Едва тогава можеш да си наясно със себе си и да знаеш какво искаш. А така си просто едно лутащо се пиле с високо самочувствие, прекалено самовлюбено, за да обича друг и да е способно да прощава. Безгрешни хора няма. Правилно ти е казала жената - да не съдиш. Никой няма право да съди. Най-малкото защото не знае, как би постъпил в същата тази ситуация и какво самият той би направил.
Ако не се отърсиш от манията си за собствено съвършенство, ще си стоиш самотен до края на дните си.



Тема Re: Носим ли чужди кръстове ?нови [re: apkaнзac]  
Автор Пcиxиka нa Пoбeдитeл (Искрен)
Публикувано17.03.04 09:47



Грешно ме прецени! Давам всичко от себе си в една връзка, проблемът не е егоизмът а егото. Понятията са коренно различни. Искам жена максимално принципна, максимално борбена, максимално истинска, такава която е напълно
наясно със себе си и това което иска. Такава която не греши и не се води по социалната вълна. Искам прецизност, култура, интелигетност, обноски...да
продължавам ли ?

Проблема е че знам пределно ясно на какво държа но не намирам хора които го олицетворяват.

Грешиш ! Всеки има право да съди ! Имам право да съдя за себе си и най-вече
да имам мнение. Когато един човек има принципи, дори и в калта той не ги нарушава. Всичко друго е клише...

Благодаря на всички



Тема абсурд -нови [re: Пcиxиka нa Пoбeдитeл]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано17.03.04 09:52



"Искам жена максимално принципна, максимално борбена, максимално истинска, такава която е напълно
наясно със себе си и това което иска. Такава която не греши и не се води по социалната вълна. Искам прецизност, култура, интелигетност, обноски..."

ти искаш стъклена статуя, а не жив човек...

бе я си намери обикновена жена...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Re: Носим ли чужди кръстове ?нови [re: Пcиxиka нa Пoбeдитeл]  
Авторapkaнзac (Нерегистриран)
Публикувано17.03.04 10:40



Да, забелязала съм, че всички ние искаме човекът насреща да владее 5 езика, да свири на виолончело, да жонглира с 5 портокала и да може да си мърда ушите, но не се запитваме ние самите колко струваме и заслужаваме ли такъв човек(ако въобще съществува).
Между съденето и мнението има разлика.
За пръв път срещам човек, на който му липсват първите 26 години и сякаш не е виждал човек. Перфекционизмът ти само ще те доведе до дилемата дали да си нарушиш принципите, или да си стоиш сам. Ако решиш първото, непрекъснато ще тормозиш съответния "несъвършен" човек заради това, че ти се е наложило да "паднеш" толкова, че да си с него. Отврат.



Тема Re: Носим ли чужди кръстове ?нови [re: Пcиxиka нa Пoбeдитeл]  
Автор Nedi (Другото му АЗ!)
Публикувано17.03.04 13:25



Хей, младеж, май още не си разбрал на Първо място че самият ти въобще не си перфектен,
после следва въпроса защо да се очаква от другите да са перфектни,
и след това ако и перфектния сбърка какво следва/?!?/,
опитвай, греши, учи се от грешките си и уважавай другите.
Здраве!


NA


Тема И какво ако е така?нови [re: apkaнзac]  
АвторVse_taq (Нерегистриран)
Публикувано17.03.04 14:59



Минава време и всички приемаме или поне откриваме за себе си,че идеалът и оригиналът винаги се разминават.Всеки е добър за себе си и лош за някого.Аз нямам намерение да съветвам защото гледаме от "различни кабанарии",но ще споделя мнение.Забелязала съм,че когато човек е влюбен харесва и недостатъците на другия.Понякога даже точно те са причината за това необяснимо привличане.Е,понякога се налага да не виждаме и чуваме,но това е личен избор.Един умен човек е казал,че ако сърцето не гледа,очите няма как да видят.По този повод се сетих за един виц който май изчерпва темата;
"В едно село имало един мъж който бил преминал вече времето за женене и бил заклет ерген.Обаче личният състав на селото решил,че не може така и решили да го задомят.Събрали се всички видни сватовници и отишли при него;
-Абе,Гошо-казал най-стария от тях-намери ли сме ти мома точно като за теб и идем да питаме какво ще кажеш?
-Ами какво да кажа-отговорил човека-става,а тя коя е?
-Кина,бе от горната махала
Гошо аха да се съгласи и казал:
-Че тя не беше ли глуха?
-Е,глуха е и какво от това?Така няма да чува каквото не трябва
Гошо помислил,помислил и аха да се съгласи и пак казал:
-Ама тя май и кьорава,бе?
-Еее,така няма да вижда каквото не трябва
И Гошо почти готов да се реши,но пак казал:
-Иии,тя не беше ли и куца?
-Абе човек,така няма да е все подире ти
Почти готов с решението си Гошо за последно попитал:
-Ама тя не е ли пъпчасала бе хора?
-Ааа не!Ти пък искаш един недостатък да няма!



Тема Знаеш ли, [re: Пcиxиka нa Пoбeдитeл]  
АвторБyбa (Нерегистриран)
Публикувано17.03.04 15:43



не носим никакви чужди кръстове, ами ти си си за психиатрията. Който не умее да прощава, не умее и да обича , а който не знае какво е компромис ще гние в самота!!! А се сетих и друг житейски факт - всеки сам гради събата си - т.е. ти избираш как да бъде. Хайде, със здраве.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.