Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:52 16.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Изследване "Как да бъдем желани?" (част за жени)нови  
АвторKaтя (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 15:45



Това е превод от немски. Посъкратила съм доста, и това е нещо като резюме на оригиналния материал, които е около 30 страници. Цитираните числа са от проучване, правено през 1996-98 година в Германия, Италия, Франция, Гърция, Полша и Португалия. Мисля, че е интересно. Авторите са пет души психолози и сексолози. Проучването има за цел да даде отговор на въпроса какво се случва при няколко-годишни връзки на двойки на възраст 25-35 години, които не са семейни и нямат деца, и живеят и работят в силно урбанизирани райони, какъвто тип съжителстване е много разпространен в момента и се очаква да бъде доминиращ в Европа следващите 10-15 години. Освен разбирането на това какво става, изследването има за цел да генерира чисто практически препоръки за мъжете и жените, които да им помогнат да се разбират по-добре и да подобрят сексуалния си живот и нивото на удовлетвореност от връзката. Аз се заех с "женската" част :) Един мой познат превежда мъжката част и се надявам до няколко дни да е готова и да я публикувам също.

Та ето и самия материал:
Как да бъдем желани? (част за жени)

1. Не занемарявайте външния си вид. Типичният случай е при няколко-годишни връзки жената около 30 да започне да занемарява външността си. Това е характерно предимно за майките, но се наблюдава и при 60% от жените без деца. С изграждането на някаква позиция в служебната йерархия или свикването със статуквото част от жените решават, че външния вид вече не е толкова важен. Това в известна степен е вярно, но не изцяло. Козметиката не помага. Важно е да се борим с отпуснатия корем, целулита, наднормените килограми натрупани отзад. Първият признак е качването на 2-3 килограма зимата, които не спадат до лятото. Ако оставим нещата така следващата зима се качват още 2-3 килограма и така докато достигнем едно състояние, при което сме тежки, колкото сме високи. Това отблъсква мъжете. Ако партньора Ви пощипва по коремчето или по задните части и на шега казва, че имате нужда от малко спорт това значи, че определено не му харесвате. Мъжете обикновено се съгласяват с женското мнение за да си спестят необходимостта да обсъждат неща, които според тях не са важни. Когато повдигат някакъв въпрос това значи, че нещо им е направило впечатление и според тях е важно.

2. Хигиена. Едва ли има смисъл да се споменава, но това е изключително важно. Жената, която прибирайки се от работа не взима душ не е особено желан сексуален партньор. Учудващо е, но според изследване направено през 1996г, при което са анкетирани 780 жени 15% са посочили, че НЕ взимат душ след работа, а само сутрин. 90% от тях са декларирали, че биха желали по-чести сексуални контакти. От жените, които взимат душ след работа само 14% са посочили, че биха желали по-чест сексуален контакт.
В същото време 30% от мъжете над 25 годишна възраст са посочили, че вроятно не биха правили секс с партньорката си ако тя не е взела душ след 10 часа прекарани на работното и място.

3. Секса! Едно от основните неща, които влияят на това дали партньорите се чувстват удовлетворени от връзката.Това което става след 1-2 години връзка е, че партньорите губят първоначалния интерес. Еднообразието бързо омръзва на мъжа и ако партньорката му не е склонна на сексуални експерименти той може да ги потърси другаде. Нещото, което е неразбираемо за мъжа и със сигурност го кара да мисли, че нещо не Ви е наред е да не поискате сама секс в продължение на седмици или да реагирате вяло на неговото желание. Средният мъж между 25 и 35 години изпитва желание да прави секс около два-три пъти седмично. Но ако усеща, че правите секс само защото той го иска доста бързо се отдръпва и престава да си иска. В началото се справя сам, след това търси другаде това, което не получава при Вас. За мъжете секса е много по-важен за връзката от колкото за жените и в много по-голяма степен нуждата от секс е обусловена физиологически. За тях е необяснимо, как може някой да не изпита нужда от секс в продължение на месец. Бъдете активна, инициирайте нови неща в спалнята. Няколко тривиални съвета - Почти няма мъж, които да не обича да му бъде правен орален секс. Повечето мъже обичат и те да правят. Това е въпрос на лично предпочитание, но при нормално ниво на хигиена 80% от двойките твърдят, че правят орален секс всеки втори път и изпитват удоволствие от това.
Ако не сте махнала окосмяването си около слабините - направете го. 85% от мъжете твърдят, че предпочитат партньорката им да има косми само на главата :). Освен, че харесва на мъжете гладката кожа навсякъде е по-добрият избор и от хигиенна гледна точка. Ако пък той е дал да се разбере, че харесва обезкосмени "отдолу" жени значи със сигурност иска и Вие да сте такава.
Сменете позите. "Мисионерската" позиция е предпочитана от 69% от жените и 19% от мъжете. Ако дълго време не сте опитвали нещо ново опитайте да разнообразите сексуалния си живот с нещо, което не сте пробвали.
Нещо, което голяма част от жените приемат "на нож" - аналния секс. В секса е добро това, което харесва на двамата, но според статистиката 73% от мъжете желаят да правят редовно анален секс с партньорката си. Около 18% от жените правят анален секс веднъж месечно или по-често, 34% са опитвали и го правят инцидентно, 23% са опитвали, но не смятат пак да го правят, а 25% твърдят, че не са и нямат намерение да опитват. Съвета е да опитате - няма как да знаете дали нещо Ви харесва или не ако не сте пробвали. А със сигурност партньора Ви ще бъде повече от приятно изненадан да открие подобни "развратни" желания у Вас.
Говорете за секса открито - споделете какво Ви харесва и какво не и ЗАЩО. Мъжете трудно разбират отговори като "Не обичам да правя това, но не знам защо". За разлика от разпространеното мнение мъжете не мислят само за себе си в сека. 88% от мъжете твърдят, че биха направили всички, което би доставило удоволствие на сексуалната им партньорка, като в същото време твърдят, че изпитват трудност да накарат партньорката си да им каже открито какво харесва. Нещо, което е казвано много пъти - мъжете не разбират от намеци. Ако Ви харесва да бъдете докосвана или галена на дадено място, то кажете "Харесва ми когато ме галиш тук" или "Не ми харесва да ми мачкаш гърдите 10 минути - боли ме" или "Не искам да правя секс сега, защото ми се спи". Такава позиция е ясна и разбираема за мъжа, докато израза "Хайде да спим" или "Само ме гушни" в отговор на изразено от него желание за секс обикновено се приема като безпричинен отказ. Изобщо в комуникацията си с мъже изтъквайте причина за решенията и действията си. Мъжкият мозък е така устроен, че автоматично търси причинно-следствена връзка и ако Вие не дадете причина то мъжа намира такава. За пример - честото използване на репликата "Хайде да спим" в отговор на неговото желанието за секс за Вас може да означава, че сте изморена, но казана така без обяснение за мъжа най-често означава "Явно не изпитва голямо удоволствие от секса" с произтичащите от това изводи като "Може би аз не съм достатъчно добър" или "Явно съм и омръзнал" и последствия като намаляване желанието му към Вас като сексуален партньор и търсенето на начин да се увери, че причината не е в него - най-често чрез "проба" с друга жена.

4. Ясно говорете за очакванията си. Жените обикновено искат деца, дом, сигурност, кариера. Ако обаче мъжът в една връзка има друга представа за нещата, а жената не е дала да се разбере какво очаква то може да се получи разминаване, което обикновено се приема по-трудно от жените. Мъжете също искат деца (85%), но "по-късно". За жените раждането на дете в някаква степен означава социална реализация, докато за мъжете наред с приятната емоция това означава нови проблеми и по-сериозно обвързване, което се приема по-трудно. Мъжете се самовъзприемат по-скоро като професионални достижения и позиция в обществото, от колкото със семейството или връзката си. При тях професионалната кариера е важна почти колкото семейството и трудно биха правили компромиси, които за повечето жени са нормални. Имайте това предвид когато дискутирате такива теми.

5. Не отбягвайте приятелите му. Поради различната степен на комуникативност при мъжете и жените обикновено по-голяма част от Вашите приятели и познати стават общи познати, докато повечето негови приятели си остават "неговите приятели". Ако Вие ги избягвате целенасочено то това е сигурен източник на скрито или явно недоволство.

6. Дайте му личното пространство, от което има нужда. Без да се чувства като необвързан всеки мъж има нужда от лично пространство и време. Ако в Петък се събира с приятелите си в мъжка компания или три пъти месечно остава в офиса до 12 часа вечерта за "турнира по doom" то приемете това. Можете да използвате това време за себе си или да се видите с Ваши приятели и познати. Естествено дайте да се разбере, че не бива да се прекалява :)

7. Работете върху себе си. Мъжете обичат глупави, руси, силиконови създания докато са млади, но жена, която за 3 години не е прочела нещо различно от Lifestyle списания и любовни романчета определено озадачава 30 годишен мъж с добра работа и образование. Хубаво е да поддържате добър външен вид, но също толкова хубаво е да знаете още един език, освен матерния си или да можете да участвате в разговорите с приятелите му, когато се говори на теми различни от филма по телевизията или последната кола, която някой си е купил. Да - трудно остава време за това след работата в офиса и домакинстването, но в очите на мъжа това е сериозен минус (или пък плюс).

8. Бъдете умерено амбициозна в професионално отношение. Мъжете, особено успелите харесат жени, които имат професионални цели. В същото време прекалената амбициозност се определя като недостатък от 94% от мъжете. Бизнес дама тип "кучка" не се котира особено в мъжките среди.

9. Дръжте родителите си и роднините настрана и в никакъв случай не настоявайте той да се вижда с тях всеки път когато Вие ги виждате или да прекарвате заедно празници.
Пример за МНОГО ЛОША ИДЕЯ - да приютите за две седмици в общото жилище Вашия мил племенник, който живее в друг град, но от скоро е студент в града, където Вие живеете.

10. Не се месете в професионалния му живот, освен ако не сте професионално компетентна да го правите. Ограничете се с интерес към работата му, но не давайте препоръки. Той възприема това така както Вие бихте приели опита му да Ви препоръча крем за лице


Ако сте стигнали до тук и сте жена сигурно сте изпълнена с негодувание. Това не е списък с 10-те божи заповеди или наръчник как да доставим удоволствие на мъжете, а опит да се опише как да се предотвратят най-честите грешки на жените, какво очакват мъжете и как да задържим интереса им. Те са направени на базата на професионално проучване. Не се притеснявайте - в мъжката част има доста препоръки и към мъжете както ще имате възможност да се убедите :). Моят познат, когато прочете материала за първи път каза, че бил писан от жени с цел да смачкат мъжкото самочувствие и да убедят мъжете, че са безмозъчни безчуствени свине :)

Катя



Тема Горе-долу съм съгласна.нови [re: Kaтя]  
Автор Pocu (обнадеждена)
Публикувано20.05.03 15:52



Доста добре е написано. Интересно ми е да прочета и частта за мъжете. По това повечето от нас ще се ориентират доколко е точно изследването за жени.



Тема Re: Горе-долу съм съгласна.нови [re: Pocu]  
Автор ironside ()
Публикувано20.05.03 16:22



Аз мога да потвърдя - това поне е точно

За частта за мъжете и на мен би ми била интересна.



Тема Re: Изследване "Как да бъдем желани?" (част за женнови [re: Pocu]  
АвторToi (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 16:51



Az se chudia tia deto yadat shkembe chorba posle kak s tazi usta celuvat decata si !?!?



Тема Re: Изследване "Как да бъдем желани?" (част за женнови [re: Kaтя]  
Автор Dobria Batko (непознат)
Публикувано20.05.03 17:08



Като особено верни бих определил точки 7, 8 и 3 :) Останалото също е полезно да се знае. Виж ти хората какви изследвания правели! Евала на социалната (пардон - сексуалната исках да кажа) политика на евросъюза :) !

Не ме закачайте, щото съм категория тежка и имам черен колан - кожен с катарама


Тема Re: Изследване "Как да бъдем желани?" (част за женнови [re: Kaтя]  
Автор Dobria Batko (непознат)
Публикувано20.05.03 18:33



А кога ще видим и частта за мъже ?

Не ме закачайте, щото съм категория тежка и имам черен колан - кожен с катарама


Тема Ami to tva hubavo be Kateнови [re: Kaтя]  
АвторUjas! (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 22:43



Ama za majete.
Za edna jena ,da sledva tezi savetistil kosmopolitan) oznachava ejednevno dva tri chasa dopalnitelno rabota,STRES,igraene na vsiakakvi roli(akrisa,geisha,manekenka,pak geisha,psiholojka,prostitutka(inache kak da stane tova s liubeznia savet nomer tri"pravete seks,dori i da ne vi se pravi"?????????????
E,ako niakoi maj iska tova perfektno barbi(deto i da jertva rodninite si zaradi nego!!!) trabva da naznachi niakoia madama na ZAPLATA.

Zashtoto zakona zabraniava niakoi da raboti za niakoi drug 20 chasa na sedmitza bez da mu plashtat.
E,gospoda ,is this a deal??????????



Тема Re: Ami to tva hubavo be Kateнови [re: Ujas!]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано20.05.03 23:29



И на кое от изброеното ти казваш, че е "работа" ? В смисъла, който всички влагаме? И такава за която би следвало да се претендира парично възнаграждение?
Това да поддържаме хигиена, добър външен вид, да бъдем открити сексуални партньори, да бъдем откровенни и толерантни? Да поддържаме интелектуалният си багаж?
Аз намирам тези неща за абсолютно естествени, такива на които съм държала и когато нямам партньор.
Никога не ми е хрумвало, че някой трябва да ми плати за да се изкъпя или обезкосмя!

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: Ami to tva hubavo be Kateнови [re: Ujas!]  
Автор Lork ()
Публикувано21.05.03 00:02



Тя Катето си каза - това са съвети които да те предпазят от заблуждения и грешки - навсякъде тона е препоръчителен като се обяснява какво мисли мъжа по съответния въпрос. След като знаеш това - въпрос на твой избор е дали ще се съобразиш или не, нали така! Винаги the choice is yours!

Нямам търпение да видя мъжкото изследване, да видим защо не мога да си намеря жена...



Тема Не ти и трябванови [re: Lork]  
Автор Stefan (хич ме няма)
Публикувано21.05.03 00:21



да си намираш жена... Поне една беля на главата по-малко!

Нека тя те намери, ако ти е писано да я имаш! И пак е съмнително дали ще ти донесе желаното щастие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.