Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:55 27.09.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Кой го е страх от 'ЖЕНСТВЕНОНИСМ'?нови  
АвторVerginia Woolf (Нерегистриран)
Публикувано08.05.03 03:00



Искам да ви кажа НАКРАТКО какво разбирам от 'феминизъм'... и да ви чуя реакцията....

И така....
феминизъм, което се превежда нещо като ..'ЖЕНСТВЕНОНИСМ', почва на Запад в началото на 20-я век. Отначалото е било движение на БОГАТИЧКИ жени (средна и горна класа), на които не им е било позволено да гласуват....и е имало и сума си други закони несправедливости (напр. в Анлия е било разрешено официално на съпрук да бие жена си, но по дженталменски... което в случия значи... не с нещо но-голямо от китката му...). Както и да е - тия първи феминиски успяват... (след демострации ... и даже след като се хвърлят пред коня на царя...). Жените добиват права да гласуват...

Но феминизма както е сега БАШ почва през 1950-1970. Това време включва Хипитата, Виетнамска Война, Студената Война (със СССР ...), 'Черното движение' (на негрите които в Щатите с Арур Лутер Кинг - също като първите феминистки се борят за граждански права).

Фемизма сега е нещо нормално, всички университети го преподават, и той почва от това да си наясно, че живеем мъжки свят. Също много от младите мъже са наясно, повечето имат понятие, че жената е равностоина, също че има социални несправедливости в законите, в медиите, в заплатитите, в отношенията.... бля, бля....Една тема във фемнизма на Запад е защо Източно Европейски жени не се отзовават? Предполагам има си много причини - една трябва да е 'патриатхат' и ранен капитализъм...после друга е комунистическа история... дето ни отврати от 'обществени движения'.

Феминизма на Запад сега се е 'просмукал' (така да се каже) в много пътечки на системата... Закони се менят постоянно, (например този за изнасилване, където вече е незаконно да се говори с каквито и да се намеквания за 'курва'...Преди беше така, че ако изкараш жена 'курва' в на съдю - мъжа, насилиника де му се раминаваше. Сега изнасилване си е изнасилване и си ходи нашия в затвора, та даже тя да е била и простититка.)

Тука мога да говоря с часове но се въздържам.

Забележете че, ПО-ГОЛЯМОТО РАВНОПРАВИЕ МЕЖДУ ПОЛОВЕТЕ НА ЗАПАД Е ИЗВУюВАНО ОТ ЖЕНИТЕ, ОТ ФЕМИНИЗМА А НЕ Е ДАДЕНО ПРИРОДНО!...Това го казвам като чета тук предопчитания за западни мъже... ако те изглеждат са ПО-свестни ... жените им са деиствали!

Много писах....




Тема feministki sa vodiat sichki poutkiнови [re: Verginia Woolf]  
Автор Putkotroshach (kurvar)
Публикувано08.05.03 08:03



deto sa kompleksarki i sa kat palshilo i nikoi ne gi shte.e tva sa feminsitkite.

iskash li da te ashladisam


Тема Re: Кой го е страх от 'ЖЕНСТВЕНОНИСМ'?нови [re: Verginia Woolf]  
Автор Baнилa Ckaй (beauty)
Публикувано08.05.03 08:40



Макар че съм жена, феминизмът ми е през оная работа. Имам си достатъчно права. Нека се надигат тези, които ходят с фереджета.

Aledar~


Тема Re: feministki sa vodiat sichki poutkiнови [re: Putkotroshach]  
Автор Tиa (fall in love)
Публикувано08.05.03 11:08



Pablito, ne si prav
Moje da si sednal, no ne si prav.

Na kakvoi sedna, ta revesh sega?
Kaji koia kaka te iadosa? Da ia feminizirame nabarzo.


TITLE: deepheartwoundmaker


Тема Всяко нещо с времето си.нови [re: Verginia Woolf]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано08.05.03 12:22



А и с мястото си. Сигурно бих била феминистка, ако нямах право да гласувам или да работя. Или пък, ако живеех в ислямска държава.
Към този момент, обаче, нямам никакво основание да съм феминистка. Не се чувствам по- долна от мъжете, за да се състезавам с тях. Нито пък искам да ме приемат за еднаква на тях - равна - да, но не еднаква. Искам да съм си жена, да ме ухажват, да ми правят сексуални намеци (аз знам, как да се справям с тях, ако не ми харесват), да се грижат за мен и да ми угаждат. Няма нищо по-тъпо от войнстващия феминизъм.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема "ИЗВ"УУУУУУУ"юВАНО???"нови [re: Verginia Woolf]  
АвторBoomer (Нерегистриран)
Публикувано08.05.03 13:43



Malka poprawka izwOjuwam idwa ot "wOjna" a ne ot "wUjna", kojato e zhena na brata na baba ti... ili tama kakwoto e. Chao.
A za feminizma smjatam che wsichki zheni deto hodiha na protesti sreshtu wojnata w Irak, mozheha da pozhiwejat malko w musjulmanska dyrzhawa i posle da goworime s tjah.



Тема Re: Всяко нещо с времето си.нови [re: Kлep]  
Автор Pocu (sad)
Публикувано08.05.03 13:47



Тъй-тъй

Това, което казваш ти и което казаха преди теб, ми напомня на

. Преосмисляне на понятието феминизъм...



Тема Още повече, Клер, ченови [re: Kлep]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано08.05.03 13:49



войнстващия феминизъм има за цел маскюлинизация на жените. Остаряла стратегия си е това, остаряла тактика-а-а...
Много си права.

Бъдете високи!


Тема Чудесна статиянови [re: Pocu]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано08.05.03 14:06



Абсолютно съм съгласна с нея.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Да, то пък като че линови [re: Boomer]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано08.05.03 14:09



...сега като с вълшебна пръчица нравите в Ирак ще се променят и ще станат немюсулманска държава.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.