Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:14 24.09.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Брак и отношения с родители. Бразилски сериал.нови  
АвторSomeone (Нерегистриран)
Публикувано27.12.02 08:22



Накратко- родителите ми не харесват и не приемат моят избранник. И се борият срещу тази ми вразка вече 4-та година. И аз не се давам и аз се боря.
--> Гледната точка на родителите ми.
Аз съм много влюбена, пък влюбените са слепи, освен това нищо не разбирам от живота и имам нужда от родителска намеса, а пак любимия е престапник, жиголо и използвач.
--> Моята гледна точка.
На 27 години съм с висше образование, в момента карам докторантура, доказвам се в професията си в една от наи-добрите компаний в една далечна бяла страна и се оправям савсем самостоятелно. А, пък любимият е най-прекрасния.
--> Характер на борбата - груб селскостопански.
Пресен пример: На коледа зет ми ми каза, че докато съм с този човек не иска да чува за мен и да ме вижда. И лично ще ме държи отговорна за смърта на майка ми, която от притеснения по мен има високо кравно налягане и ще получи инфаркт.
При току що описания случай аз запазвам самообладание и добро възпитание, но и аз си имам грозни изцепки.

И се чудя има ли и други хора с подобни проблеми. И има ли някой, който е намерил решение? Различно от зета и тащата не се понасят и за това и не поддаржат никакжи контакти.
И въобще ми е интересно какво мислите по темата



Тема ami neznamнови [re: Someone]  
Автор don_Pablo (Krustnika)
Публикувано27.12.02 08:34



moje i da sa pravi,az niama kak da znam.Pomisli si!!!!No po prinzip az nikoga ne slusham horata za moite vruzki,kamo li puk roditelitye mi kato kajat neshto da im obrushtam vnimanie.I vinagi sum pravTui che mila kako-digai si kufarite jivei si an kvartira s nego i kaji an rodsitelite si-vii niama da jiveite s nego-AZ shte jiveia.I tolkoz.No triabva da se psotavish an tiahno maisto id a gi razberesh,poneje ti msilait samo dobroto VINAGI!!!!!Drug e vuprosa dali sa pravi,spored mene slushai sebe si

NIKVI KOMPROMISI


Тема Re: ami neznamнови [re: don_Pablo]  
АвторSomeone (Нерегистриран)
Публикувано27.12.02 08:37



Да доуточня въпроса ми не е дали аз съм права, дали родителите ми са прави, а как може да се стига до такива отношения родители-деца.



Тема хм,нови [re: Someone]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано27.12.02 09:46



правописът ви нещо куца, много куца, госпожице... пък докторантура правите... не е хубаво това...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Re: Брак и отношения с родители. Бразилски сериал.нови [re: Someone]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано27.12.02 09:48



А защо родителите ти смятат, че избраникът ти е престапник, жиголо и използвач?
Да не е бил в затвора за нещо или да е цветнокож? Ти ли го издържаш?
За да вървят работите към това майка ти да мре, значи нещата около него са доста драматични.



Тема Re: Брак и отношения с родители. Бразилски сериал.нови [re: Someone]  
АвторЛюcи (Нерегистриран)
Публикувано27.12.02 18:06



Не му мислим много; съпругът ми е тъмнокож, баща ми се намира в прединфарктно състояние; расови предразсъдъци и текезесарски модел на мислене не прощаваме; оставили сме горкия човек да мре от скръб и срам; живеем си живота.



Тема Re: Брак и отношения с родители. Бразилски сериал.нови [re: Люcи]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано27.12.02 18:17



Бе то и тъмнокож да е, ако е човек родителите ще мирясат. Ама тук май проблема не е в цвета на кожата. Нещо не ми се вижда читав "избранникът".



Тема Re: Брак и отношения с родители. Бразилски сериал.нови [re: Someone]  
Автор besteira (sonhador)
Публикувано27.12.02 19:17



това за семейството срещу избранника - разбирам, само че, ако правилно съм разбрала - как така зетят ти ще държи ТЕБ отговорна за майка ти, въпреки че не се понася с нея?! и в крайна сметка - това е твоят живот и сама си отговорна с кого и как ще живееш в ТВОЕТО си бъдеще! родителите трябва да се почитат, но в случая иде реч за теб и твоят живот. Може и да е егоистично това, но c 'est la vie!



Тема emi tva e normalnoнови [re: Someone]  
Автор don_Pablo (Krustnika)
Публикувано28.12.02 10:13



bria

NIKVI KOMPROMISI

Редактирано от don_Pablo на 28.12.02 15:30.



Тема Re: Брак и отношения с родители. Бразилски сериал.нови [re: Someone]  
Автор Virgo (мама)
Публикувано28.12.02 15:40



Според мен най-добре е да не им обръщаш внимание и по възможност да ограничиш временно контактите с обяснението, че щом не го приемат не могат да приемат и теб, защото ти искаш да си с него.
В ситуации като тази, която си описала можеш просто да кажеш "и аз отначало не те одобрявах и като те слушам май съм имала право, но не можеш да контактуваш само с тези, които са ти приятни и за съжаление спазвам благоприличие към теб"...
На родителите си обясни, че това е ТВОЙ, а не техен избор и ако наистина те обичат те трябва да го уважат.
Бъди твърда и не отстъпвай-

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.