Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:52 30.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Проблем със свекърванови  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано10.07.02 12:09



От както се роди дъщеря ни пред 4м със съпруга ми се опитахме да въведем някои правила, които да спарзват бабите. Правилата касаят честотата и целта на посещенията им у нас, а също и как да се грижат за детето като спазват това, което сме им казали точно и без да ни дават акъли, ако не сме ги искали.
От тогава майка му системно не се съобразява с тези наши изисквания и той твърди, че и прави забележки за това, но все пак ефект няма.
Аз се ядосвах, но за първи път и показах, че се дразня вчера като не се държах мило и внимателно с нея както обикновено и резултата е, че сега и двамата ми се сърдят.
Въобще не искам да се карам и да си развалям отношенията с нито един от двамата, но поведението и много ме дразни и вече не мога да си подтискам гнева.
Дайте ми съвет как да я накарам да спазва нашите правила без да се сърди и да се чувства отблъсната, защото според нея е нормално да ни посещава през ден-два, а според нас абсолютния максимум е 2 пъти седмично?!?!?!?!



Тема Re: Проблем със свекърванови [re: Samsara]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано10.07.02 12:55



Ух пак да чукна на дърво, впрочем ако се разровиш по-назад из клуба какви теми за свекърви ще изникнат, не е истина!

Моята е направо ангел, наистина! Аз пък за сметка на това съм я оставила да гледа детето по свое осмотрение, като правя леки забележки, и то рядко, само за някои по-важни неща, а тя пък от своя страна се старае да ги спазва.

Сега бебенцето ви е малко и ти си го гледаш стриктно, аз също го гледах до годинка и нещо, но после като взех да го оставям за повече време, изобщо не бях толкова вманиачена защото е ясно, че никой не може да го гледа точно като теб и това е факт.Щом искам да ходя на работа, ще трябва да приема, че не мога да гледам и детето през деня.
А за честотата на посещенията й - ако мъжа ти те подкрепя, би трябвало да измислите добра стратегия как да й обясните че ви е удобно да идва в сряда и събота да речем,
успех:)))

You don't fool me


Тема Re: Проблем със свекърванови [re: Kapли]  
АвторRoby (Нерегистриран)
Публикувано10.07.02 13:43



Като се роди дъщеря ми, свекърва ми започна да идва всеки ден, да я взима на ръце като лична собственост и щом бебето се разплачеше (според мен от непрекъснатото дундуркане и държане на ръце) ми я тикваше и със заповеден тон ми казваше да я накърмя, без да се съобразява с интервала от 3 ч. м/у две кърмения. Бях готова да я убия, а заедно с нея и сина й, който не смееше гък да й каже (за разлика от сега). Трябва да ти кажа, че бързо й мина желанието да идва след една луда постъпка от моя страна. Тя като дойде, аз се заключих в банята и не излязох 40 минути. Не знам какво си е помислила, но много обидена си тръгна и по-нататък вече доста по-рядко идваше, а сега (след почти 12г.) идва 2-3 пъти годишно, слава Богу!



Тема Re: Проблем със свекърванови [re: Samsara]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано10.07.02 14:34



Казваш й "Госпожо, преди да ни посетите/дойдете на гости, моля, уведомете ни, за да се уточним за деня и часа, защото всяко посещение нарушава нашия ежедневен график, който сме приели като родители. Този нарушен график може да наруши възпитанието на детето, а ние като родители се чувстваме отговорни". И ако не разбира, всеки път й повтаряш, когато я видиш да цъфва на вашата врата с последващо затваряне/тръшване под носа й "Радваме се да ни идваш на гости след предварителна уговорка, но сега просто е невъзможно". А също така тази независимост предполага да не й ползваш услугите за отглеждане на детето. Активите вървят в комплект с пасивите.



Тема Re: Проблем със свекърванови [re: Eв]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано10.07.02 14:48



Така е, човек си преценява плюсовете и минусите, иначе винаги е по-добре да имаш родна баба да помага за детето. Във всеки случай моята свекърва, която е готина, има толкова злобна и противна сестра (не е за вярване че са родни сестра просто),. че ако въпросната й сестрица ми беше свекърва, досега гаранция да съм се изпокарала с нея на 100%, а от детето бих я държала на доста значително разстояние. Има някои хора, които са просто зли и нахални по природа, такива наистина не са за търпене!!

You don't fool me


Тема Re: Проблем със свекърванови [re: Samsara]  
АвторПипe (Нерегистриран)
Публикувано10.07.02 14:50



Мога да ти напиша ферман за "знаещата свекърва", при моята лично забелязах, че откакто съм родила въобще не е същия човек който беше и само се караме, въобще не искам, но като не разбира за какво говоря... Бабите си мислят, че са идеални детегледачки и по възможност да им оставим бебето и да си ходим на работа, обаче това е от тяхното възпитание - едно време е било така прието. Сега всеки отказ е обида за тях и това е кошмар за младата майка, която се опитва да си създаде свой ред в дома и семейството си. Няма рецепта за да се справите - ще ти дам съвет обаче. Направо й кажи, да не ти пука че ще се сърди или такива подобни, бързо им минава като не си виждат внуците. Та кажи й че: ти имаш също роднини и те искат да са с бебето точно колкото нея и ако това става всеки когато си поиска ти няма да имаш спокойствие не можеш да си гледаш къщата и детето. Кажи и, че е нормално да вижда детето 1 път седмично и никакви отстъпки по въпроса, да се обажда когато си иска, но свиждане веднъж, да си избере ден в който иска това да става и да си знае че тогава тя ще го вижда за 1-2 ч. колкото я изтрайваш ти. Като поставиш тази граница ще има сръдня, но поне ще имаш мира ти, ще им мине бързо. Кажи това и на майка ти и им кажи, че когато имаш нужда ще ги викаш, да не се тревожат, не се притесняваш да ти помагат, просто за сега се оправяш и сама, то като има памперси, а не пелени не е като едно време дето се пере през два часа. Говори им все в тоя дух, кажи им също така хубави работи за бъдещето - като стане голямо детето ще излизат с него и ще го виждате по-често (аз съм го казала, но дъщеря ми е на 2 г. и до сега свижданията са 1 път седм. за 1 ч. - това е положението!!!!), че ще им го оставяте за през уикенда при едната или другата баба и въобще търпение да имат, сега за сега се оправяш и сама. Ей такива неща си наговори, при мен номера мина. не ти пречи да опиташ, но поговори и със съпруга си, все пак сте семейство и не взимай това решение еднолично.

Пиши как се развиват нещата и въобще не взимай всичко присърце - вие сте отделни хора и живота ви си е ваш личен, който иска да общува с вас (дори и майки и бащи) ЩЕ СЕ СЪОБРАЗЯВА, защото бебето в тази възраст има нужда от спокойствие и правилен режим, не от бабешки лиготеници. Поздрави Пипе


Имам едно предложение към всички ужилени от свекърви и тъщи - дайте даси направим някакъв клуб и да си се оплакваме там, явно е че има теми



Тема Re: Проблем със свекърванови [re: Kapли]  
АвторПипe (Нерегистриран)
Публикувано10.07.02 15:04



Карли ти си едно изключение с твоята свекърва злато - просто си чукай на дърво да не превърти и си трай, че да не ти завиди някой :)))). Блазе ти .... казвам го с малко бяла завист



Тема Re: Проблем със свекърванови [re: Samsara]  
Автор kpokoжaбъл (зеленоопашат)
Публикувано10.07.02 15:09



И аз имах подобен проблем когато се роди първото ни дете. Най-много ме вбесяваше, че при жеги над 35 градуса, госпожата грабваше бебето изпод носа ми, обличаше му жилетка и го завиваше с няколко одеала... След няколко седмици, в които се опитвах да бъде мила и любезна, посочих вратата. Съпругът ми обаче беше плътно на моя страна. И още нещо - никога не съм искала някой да ми помага в грижите по децата. Та така, както Ев каза вече, не е зле да прецениш плюсовете и минусите от разни драконовски мерки (защото за съжаление друго не помага)



Тема Re: Проблем със свекърванови [re: Пипe]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано10.07.02 15:12



Така е, понякога и аз се удивлявам, особено като слушам за какви страховити екземпляри се раказва тук понякога!!

Разбира се, може и тя да изперка един ден, но засега грее като диамант, да на са й уроки пу пу!!

You don't fool me


Тема Re: Проблем със свекърванови [re: Samsara]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано10.07.02 18:22



Понякога и аз се чудя защо иначе възпитани и достойни жени изпадат в положението на досадници.
Просто трябва да разбере, че колкото и да ви е близка, прекалява с присъствието си, а това не е в интерес на бъдещите ви отношения.
Аз на бабата така съм й свикнала, че вече ми е все едно тука ли е или я няма. Товяа стана когато осъзнах и го разясних на съпруга ми, че нямам намерение да си променям поведението в дома си, само заради това че тя е тук. Ако нещо не й харесва, да не виси у дома.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.