Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:39 02.07.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Всеки допир между поколениятанови [re: Гeвpek]  
Автор Stefan (глас на гларус)
Публикувано12.07.02 23:55



е генератор на конфликт, друже. Аз лично бих се пробвал да опитам без допир - все едно: хубав за младите няма как да стана (освен когато давам) - нали все пак така ги и възпитавам - да бъдат себе си и сами да си вземат решенията. Защо да се опровергавам?

P.S. Пък и целомъдрието не е мой патент...

Semper Fidelis


Тема Вие - двамата -нови [re: Niya]  
Автор Stefan (глас на гларус)
Публикувано12.07.02 23:59



не си ли писвате през другото време от денонощието, че и тук се ухажвате... Гледай ти - какви семейства имало!

А пък аз си мислех, че знам нещо за живота...

Semper Fidelis


Тема Има тема в родители и децанови [re: Maлy]  
АвторШипka (Нерегистриран)
Публикувано13.07.02 00:19



Точно за възпитанието, което дават "мъжките" майки, доста горещо стана там, но не си признават, че още от малки тяхното момче става един глезльо и така го манипулират и възпитават, че като дойде време той да си стане семейство те пак са тами изглеждат точно като описаните до тук свекърви



Тема Да направим клуб "Свекърва/тъща"нови [re: Samsara]  
АвторПипe (Нерегистриран)
Публикувано13.07.02 00:22



Мисля, че ще има успех, забелязъла съм, че винаги като излезе тема за свекърва под 35 мнения не пада - стигали са до 100 и нагоре. Подкрепете идеята ми.



Тема Re: ОТ кРИСИнови [re: Samsara]  
Автор Krissi ()
Публикувано15.07.02 11:11



мИЛИЧКА САМСАРА!ТОЗИ ПРОБЛЕМ Е ПОВСЕМЕСТЕН!ПИШИ МИ НА МЕЙЛА ЗА ПОДРОБНОСТИ!ВЧЕРА МОЯТА МЕ ИЗКАРА ИЗВЪН НЕРВИ!ОПИТВАМ СЕ ДА НАЛОЖА НЯКАКВИ ПРАВИЛА А ТЯ МИ КАЗА ЧЕ СЕ ДЪРЖА ЧУДОВИЩНО СЪС СОБСТВЕНИТЕ МИ ДЕЦА!ОТВРАТ!!!КАКЪВ СКАНДАЛ ЗАВОРМИХМЕ ПОСЛЕ....ОЩЕ МИ Е ГАДНО ЧЕ ЕДИН-ЕДИНСТВЕН ЧОВЕК МОЖЕ ДА МЕ ИЗКАРА ДО ТАКАВА СТЕПЕН ИЗВЪН НЕРВИ!ПИШИ МИ!



Тема Re: Проблем със свекърванови [re: Samsara]  
Автор Lolita (siaina)
Публикувано18.07.02 02:29



Божееее, като ви чета и се потрисам, защото мен ме чака същото!
Засега проблема е, че не се обажда като идва - аз не можех да проумея
как е възможно това, ама добре че не са и чести посещенията та се търпи
Обаче като родя след някой и друг месец сигурно картинката ще е като
тази със Самсара, горкичката !
При мен сигурно ще има и други усложнения, защото майка ми е педиатър
и съм решила поне първата седмица да я привикам да ми покаже как се гледа
бебе - все пак кой друг ще знае по-добре от нея какво е нужно на бебока и дали
е добре! Ама това ще постави другата баба в неравностойно положение и
като я знам каква е…..Просто поколението на 60-70годишните си мисли,
че най-много знае, а ние останалите сме едни тъпички и заблудени и трябва
да бъдем натиквани в правия път.
Но все пак си мисля, че трябва да съществува и по-дипломатичен
начин за справяне в тези ситуации, номера е да се действа според човека.
Самсара, не давай да ти се качат на главата, но май в твоя случай е
най-добре да оставиш мъжа ти да се разправя, като му обясниш колко
зле се чувстваш. Пък щом сълзите толкова го стряскат, вземи пусни и ти
някоя и друга сълза!
Стискам палци да намерите решение



Тема Re: Проблем със свекърванови [re: Lolita]  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано19.07.02 12:40



Мисля, че намерих решение - проведох с нея разговор на 4 очи и поставих изискванията си като дадох ясно да се разбере, че неспазването им ще води до проблеми. Мисля, че ме разбра, но времето ще покаже.



Тема Re: Проблем със свекърванови [re: Samsara]  
Авторживa_вoдa (Нерегистриран)
Публикувано20.07.02 09:36



защо не казваш не познавам някоя снаха да не е имала такива проблеми. тривиални са, но... чепати. ние с мъжа ми живеем заедно от 5 години и в началото доста се поизмъчихме докато ги решим. та затова сега с бебето няма недоразумения, но прекрасно знам за какво говориш. много съм се ядосвала и съм мислила, но начинът си остава един единствен: да й се каже. най-напред обаче трябва двамата с таткото да се разберете точно какво искате от свекървата, както и какво точно да й се каже и кой да й го каже. това не е толкова лесно, защото тя все пак му е майка... колкото и да е неприятна ситуацията обаче, всеки зрял човек в един момент успява да преглътне острия поглед на родителите и отстоява личния си живот(абсолютно не се съмнявам, че при вас ще се получи). все пак сигурно ще отнеме малко време, през което време често ще си го изкарвате един на друг... не се притеснявай, че си си изпуснала нервите - хора сме, и това се случва. пък и който смята, че ни е толкова близък че да ни посещава на всеки 2 дни, ще трябва да е толкова близък, че да ни понася и настроенията. не е ли така? примерно така: "мамо, знаем колко се радваш на бубичка, но ние наистина нямаме възможност да ни посещаваш толкова често. " не очаквай да се зарадва, но колкото и време да й отнеме, в един момент ще свикне с факта, че сте отделно семейство със свои планове и живот. успех!



Тема Re: Проблем със свекърванови [re: Samsara]  
Авторживa_вoдa (Нерегистриран)
Публикувано20.07.02 09:46



ооо, едва ли е толкова глупава.
пускането на сълзи е доста разпространен и подмолен начин за манипулиране на хората. чувствителна?! как може да е чувствителен някой, който пет пари не дава за това дали посещението му е желано?! тя просто ви манипулира чрез тази си "чувствителност" и то главно таткото, защото му е майка и той повече ще се трогне от сълзите й. ако не го осъзнае овреме и не престане да й обръща внимание...ще ви се качи на главите. има един преломен момент труден за всички участници в ситуацията, но няма как, трябва да се преживее.



Тема Re: Проблем със свекърванови [re: Samsara]  
Авторживa_вoдa (Нерегистриран)
Публикувано20.07.02 09:57



и ние така решихме - гледачка, а после ясли. просто не желаем баби да го възпитават, искаме ние да си го изградим като човек.
но от баби има нужда, определено. те са хората освен нас, които го обичат истински и и за него е добре да ги вижда. ние ги редуваме - на всеки по равно и естествено това съобразено с нашите възможности. и на мен ми се случи веднъж да ми държат сметка, че видиш ли трябвало "вече" да го видят. аз казах да, знам че много искате да го видите, но и други роднини много искат да го видят, пък и ние в къщи си имаме някои планове и щом дойде време веднага ще се обадим, както обикновено.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.