Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:34 01.07.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Форумите и ниенови  
Автор Remmius (Liberator)
Публикувано18.02.02 18:02



Питам се дали това, че идваме тук четем и пишем, воюваме и създавами приятелства, смеем се и може би плачем означава, че:

1. Нещо в обикновения живот ни липсва - поле за изява, сродни души, веселие, тъга, философия....

2. Или напротив че имаме нещо в повече, което остава нереализирано там - капацитет, който осъществяваме тук - духовитост, емоционалност и др (вж. т. 1)

3. А може би и двете.

Или с други думи - обогатява ли ни това или е белег за духовна бедност не само на нас, но и на модерното общество.

Arte et Marte


Тема Re: Форумите и ниенови [re: Remmius]  
Автор Losha (минаващ)
Публикувано18.02.02 18:07



Ти кога ще намериш друго време така да си поприказваш с различни хора, които дори не си и виждал. Да се посмееш, да се позаядеш и при това никой да не ти се разсърди.
Колегите рано или късно ти омръзват, още повече, че общуваш с тях и по служебни теми.
Понякога пък външния вид лъже за това какъв е човекът
И разни такива
Като че ли тук получавам от всичко по малко, понякога по много
Абе, изобщо гот ми е



Тема Re: Форумите и ниенови [re: Remmius]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано18.02.02 18:07



При мен е вариант номер 3 с лек превес на номер 2:)



Тема Re: Форумите и ниенови [re: Remmius]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано18.02.02 18:40



Аз ще съм една от малкото,които си признават,че са тук,защото нещо им липсва.Общувайки тук,аз се спасявам от тотална изолация.Начинът ми на живот,обкръжението ми са такива,че нямам възможност да общувам пълноценно.Изключвам контактите със семейството,разбира се.За съжаление,това,което околните ми забравят е,че аз не съм само съпруга и майка .Вярно е,че сега съм се посветила на трите деца,че те ще пораснат,че отново ще се върна на работа...но това не означава,че потребностите ми от общуване са престанали да съществуват.Съзнавам,че е виртуалният свят е нереален.но се надявам,че както аз тук съм самата себе си,така ще има и други,които няма да разиграват етюди ..Относително активно съм в мрежата от около година и смело мога да заявя,че за този период се запознах с изключително стойностни хора,в тяхно лице намерих сродни души,с тях разделих тъгата и веселието,дадохме си по частица от себе си..
Освен това в реалния живот ми се налага да се съобразявам с толкова много неща ,налага се да не разкривам същността си поради една или друга причина.А капак на всичко е,че никога не съм сигурна дали хората общуват с мен заради самата мен или заради евентуални облаги от познаството си с хора от моето семейство.
Ето,признах си,аз съм една вируталка

Шапка светулки,за да ми бъде весело,когато пиша стихове за надеждата


Тема Re: Форумите и ниенови [re: Billyana]  
Автор Wolfsdotter (новак)
Публикувано18.02.02 19:16



Ми и аз такаОт една страна е лек срещу изолацията, от друга страна ми е интересно, защото съм отскоро. Имам си и приятели, с които се виждам, и такива, с които се чувам по телефона...хубаво е да има от всичко



Тема Re: Форумите и ниенови [re: Remmius]  
Автор Гeвpek (д-р на вс.науки)
Публикувано18.02.02 21:44



Това (И-нет, в случая форумите) си е медиа, но за разлика от ТВ, радио, вестник и т.н. си я правим (почти) сами. И тъй като без общуване - без медиа - сме n-кг месо, пристрастяваме се.

А в живота винаги нещо ни липсва, иначе щяхме да сме в рая. Капитализъм, няма 6-5, ресурсите винаги са scarce /оскъдни/, животът ни е свързан с тяхното разпределяне.

Естествено, че това тук ни обогатява (влачим повече ресурс). Аре.

мисля, следователно не знам


Тема Re: Форумите и ниенови [re: Remmius]  
Автор Paнимa (непознат)
Публикувано18.02.02 22:28



Всичко е прекрасно в началото,докато не те обидят и наранят!



Тема Re: Форумите и ниенови [re: Remmius]  
АвторЖeнa (Нерегистриран)
Публикувано18.02.02 22:29



..и аз да кажа:))
В ежедневието нямам време за такъв вид общуване,така че споделям мнението,че тук по-лесно се разкрива истинската същност на всеки от нас.
Може би точно това ни е потребно.



Тема Re: Форумите и ниенови [re: Гeвpek]  
АвторCHUK (Нерегистриран)
Публикувано18.02.02 22:54



И аз гледам на Интернет-а по подобен начин. Макар че това, че го правим сами си е до известен смисъл илюзия. В доста случаи цензурата или липсва или е в повече. Всичко е оставено на преценката на юзърите, а там цари пълна анархия. Рискът да бъдеш повлиян в по-голяма степен, отколкото да извлечеш ресурси също го има. Най-важното е, че това си е средство за комуникация и не бива да му се приписват повече предимства или недостатъци, отколкото на останалите. Не ме и блазни мисълта да обобщавам образа на юзърите, пак по горните причини.



Тема Re: Форумите и ниенови [re: Remmius]  
Автор sunrise (ветеран)
Публикувано18.02.02 23:03



Според мен и двете.
Лично мен клубовете ме обогатяват и не съжалявам, че ми отнемат време, напротив.

:) от мен

carpe diem... noctumque



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.