Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 12.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Разводнови  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано25.09.01 08:33



Здравейте!

Според вас децата на разведени родители потенциално позастрашени ли са да се разведат в бъдеще при създаване на семейство. Или не може да се прави въобще такъв извод. Според мен колкото и наивно да звучи на пръв поглед, разводът на родителите влияе в това отношение.

Omnia vincit amor


Тема Re: Разводнови [re: Лyничka]  
Автор Megan (драка)
Публикувано25.09.01 09:01



според мен, едва ли има пряка зависимост между двете неща. даже напротив, смятам, че подобни деца много повече ценят семейството и го уважават като институция. казвам го от личен опит, развода на родителите ми по-скоро ме е накарал да се замисля над това за какъв човек искам да съм омъжена, отколкото да смятам, че брака е нещо временно.



Тема Re: Разводнови [re: Лyничka]  
Авторeвa (Нерегистриран)
Публикувано25.09.01 13:36



Абсолютно верно си усетила нещата. Може това, че децата на разведени родители ценят повече семейството и т.н., да звучи по-логично, но определено те са много по-склонни да пристъпят към развод. Казвам го също от опит и от наблюдения.



Тема Re: Разводнови [re: Лyничka]  
Автор инaт ()
Публикувано25.09.01 14:51



Развода на родителите може и да повлияе на децата някой ден те да се замислят,но само ако още от малки не са били оставени на произвола на съдбата и все пак имат изградена "някаква"ценностна система.В обратния случай взимат за пример единия от родителите и му подражават на 100%.Иобикновено за пример се взима този,който се налага със сила,под въздействието на алкохол или избива комплекси.Изобщо няма гаранция,времето го показва.И моите родители са разведени,но понеже съм живяла години наред сред скандали,побоища,сцени на ревност,разправии за пари и всякакви такива,сега всячески се старая децата ми да живеят спокойно и да не са лишени от основни неща.В едно семейство е невъзможно без такива моменти,но всеки,който поне малко го е грижа за психиката на детето,ще се постарае да му спести тези неща.Сега като виждам как може да се живее,чак се кефя на мен си,че не съм прихванала някои черти от характерите на моите родители.Скоро даже се замислих,че никога не съм виждала майка ми и баща ми да се целуват и чак сега ми се вижда странно.



Тема Re: Развод [re: Лyничka]  
Автор woman (Любяща съпруга)
Публикувано25.09.01 15:09



Едва ли има такова правило. Все пак, човек може да избира какъв да бъде и слава Богу...



Тема Re: Разводнови [re: Лyничka]  
Автор jamie (безразличен)
Публикувано25.09.01 17:18



Аз съм такова дете - следи ме. Ако тръгна да се развеждам - ще знаеш че поне един е така .... ;-)


Улицата, градът и приятелите ме оформят ! Не мама и тате ! :-)))) Вади си изводите сама....

Не може вечно да вали ...


Тема няма връзканови [re: Лyничka]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано25.09.01 20:57



Подобни взаимовръзки са пълно безумие.



Тема Re: Разводнови [re: Лyничka]  
Автор Cъми (бодра)
Публикувано25.09.01 21:28



Мила Луничке,
аз мисля че не самия развод може да бъде проблем за децата. Децата усещат настроението на родителите и ако след развода самите родители не се въэстановят /ако са го преживяли тежко/ това ще се отрази на децата. Може би ако е въэможно да се запази благоприятна атмосфера за децата и животът в този дом е нормален за тях, както и прилични отношения между съпрузите децата няма да пострадат.Мисля че е по-добре разделени родители, отколкото пълно с омраза семейство.
Това е моето мнение.



Тема Re: Разводнови [re: Cъми]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано25.09.01 21:33



Целят ми проблем се състои в това, че имам връзка с човек, който е на 21 години и в моменте родителите му се развеждат. И лошото е, че той се промени много от една седмица насам. Което ме накара да се замисля над този проблем. И дали в бъдеще би представлявало пречка при евентулно формиране на семейство. Все пак аз държа на него.
Благодаря на всички, чакам още мнения.

Omnia vincit amor


Тема Re: Разводнови [re: Лyничka]  
Автор Cъми (бодра)
Публикувано25.09.01 21:51



Значи е голям човек. И може би точно това ще е истинското му израстване и узряване като личност. За теб самата си мисля, че е по-добре да поизчакаш да видиш как ще го преживее с времето и ти сама ще прецениш. Ако преживее болката ще е по-добре и за него и за теб ако си с него. Всички имаме тежки периоди в живота, но трябва да мине малко време за да ги осмислим и да направим изводи за себе си. Дори е много възможно той да стане другата крайност- съпруг който да пази семейството си с нокти и зъби. Познавам такъв случай.
Не мисли отсега тези неща.
И не бързай.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.