Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:58 07.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема SVEKI  
АвторMlll (Нерегистриран)
Публикувано07.06.01 09:50



Kak se obrasttate kam svekarvite si, na men lichno m ie trudno i ne priatno da ia naricham Maiko. Dumata MAMO oznachava strashno mnogo za men, i ne mislia che svekarva mi ste ia pochustvam tolkova blizka che da moga da ia sravnia s MAMA.

Koi glupak e izmislil tova obrastenie, to si e jivi litsemerie.



Тема Re: SVEKIнови [re: Mlll]  
Автор [desi] (непознат)
Публикувано07.06.01 10:19



НИКОГА няма да я нарека МАМО нито свекъра си ТАТЕ

Въобще избягвам да ги срещам или чувам. Ако ми се наложи ще се обърна по малко име. Никой неможе да те накара да я наричаш мамо щом това не ти е приятно. А и майката е нещо нежно, свято... Трябва да чустваш свекърва си като такава за да я наречеш така.
Ще е подло да наричаш човек който не понасяш мамо. И двулично. След като свекървите не ни приемат като дъщери защо да ги наричаме МАМО?

Каквото повикало такова се обадило.

Дай Боже да са повече свекървите като майка ми - снаха ми я обожава, пият кафета заедно и умират да си правят техните скрити щуротийки:-) Брат ми определено е щастлив от това и смятам че майка ми му направи чудесен подарък с това си отношение (вътрешно в себе си едва ли е удобрила много снаха си, но се е съгласила с избора на сина си защото смята че щастието на детето и е по-важно от преценките и за хората)
Снаха ми я нарича "Приятелко моя" :-)

МАЙКАТА НА СВЕТА Е ЕДНА!



Тема Re: SVEKIнови [re: Mlll]  
Автор Бeзcъннa (студена)
Публикувано07.06.01 11:33



Аз пък ценя повече свекърва ми, отколкото майка ми - нищо, че жената се тревожеше за сина си и не искаше да се женим. "Майче" и "татко" не мислех, че ще ми се обърне езикът да кажа. Е, сега казвам, не ми е странно. А те и двамата рядко ме наричат по име - за тях съм "дъще" и всеки път ми е приятно да ме наричат така...



Тема Re: SVEKIнови [re: Mlll]  
Автор Day (or Night?)
Публикувано07.06.01 12:02



Мисля, че понякога може да се направи компромис в името на нещо по-важно за самите нас. Аз ги наричам "майко" и "татко" в редките ни срещи Всъщност трудното е в началото, а после не обръщаш внимание на такива "подробности"...това за тях е важно..за мен...няма смисъл да се мисля много...

Кажи ми...


Тема Re: Пробвай снови [re: Mlll]  
Автор kakata (desperada)
Публикувано07.06.01 13:44



Бабке!



Тема Хи-хи.нови [re: Mlll]  
Автор nbb (весела)
Публикувано07.06.01 16:40



Като се замислих, ми стана и интересно, и смешно. Само аз в семейството на мъжа ми се обръщам към родителите му с майко и татко. Самите им синове го правят с галени имена. Защо ли е така ? Дали пък не е трябвало да се родя тяхна дъщеря ?

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: SVEKIнови [re: Mlll]  
АвторAлekc (Нерегистриран)
Публикувано07.06.01 17:52



Значи тва с мамо и тате е много голяма българска глупост.Това е такова лицемерие че няма аналог.Ясно е че болшинството свекита не обичат снахите,още дядо Фройд добре го е обяснил защо.Никога не наричам моето свеки с мамо,защото не съм я почувствала толкова близка,МАЙКАТА Е ЕДНА НА СВЕТА И АЗ СИ ОБИЧАМ МОЯТА ,която е най-чудесния човек който познавам.[usmihvam se



Тема Re: SVEKIнови [re: Mlll]  
Автор DlD ()
Публикувано07.06.01 18:06



Със свекърва ми още преди сватбата се разбрахме да си я караме на имена . Въпреки че ,тя казваше на свекърва си "мамо" и мисля ,че ме харесва ( е , конфликти малки или големи навсякъде има ) , към мен никога не е имала претенции за нещо подобно. Дори напротив , тя е една съвсем съвременна жена и дори детето ми не и казва "бабо". Като че ли едно кратко и ясно "Боби" /казва се Боряна/ върши повече работа от куртоазното "майко"

Редактирано от DlD на 07.06.01 18:08.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.