Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:56 17.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Моля, помоооощ!!!нови  
Автор woman (обичаща)
Публикувано23.05.01 13:54



Ами, аз... ще се омъжвам! От толкова обичане до там я докарахме...
Обаче, не знам нищичко. Кое е най - важното за една сватба?
Всичко трябва сама да организирам, а идея нямам откъде да започна.
Засега са налице три неща:
1. Младоженците
2. Прибилзителна дата
3. Абсолютното единодушие за нещо семпло и веселяшко...
За останалото, моля ви помогнете! Как беше на вашата сватба? Или как си представяте, че трябва да е?
Или никой нищо не ми обяснява, или ме заливат с хиляда вида табиети от всички краища на страната...
Нали, няма да ме изоставите в такъв момент?!? Ако, не заради мен, то поне заради Обичания - заслужава го, честно!!!



Тема Re: Моля, помоооощ!!!нови [re: woman]  
Автор Лeвeнт Myнчo (читател)
Публикувано23.05.01 14:12



Aми ... честито!



Тема Re: Моля, помоооощ!!!нови [re: Лeвeнт Myнчo]  
Автор woman (обичаща)
Публикувано23.05.01 14:14



Амии, благодаря, обаче така, както никой нищо не ме съветва май ще я отложа с още 8 години..



Тема Re: Моля, помоооощ!!!нови [re: woman]  
Автор Megan (драка)
Публикувано23.05.01 14:25



миличко, кажи какво искаш точно да знаеш, че да се съветваме )))))

аз бях на сватба преди няколко седмици на една близка приятелка и общо взето знам много неща, но конкретизирай все пак какво питаш.....
разбира се, трябва да имаш младоженец, важен момент е това, няма шега работа
после - халки
друго важно - запази си час за църква и ритуална зала поне, ама абсолютен минимум месец преди това, в противен случай ще се наложи да се жинеш в ранни зори, или когато хора е вече пиян
другооооооо......... кумове, сигурно имаш
списък с гости
място за празнуване - ресторант, желателно не някое хале от типа на паркхотел (каквото и да значи това) Москва
подходящо организирано ергенско - женско - парти
ние по това време се направихме на нищо

а има и ред тъпи подробности от типа на медицински и т.н. ,но за тях -като ти мине еуфорията от мига

И НЕ НА ПОСЛЕДНО МЯСТО - ЧЕСТИТООООООООООООО



Тема Не бой се!нови [re: woman]  
АвторAлбa (Нерегистриран)
Публикувано23.05.01 14:26



Ако искаш на теб и на избрания мъж да ви е хубаво - не питай в клуба, а се обърне към неволята. Иначе рискуваш да се ожените все едно на чужда сватба))))



Тема Re: Моля, помоооощ!!!нови [re: Megan]  
Автор woman (обичаща)
Публикувано23.05.01 14:59



Ето, виждаш ли колко неща пропускам:
1. Нямам рокля, нито пък идея за такава
2. Нямам място за празнуване - нито за женско парти, нито за самото събитие...
Някъде из София трябва да е, все пак...

3. Нямам представа как да протече самият сватбен ден след църкавата и гражданското, нататък... Като се сетя за онези музики и изпълнения с криене на обувки, маси с пияни хора, напъни на врати и прочее ужасии и нещо започва да ме присвива стомаха....
Благодаря ти!



Тема Re: Не бой се!нови [re: Aлбa]  
Автор woman (обичаща)
Публикувано23.05.01 15:02



Еее, не съм чак такава буквалистка, де... Все мога да се похваля със собствено мнение и избор, обаче я си представи, че пропусна нещо супер важно и после край - няма повторение... А все пак искам да е хубаво... и качествено!:))))



Тема Re: Моля, помоооощ!!!нови [re: woman]  
Автор medusa (Малко Меденце)
Публикувано23.05.01 15:31



Много е лесно.
Запазваш час в гражданското. Което и да е - културен дом "Средец", или който и да е друг по-голям културен дом, където ти е най-близо и удобно.
После запазваш час и в църквата - която си харесаш.
Обикаляш и си намираш симпатичен ресторант. Там определяте менюто.
Отиваш при Джипито за медицинско (трябва да минеш да ти бият печат и че не си луда, ма той ще ти каже какво точно да направиш).
Правиш списък с гостите.
Купувате халки.
Рокля можеш да си купиш или наемеш във всяка фирма за булчински рокли или направо да идеш до Асеновград и да си избереш от там - най-евтини са, а могат да ти вземат мярката и да ти я ушият по твой образ и подобие. Там е центъра на булчинските рокли.
Определяш кумовете. По обичай трябва да бъдат женени хора, за да върви и на твойта женитба, ма може и случайни хора от улицата да хванеш.
Първи вариант - нормална младежка сватба:
1. Кумовете отиват у младоженеца;
2. Младоженеца и кумовете взимат булката;
3. Подписвате в гражданското;
4. Венчават ви в църквата;
5. Отивате в ресторанта;
6. Празнувате с приятелите, както се прави на Великите купони.
Втори вариант - тумба-лумба за близки и далечни, млади и стари роднини:
1. Кумовете отиват у младоженеца;
2. Разпивка с родители и роднини;
3. Цялата камара народ се изсипва у булката, пибиткайки с клаксони;
4. Булката е затворена в стаята и не излиза, само си подава обувката за да й я пълни младоженеца с пари, междувременно се провежда разпивка с родителите и роднините на булката;
5. Булката излиза като и се видят достатъчно парите;
6. Цялата тумба (удвоена от роднините и на втората страна) тръгва да излиза.
7. Цигани дигат джабала пред входа и се изиграват едно-две хора;
8. Всички се натоварват на колите и отиват в гражданското.
9. Подписване в гражданското - там трябва да занесеш бутилка шампанско, две сватбени чаши за шампанско и неща за черпене, не забравяйте халките :)));
11. Снимки с тълпата;
10. Отиване в църквата - занасят се погача, сватбени чаши за вино (попа ще ви даде да пиете от тях), сладки неща, големи сватбени свещи и др. (питайте когато запазвате час, какво точно да занесете).
11. Венчаване;
12. Снимки с тълпата пред църквата;
13. Отиване в ресторанта;
14. Изпълняване на какви ли не обичаи като чупене на погача от младоженците над главата, за да се види кой ще командва вкъщи, кичене с гердани от пари, игране на хора, за радост на по-възрастните баби и лели, мазане с тортата за късмет, ронене на трохи по земята за многодетство, реч на кума, раздаване на кърпички на гостите, минаване по масите за събиране на поздравления (разбирай пари и подаръци :))) и др.
Ми май е това в общи линии.



Тема Re: Моля, помоооощ!!!нови [re: woman]  
Автор Megan (драка)
Публикувано23.05.01 15:38



такъв хубав повод, а ти си толкова начумерчен )))))))
роклята е лесна....
купона също, никой не е казал да е ресторант на всяка цена
направи си бал с маски - аз го правих на една нова година и падна голям майтап



Тема Re: Моля, помоооощ!!!нови [re: medusa]  
Автор medusa (Малко Меденце)
Публикувано23.05.01 15:39



Забравих за поканите.
Значи на местата където продават картички си избирате хубави сватбени покани.
Продават и в магазините за булчински неща (там между другото могат да се купят всичките джаджи като кърпички за гостите, украсена бутилка шампанско, чаши за гражданското и за църквата, сватбени свещи и всякакви ми ти аксесоари).
Та ако там е прекалено скъпо да ви направят поканите, само си ги купувате от магазин за картички и отивате в първата ви попаднала рекламна агенция, казвате им какъв искате да е текста (обикновено е нещо от сорта "Еди кой си и Еди коя си имат удоволствието да Ви поканят на тяхната сватба, която ще се извърши на тая и тая дата от толкова часа в еди кое си гражданско. Венчавката ще се извърши в Св. Някоя от еди колко си часа. Тържеството ще бъде в ресторант Сватбена среща на ул. едикоя си") и те ви го напечатват върху картичките, без значение формата им (не я мислете дали става или не, те си знаят).
Също така булките обикновено си наемат фризьорка (която също така обикновено ги прави на нищо - винаги се чудя защо точно в такъв момент трябва да се експериментира нова прическа де, ама както и да е).
В списание "Сватба" ще намериш достатъчно обяви за фризьорки и гримьорки, както и за други неща, за които сега не се сещам.

Редактирано от medusa на 23.05.01 15:39.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.