Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:37 25.04.24 
Спорт
   >> Спортна екипировка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема ще издържи ли Катя?  
Автор genuine (светлокоска)
Публикувано17.02.03 14:20



Този въпрос направо ме подлудява през последните две седмици. Сигурна съм, че повечето от Вас, които обичат биатлон си го задават. Не смея и да си помисля че няма да се удържи до края. Знам че не може всеки път да е първа. Знам също че има сривове, че има лоши дни, кърък и т.н, но гадната германка застрашително я застига .............. Още повече че нейните най-лоши класирания са на много по задни места от нвашето момиче и това пак е в ущърб на Катя! Как мислите ще се справи ли Катето? От години гледам този спорт и съм толкова щастлива че най-накрая след много успехи и неволи достигнахме този връх. Просто няма да е честно да няма късмет къкто в последните две състезания!!!!!
Стискайте палци!



Тема Re: ще издържи ли Катя?нови [re: genuine]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано17.02.03 16:58



Ох, много ми се иска да издържи! А още повече ми се иска да стане световна шампионка! Дано този спад да е добър знак преди световното. Без спад сега можеше да "прегори" до тогава!

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Катя ще издържи.нови [re: Kлep]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано18.02.03 10:27



Катя ще издържи.
Но нека да се молим, защото няма нещо сигурно на този свят, та камо ли едно временно класиране.
Анализирах временното класиране и мисля, че за носител на световната купа шанс имат 4 състезателки - Глагов,Бекаерт,Ахатова и нашата!За дисциплината спринт - и Пильова.
Глагов,Бекаерт и Ахатова са много стабилни, но ... и те са хора:
Глагов има две класирания след 30-то място и е висока само 158 см - не ми се ще тя да детронира Катя!
Бекаерт и Ахатова са много стабилни, но и те понякога грешат.
Много е важно в четвъртък 12.20ч. спринта на 7,5 км - МОЛЕТЕ СЕ!
Нашата Катя да е в 5-цата.Обикновено, който става 1-ви на спринт, после на преследването е 2-ри - това са обшо 50+46=96т - як удар!Много е важен тоя четвъртък.Реалната преднина на Катя пред Глагов е само 30-тина т. - смятах ги!



Тема Re: Катя ще издържи.нови [re: Becko]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано18.02.03 12:48



Ох! Дано си прав! Ще хвърля топа вече от напрежение! Кога е световното?

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема програмата...нови [re: Kлep]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано18.02.03 13:22



До края има 7 старта:

Оестерсунд,20 февр. - 7,5 км - спринт
Оестерсунд,22 февр. - 15км - индивидуално
Оестерсунд,23 февр. - 10км - ореследване
Световно-Кантимансийск:
15 март -7,5 км - спринт
16 март -10км - ореследване
18 март -15км - индивидуално
22 март -12,5км - масов старт.
Прегледах пак класирането( виж. http://cms.biathlonworld.com/bw/web/en/news/default.htm - тук кликни на resultlist - при topnews за жените - тотал гледай после)
Глагов и Ахатова стрелят средно за 35 сек,Катя за 30, но те са с 7-8 сек. по-бурзи по 7,5 км трасе.Иначе най-бързи са Дизел и Никулчина, ама наща Никулчина стреля най-зле от всички - дано да се оправи!




Тема Re: програмата...нови [re: Becko]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано18.02.03 15:23



Ох, веднъж да я вземем тая пуста купа, че да си отдъхнем!

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема още сега можем да си отдъхнем защото ...нови [re: Kлep]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано18.02.03 16:23



Още сега можем да си отдъхнем защото никой не може да отнеме 4-те победи на Екатерина Дафовска.Трябва да бъдем реалисти и да знаем, че нещата понякога много се объркват(Глагов,Ахатова и Бекаерт са много добри биатлониски).И все пак Бекаерт няма победа(но има 3 втори места),Глагов и Ахатова имат по една, ако не се лъжа.Та от тази гледна точка някак си е по-морално или честно Екатерина Дафовска да спечели.Ако в четвъртък на двете стрелби има шанс ( 0+0, или най-много 1+0 грешки) нещата ще са добре...класиране в 5-цата, след два дни пак,...и КИСЛОРОД ЗА НАС!



Тема Моля някой от Чепеларе да прочете това!нови [re: genuine]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано18.02.03 16:45



И все пак беше груба грешка разни кметове, фенове, деятели и др. да се нахвърлят да награждават Катя с титли, внимание, земя,значки,интервюта и т.н. при 2/3 изтекла надпревара, точно в решителните кръгове - та те направо си я разконцентрираха!За земя и хотели ли да мислиш, за мишени ли?!?!Ако беше се сетил тренера да я изолира от цялата тълпа щеше да се класира по добре в последните 4 старта сигурен съм!
И втората голяма грешка - пак съм сигурен(ама глас в пустиня!!!!!!!!!!)
защо трябваше да не участват другите българки в предпоследния старт?
Стояха тук и уж тренираха, а ако бяха отишли:
1.Катя нямаше да е сама(в стрес и напрежение) - а сред своя отбор, щеше да е по-спокойна и съответно да се класира по-добре!
2.Павлина Филипова, която е една от най добрите в света - в 20-сетката е - щеше да събере точки и да се придвижи напред, а и отбора също!
3.По-добре за всички останали на състезание, отколкото на самотен лагер!
Справка японките.
Някой българин пак е пестил пари,като се е правил на голям стратег в същото време!А Катя дори и четвърта да остане, при сравнението на грижите които се полагат и условията за германки,французойки,рускини, си е жив подвиг.
Та молбата ми е ако някой от Чепеларе, Берковица или някой във връзка с тези градове чете да каже на когото трябва да се кажат тия неща, та макар и след дъжд качулка - за в бъдеще...



Тема Re: Моля някой от Чепеларе да прочете това!нови [re: Becko]  
Автор genuine (светлокоска)
Публикувано18.02.03 17:05



За това което си написал съм напълно съгласна с теб. Буквално я разпънаха на кръст!!!!! То не бяха интервюта, не беша Слави, не бяха награди! Катя заслужава всичко това, но не беше момента! Та тя сама е заявила пред Надежда Алексиева, че се радва, че тръгва за Финладия, та да си почине. Изисква се максимална концентрация през целия сезон за да се запази спортната форма, както и много други неща. Всички да се молим да спечели в четвъртък или поне да направи класиране в петицата, та да и стане по-стабилна преднината. Световното е важно, ама за тая световна купа се бори цял сезон!!!!!!! Този последен кръг е решаващ според мен. Катя трябва да има достатъчно стабилна преднина още преди световното. Тук вече е въпрос и на психика и Катя има шампионска психика, но все пак е човек. А съм сигурна че последните няколко състезания и се отразяват не толкова добре в това отношение. Глагов и Ахатова сега са на върха на спортната си форма за сезона, даже гермаката така като я гледам има още накъде. А Катя си бори да я запази или да си я върне. Всички виждаме, че е малко по-бавна от колкото беше през януари. Това е зверски трудно. - знам го.



Тема Re: Моля някой от Чепеларе да прочете това!нови [re: genuine]  
Автор didi ()
Публикувано18.02.03 17:28



Стискам палци на Катя! Вярвам, че тя ще успее.
Мисля, че Бекаерт напоследък не е много стабилна в стрелбата, надявам се че и Глагов не във всеки старт ще е на 100% видяли сме от нея и големи провали, за Ахатова също нищо не се знае. Катя заслужава да е на върха, дано всичко е наред в оставащите седем старта, защото ако не беше се подхлъзнала на стринта в събота тя можеше да спори и с Глагов за второто място.
Успех Кате ние сме с теб!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.