Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:54 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Тема Кирилизация на шрифтнови  
Автор notna (###)
Публикувано05.10.17 08:34



В ПС-то имам качени много кирилизирани шрифтове,и другите програми с които работя ги отварят,но програмата за рязане на лазера-LaserCut,която е малко старичка -не ще да показва текст на кирилица,показва разни знаци но не и текста който искам да вкарам.Някой да знае как да ги подкарам?

....


Тема Re: Кирилизация на шрифтнови [re: notna]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано17.10.17 01:24



Нещата не опират само до шрифтовете.
Ако не си наясно с кодовите таблици, уникод и т.н., а явно е така, най-добре си назначете системен администратор, или платете на някой външен специалист хонорар за да ви свърши работата.
Не може само с въпроси по форумите да си решавате всички проблеми.



Тема Re: Кирилизация на шрифтнови [re: Quai dOrsay]  
Автор notna (###)
Публикувано17.10.17 09:43



Добър съвет.......,
а как по руските форуми хората си помагат и не философстват!

....


Тема Re: Кирилизация на шрифтнови [re: notna]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано03.11.17 20:17



Има неща, които могат да се обяснят във форум, но има и неща, които изискват повече време и усилия, лична намеса, и които няма как да бъдат обяснени на човек без нужните познания в един пост във форум.
Когато ти помогнах в другата тема не ми каза, че философствам, нали?

Има и друго положение - едно е домашен потребител да попита нещо във форум и да му се помогне, друго е, когато очевидно става въпрос за фирма, която извършва комерсиална дейност и се опитва да спести от парите, които би трябвало да се платят на специалист, за да може фирмата да извършва дейността си.

Ако смяташ, че в руски форум могат да ти помогнат по този въпрос и няма да философстват, не виждам какво пречи да попиташ в руски форум, вместо да философстваш тук.

Редактирано от Quai dOrsay на 03.11.17 20:31.



Тема Re: Кирилизация на шрифт [re: Quai dOrsay]  
Автор notna (###)
Публикувано06.11.17 09:23



Извинявай колега!
Не съм искал да те обидя,просто бях ядосан че не мога да си реша проблема.
В същност аз също исках да помогна на приятел и не се касае за комерсиална дейност,а за едно малко лазерче в гаража му.Оказа се че същия проблем CAM
софтуера на лазера има и с Латинските шрифтове-на екран си излизат но когато ги пуснеш за рязане-той ги размества и прави разни импровизации.......т.е.мазала!
И така-въпроса го реших в Илюстратора-векторизирам шрифта,независимо дали е кирилица или латиница,записвам го като DXF,и така го вкарвам в CAM-a на лазера,
където той вече е набор от вектори .......
Все пак в мен остава едно леко съмнение,че не си помагаме......много,а за съвета
който ми дадохте за системната флашка-благодаря!

....


Тема Re: Кирилизация на шрифтнови [re: notna]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано06.11.17 13:43



С този ник, бях останал с впечатление, че си жена


Радвам се, че неволята ти е помогнала все пак, и си си решил проблема, или поне си намерил workaround, както се казва.



Тема Re:nicknameнови [re: Quai dOrsay]  
Автор notna (###)
Публикувано06.11.17 15:41



`Прочети го наобратно

....


Тема Re:nicknameнови [re: notna]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано31.12.17 20:31



Хитро, Антоне ;)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.