Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:10 27.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Windows 10 startup image проблемнови  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано03.05.17 09:41



Рових доста но не намерих работещо решение на проблема.
Първоначално уиндоуса си беше по подразбиранен със spotlight и от време на време сменяше картинката при стартиране на уиндоуса с приятни природни пейзажи.
Дори от време на време излизаха въпроси дали ми харесват и дали искам още такива.
В един момент стана така че една единствена картинка остана и не се сменя. Няма махане.

В settings -> lock screen пробвах всякакви настройки, включително да изключа spotlight и да ползвам уж някакъв picture но резултатът е, че понякога вади картинката която искам, понякога си вади пак неговата си, която не можех да махна.
Show lock screen background picture on the sign-in screen също не върши работа.

Изобщо доста бъгаво поведение според мен.

Намерих в разни англоезични форуми това същото поведение описано, но не и работещо решение на проблема.



Тема Re: Windows 10 startup image проблемнови [re: F14Tomcat]  
Автор ivz (Aurifaber)
Публикувано03.05.17 15:02



Не описваш достатъчно подробно, затова може да получиш неработещи съвети. Опитай това, например https://www.isunshare.com/windows-10/cannot-change-desktop-background-on-windows-10-what-to-do.html

Life is a zero sum game.


Тема Re: Windows 10 startup image проблемнови [re: ivz]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано03.05.17 17:35



Добре, да опитам пак.
Windows 10 home, при стартиране уиндоуса показва една картинка, startup image, която искам да я сменя да не е тая картинка, но не се получава.
По принцип тая картинка е различна от lock-screen background.
Има възможност в настройките двете картинки да са еднакви, но независимо какво съм избрал, уиндоуса вади произволно каквото си иска - веднъж вади картинка, която съм задал за lock-screen, друг път, и по-често си вади една и съща, която си знае, и това е.
За мен това е бъгаво поведение.
Четох за разни workaround-и с промени по регистъра, но четох, че и те не давали задоволителен резултат.

Какво по-подробно да кажа не знам.

Линка, който си ми дал е за проблем с промяната на десктопа, а аз имам проблем със стартъп имиджа, не с десктопа.
Това е картинката, която се появява при стартиране на уиндоуса. Според мен човек, който е ползвал 10 би трябвало да разбира какво му говоря.

Редактирано от F14Tomcat на 03.05.17 17:39.



Тема Re: Windows 10 startup image проблемнови [re: F14Tomcat]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано04.05.17 08:15



Намерих къде се намират изображенията, така че вече имам някакво решение на проблема.
%localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets



Тема Re: Windows 10 startup image проблемнови [re: F14Tomcat]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано05.05.17 09:43



Дай снимка (screenshot) от Windows 10
winver
командата, да видим с коя версия и билд си.

Шотът можеш да качиш примерно тука:







Тема Re: Windows 10 startup image проблемнови [re: ivz]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано05.05.17 22:22



ivz, очеВадно не сте ползвали Windows 10, нито виждали го, дори от 20 метра.
Описаното е описано бая добре, така си действа таз ОС, и проблемът няма нищо общо с дадения от Вас линк.

Моля следователно да не давате акъли по темата - не се получава.






Тема Re: Windows 10 startup image проблемнови [re: Naki]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано05.05.17 23:28



Version 1607 (OS Build 14393.1066)



Тема Re: Windows 10 startup image проблемнови [re: F14Tomcat]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано06.05.17 00:00



Старо! Направи един бекъп (System image) и минавай на:



Ако имаш проблеми, винаги можеш да се върнеш, дори без бекъп, но по-добре е да имаш направен бекъп (system image) за всеки случай.
Ако ползваш електронен подпис, имай предвид, че на баща ми на компа той се счупи след Update-а до тази последна Windows 10 версия. Вероятно това се оправя с преинсталация на софтуера му, но бързах и просто върнах стария Windows 10 (което стана буквално за под 3 минути, тоест е лесно).

Не ти разбирам баш идеята - ръчно ли се логваш? И те притеснява картинката на Login екрана, да?
При мен на всичките ми компове (3 броя) съм настроил Windows 10 да си се логва сам. Пак излизат готини картинки и при мен, но са за малко само.
(или ако локна компа, което не се налага почти никога - комповете са у дома)




Тема Re: Windows 10 startup image проблемнови [re: Naki]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано06.05.17 00:44



Ами това е лаптоп, и съм го купил с уиндоуса.
Странно, че сам не се е ъпдейтнал, при положение, че е хоум версия и си се ъпдейтва както си иска без да ме пита. По едно време ме издразни и му спрях ъпдейтите по метода с metered connection, но после ги пуснах пак.

Какво има да не разбираш на идеята? Включва се лаптопа, излиза една картинка, след това си въвеждам паролата, и се логвам.
Е тази първата картинка, която макар и за кратко се появява запецна точно на една, която не ме кефи и ме дразни, и исках да я сменя. Вече го направих като просто я изтрих. Пътят към картинката го дадох по-горе.

Тоя ъпдейт ако го направя какво ще ми даде по-добро като функционалност или бъгфиксове?

Редактирано от F14Tomcat на 06.05.17 00:45.



Тема Re: Windows 10 startup image проблемнови [re: F14Tomcat]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано06.05.17 12:45



Ясно, ОК. Просто ползвам този метод:
How to Auto Login to Windows


от почти 10 години на всичките ми компове.

Да, разбира се, че ще даде!
Примерно Svchost.exe service контейнерите вече не ползват античния метод за работа, останал от Windows 95/98/2000 с 3-4 такива EXE контейнера от времената на компове с 4 МБ РАМ, а са отделени почти всеки отделно.
Това значи хем по-бърза работа на услугите в тез контейнери, но и че ако някой от тези сървиси на Windows 10 OS се срине, се рестартира и влияе само той, а не и другите, както преди.

Има и подобрен Registry Editor, и много други хубави големи и малки промени.
Имаш обединяване на иконите в Start менюто/екрана в групи, както го има в Apple iOS и Андроид - много е удобно.

Ето тука има малко инфо, НО реално са много повече промените, тези "под капака" не са споменали, а са добри и важни.

Инфо:
APRIL 11, 2017 10:01 AM
What’s new in the Windows 10 Creators Update


Бекъп направи, и после можеш да го инсталираш с ТОВА:

( Windows 10 Creators Update now available
The Update Assistant can help you update to the latest version of Windows 10. To get started, click Update now. )





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.