Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:52 15.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем със шерване на принтер  
Автор BatiGogo ()
Публикувано12.11.14 21:03



windows xp sp3
2 компютъра в мрежа. На единия има принтер шернат. Трябваше да се смени принтера. Деинсталирах стария и инсталнах новия и го шернах. На 1-я комп - всичко е ОК. На втория го намирам като мрежови, но когато му чукна на свойствата и ВИН-а реве и казва,че DEP ме предпазва...Ако пък с word реша да принтирам на него и word-a се затваря. И ме изхвърля.
А при инсталването на предния принтер преди половин година нямаше никакъв проблем.
Единственното което се update e AVG, JAVA и програмите на НАП.
Четох инструкциите на М$ за DEP-a как да го изключа...Всичко е както там казват - в boot.ini каквото трябва да се пише..ДА ДА ама НЕ! Не ще.
Чудя се дали AVG-то след поредния update не е мръднало нещо?
Двата комп-а са вързани с тел към рутъра /ако има значение де/.
Изключвах/включвах prinst spool service....
В boot.ini - /noexecute=AlwaysOff
рестартиране, както се полага...
Все тая..
Дадох disable на антивирусната - не е от това...
Ще се радвам, ако някой има идея как да се оправя, без да преинсталирам ВИН-а /не че ми е проблем за час да сложа чист с няколко програми де/



Тема Re: Проблем със шерване на принтернови [re: BatiGogo]  
Автор tuff slim (884.324.087)
Публикувано12.11.14 22:35



my computer - properties - advanced - performance - dep



Тема Re: Проблем със шерване на принтернови [re: tuff slim]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано13.11.14 05:56



Да де... Ама и от там не става...А ако го disable от boot.ini - след рестарта там не е enabled въобще...Чета по разни форуми - таквиз като мене реват и те...Ама поне до сега не съм попаднал на някакъв съвет, освен този на М$..



Тема Re: Проблем със шерване на принтернови [re: BatiGogo]  
Автор tuff slim (884.324.087)
Публикувано13.11.14 18:49



необходим ли ти е DEP enabled?



Тема Re: Проблем със шерване на принтернови [re: tuff slim]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано13.11.14 20:55



Точно dep-a ме предпазва и не иска да достъпвам шернатия принтер, защото било мнооого лошо и опасно според М$.
Вижда се като мрежов, но в момента когато искам да му пусна тестова страница от контролния панел и ХОП!!!! Затваря всичко...
На print spool services му е указано да го прави...Чудя се дали не е от спулера нещо?
махнах антивирусната. И когато дам на print sppoler services stop и после start и ми го намира като auto printer...Aма дотук..
Помислих си, дали не ме сече avg от комп-а с принтера...Махнах avg от там - все тая...
Преди месец този принтер го "биха" от ЕОН /бушона беше паднал/...Ама ако му има на принтера нещо - нямаше да работи локално...А локално пее..
Принтерски кабели смених 3..Утре ще видя с друг принтер как е...Дали е от ВИН-а или от принтера или от драйверите...
Принтера е HP M1005 MFT и драйверите са последните от сайта на HP...
Ще тествам с HP 1020.
Ще пиша утrе вечер какво е станало с тестовете.



Тема Re: Проблем със шерване на принтернови [re: BatiGogo]  
Автор tuff slim (884.324.087)
Публикувано13.11.14 21:30



"turn on dep for essential windows programs and services" е стандартното състояние и така трябва да бъде.

ако при това състояние принтера не може да се пусне, проблема е или в драйверите, или в компютъра.

на компютъра сървисите оставени ли са както са били при инсталацията или след това са спирани и магерени?
print spooler service е зависим от RPC - RPC пуснато ли е, или е спряно? Трябва да бъде automatic/started



Тема Re: Проблем със шерване на принтернови [re: tuff slim]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано14.11.14 13:47



Драйверите - последните от сайта на HP..Днес намерих диска с драйверите на принтера..И с тях същото..
Сложих на същия комп. със същия даннов кабел друг принтер - HP1020...С него никакъв проблем...Шерва се и се вижда от всички...и DEP-а си трае и не се обажда...
Остана да е само принтера..Лошото е че като локален си работи без никакъв проблем. Хубавото е,че може да се печата и сканира...
Явно че ще се купува нов..Пък този като резерва само за локален нейде..
Интересно ми е и защо тоя ДЕП се обаждаше? Намира се като мрежов, пък не може да принтира...От М$ можеха да изкарат едно съобщение,че принтера е офф (или нещо подобно)...Пък какво ли ми требе да да се бъркам в логиката на Големия БИЛ?



Тема Re: Проблем със шерване на принтернови [re: BatiGogo]  
Автор tuff slim (884.324.087)
Публикувано15.11.14 06:29



попитах те дали виндовса е "оптимизиран" или чиста инсталация. попитах и за rpc. какви са отговорите?



Тема Re: Проблем със шерване на принтернови [re: tuff slim]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано15.11.14 08:17



WIN-a е "оригинален" замундаджийски. Инсталван преди 2-3 години нейде..От моя страна там "пипане" не се е налагало. РПЦ е включено. Предмониторното 100% не се е майсторило..Просто там работят 2 девойчета, дето си знаят само "копчето" за word, excel и браузера - достъп на официални сайтове.. Външен човек не сяда пред комп-овете там.. "Да си погледна на флашката само" - е изключено ако иска някой... Скайп-, ФБ - нямат дори регистрации...
Като гледам логовете на AVG - history-то му е празно... /за всякакви вируси/
Важното е ,че се разбра че е от принтера.

темата може да се затвори. (ако изобщо на този форум някой се занимава със заключване на теми)



Тема Re: Проблем със шерване на принтернови [re: BatiGogo]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано24.11.14 10:51



Едно глупаво питане - а PAE (Physical Address Extension) enabled ли е? Ако да, пробвай да го разкараш, може да помогне.



Леко със заключването на темата! Може след месец-два-три, година-две някой да има същия проблем. Тогава би било добре да може да пита тук, а не да пуска излишно нова тема.





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.