Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:48 05.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Telnet между лаптоп и настолен компютърнови  
Автор Cont (минаващ)
Публикувано13.05.14 19:32



Здравейте!

Някой може ли да ми каже как да свържа настолният си комп,с лаптопа посредством телнет?Ползвам обикновен рутер.

Стартирах телнет сървър на локалният комп и на лаптопа,без да му задавам username и password.Вследствие на това 23 порт и на двата ми компа се отвориха.
Влезнах в dos режим,а от там и в телнет.Изписах open- ip- port но не става нищо.В моята версия на dos,командата telnet-ip-port не е ефективна.

Използвах и готовата програмка ЕxtraPutty,но и при нея нищо.
Да не би да трябват някакви допълнителни настройки в Telnet Properties(Local Computer).
На Startup type съм задал Manual,а на Service Status съм задал старт.
И в секцията Log on съм дал отметка само на Local system acount.



Тема Re: Telnet между лаптоп и настолен компютърнови [re: Cont]  
Автор ivz (Aurifaber)
Публикувано14.05.14 08:13



е описано: изглежда ти трябва Port-forwarding в рутера. Прочети цялата дискусия - тя като чи касае точно твоя случай.

Life is a zero sum game.

Тема Re: Telnet между лаптоп и настолен компютърнови [re: ivz]  
Автор Cont (минаващ)
Публикувано14.05.14 14:38



Прочетох дискусията.
Явно проблема се касае в рутера.
Комуникационният канал който се опитвам да отворя чрез telnet между двата ми компа,по tcp/ip протокола,не може да премине през рутера.
Не мога да разбера действието на тази програмка Port Forwarding.
Тя изцало ли поема контрола над рутера по отношение на неговите портове?
Когато се опитам да изградя telnet сесия,тя сама ли ще ми отвори нужният порт на рутера?



Тема Re: Telnet между лаптоп и настолен компютърнови [re: Cont]  
Автор ivz (Aurifaber)
Публикувано15.05.14 09:20



Port Forwarding не е "програмка", а функция на всеки горе-долу читав рутер, която позволява приемане на данни отвън и пренасочването им към дадено приложение в домашната мрежа - ето

има инфо как става. По същвество, това е отваряне на порт в защитната стена за даден тип протокол (TCP/IP или UDP). Описано е подробно за всевъзможни рутери, няма как да сбъркаш. "Нужният" порт, ако е по подразбиране, не се указва в клиента/сървъра, но е важен за рутера (не съм съвсем сигурен, но май беше 23 и това числото, което трябва да се въведе за Start и End номера на портове - настройването зависи от рутера, - а името на приложението е условно, за напомняне; това в скобите важи примерно за LinkSys, но предполагам, че подобни параметри се използват и при другите рутери).

Life is a zero sum game.

Тема Re: Telnet между лаптоп и настолен компютър [re: ivz]  
Автор Cont (минаващ)
Публикувано15.05.14 12:40



На финала съм.
Изключих за момент защитната стена на стационарният комп и се получи.Без тази програмка.С лаптопа съм пред вратите му,но ми иска login и password.
Не зная за кой login и password става въпрос.На telnet service на стационарният комп не съм задал тази опция.



Тема Re: Telnet между лаптоп и настолен компютърнови [re: Cont]  
Автор ivz (Aurifaber)
Публикувано16.05.14 08:55



Ами това сигурно го пише в документацията на рутера (който ти така и не спомена какъв е). Пробвай с login admin (5-те букви) и без парола. Ако не става, провери как се връща рутера в състояние на фабрични настройки и виж от документацията или в Интернет как се влиза в настройките му в този случай (разбира се, така ще загубиш настройките в рутера, които си направил досега). След това влез в раздела Port forwarding на рутера и задай 23 като началото и край (на интервала номера на портове) за даденото (telnet) приложение (името в това поле е без значение, то служи само да ти напомня с каква цел си отворил дупката в защитната стена).
И накрая, имай предвид, че ползването на telnet е голяма пробойна в защитата на компютъра ти, от която знаещите с лекота ще се възползват!

Life is a zero sum game.


Тема Re: Telnet между лаптоп и настолен компютърнови [re: ivz]  
Автор Cont (минаващ)
Публикувано16.05.14 12:39



Насоката ти на разсъждение мисля че е неправилна. Защо?
Дори и да не използвам тази програмка,и изобщо без да пипам рутера,аз пак чрез лаптопа достигам стац.комп.чрез телнет.
Не ми трябва да се прави никаква дупка в защитната стена,защото забележи-аз сам си я изключвам за да извърша връзката.Рутера ми не ми създава никакви пречки.
А Login и Password ми ги иска локалната система на стац.комп.в който искам да проникна.
Но не мога да разбера за коя точно става въпрос.



Тема Re: Telnet между лаптоп и настолен компютърнови [re: Cont]  
Автор ivz (Aurifaber)
Публикувано16.05.14 13:26



Успех.

Life is a zero sum game.


Тема Re: Telnet между лаптоп и настолен компютърнови [re: Cont]  
Автор iSiktir (кварцов)
Публикувано17.05.14 01:47



Не е telnet, ама

няма ли да ти свърши работа?



Тема Re: Telnet между лаптоп и настолен компютърнови [re: iSiktir]  
Автор Cont (минаващ)
Публикувано18.05.14 20:51



Зная за тази програмка, но аз за мен си искам да реализирам telnet връзка. И след това минавам на друго.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.