Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:06 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Тема извличане на инфонови  
Автор TV Junkie ()
Публикувано13.05.13 18:18



Имам един джи мейл акаунт, в който се сипва информация от уеб форма. Форматът е следния:

Мейл адрес: <mail@address>
Име: <име>
Телефон: <телефон>
Съобщение: <текст>

Разполагам с около 120 000 такива съобщения. По какъв начин, мога да извлека/extract-на информацията от писмата и да я направя в някаква база, без значение дали ексел или сериозна DB?



Тема Re: извличане на инфонови [re: TV Junkie]  
Автор БaтиГoгo (Хейтър)
Публикувано13.05.13 20:32



в excel от текстов файл с разделител двоеточие...на 65535 реда - значи версията на ексела требе да е 2007 и нагоре...
и от там макросче да ги закара в 4 колони



Тема Re: извличане на инфонови [re: БaтиГoгo]  
Автор TV Junkie ()
Публикувано13.05.13 20:58



И аз си мислих за това, по-скоро трудностите идват от това, по какъв начин да вкарам цялата дейта в ексел? как бодитата на всичките мейли да ги докарам до текстов файл?



Тема Re: извличане на инфонови [re: TV Junkie]  
Автор БaтиГoгo (Хейтър)
Публикувано13.05.13 22:18



1.файлът е текстов?
2.всеки ред е във вида:
нещоситам:друго_нещо_си_там

на ексела му даваш - отвори->нейде долу требе има да избереш какъв да ти е файлот (.TXT)...
после ще те пита дали да е с точни размери на колоните или да е с разделител.
Казваш му - с разделител и му даваш разделителя да е двоеточие...
тогава

в 1 колона ще е НЕЩОСИТАМ
във 2 колона ще е ДРУГО_НЕЩО_СИ_ТАМ

после макросче да обработва втората колонка...от 1 до последния ред...И си цъкаш един брояч да се върти от 1 до 4...В зависимост от брояча бодваш тва на другио лист в колона от 1 то 4...Като ти стане брояча 4 - мърдаш реда на извеждане...
пиши ако се опетлаеш с макросчето



Тема Re: извличане на инфонови [re: БaтиГoгo]  
Автор TV Junkie ()
Публикувано13.05.13 22:32



В момента имам 120 000 писма, всяко от което, в своето body има тази информация, която ти казах. Трябва да намеря начин, как да извлека информацията от всяко едно писмо и да я стоваря в някакъв файл ... това е драмата.



Тема Re: извличане на инфонови [re: TV Junkie]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано18.05.13 09:18



На C# или VB това е програма от най-много десетина реда. Не си ли програмист?

Things are not as bad as they seem. They are worse.
Bill Press


Тема Re: извличане на инфонови [re: ivz]  
Автор TV Junkie (sporty)
Публикувано19.05.13 19:30



Не съм. Ако не е много сложно, можеш да ми го драснеш ...



Тема Re: извличане на инфо [re: TV Junkie]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел)
Публикувано27.05.13 02:24



Закачи един Outlook като POP3/IMAP клинет (който протокол Gmail поддържат), даваш му да си изтегли всичко (може хем да го изтегли локално, да остави копия и на сървъра, или тегли локално и изтрива от сървъра), а типа на съобщенията в Outlook ги задаваш да са plain text (не съм помня кое къде се цъкаше). След това имаш VBA, можеш директно да работиш с обектите в outlook...

Олег Иванов
Аре със здраве!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.