Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:57 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Windows заключен с флашка.  
Автор Фpeди (бунтовник)
Публикувано20.05.12 23:09



Трябва ми да разбера как се заключва компютър с флашка, и как, ако се забрави паролата, може да се "заобиколи" заключването. Не съм се занимавал с това до момента, но трябва да отключа компа на една позната, която си е загубила флашката. Моля ви за някой линк, или някое обяснение, къде да търся да чета.
пп. Мисля, че е на Windows7, но не съм 100% убеден дали няма и Vista да се окаже.
ппп. Желателно е инфото на диска и да не пострада, така че ренде и реинстал не ми върши работа.

Благодаря предварително за всеки съвет, който ще получа.

Ами добре. Виновен съм. За всичко съм виновен... но ме няма!!!



Тема Re: Windows заключен с флашка. [re: Фpeди]  
Автор tuff slim (старо куче)
Публикувано21.05.12 20:48



това с флашката ми прилича на смарт карта. ако е така и диска е криптиран, нямаш надежда. и ми прилича на краден компютър. ако е служебен си има админи. ако е частен, да го поддържа тоя дето го е докарал до флашката.

единствения ти шанс е диска да не е криптиран, закачаш го някъде и преписваш информацията.



Тема Re: Windows заключен с флашка. [re: tuff slim]  
Автор Фpeди (бунтовник)
Публикувано25.05.12 11:22



Частен е. Правих му някои неща преди време, и тогава майката си знаеше паролата. Взели обаче, че се скарали със щерката, и щерката сменила паролата на компа, а за този, който го е направил с флашка, ми беше казано, че е изгубена връзката с него.
Както и да е - за момента този компютър ми е отпаднал от главата, и ако някога се занимавам с него просто ще го рендосам и ще го инсталирам наново, но това не ми пречи да попитам за заключването с флашка. Английският не е от най-силните ми езици, а на български не намерих достатъчно инфо по темата.

Тия дни имам амгажименти, но когато това отмине, просто ще си седна на задника, ще забравя, че не обичам да чета на английски, ще извадя един хард, който е нестабилен, и затова става само за проби, и ще се опитам да науча как се заключва комп с флашка, има ли заобикаляне на заключването, и само този, който го е инсталирал ли може да го отключи, или може да се хакне и по други начини.

Ако някой може да ми отговори каква е надеждността на заключването с флашка, ще му бъда благодарен.

Ами добре. Виновен съм. За всичко съм виновен... но ме няма!!!



Тема Re: Windows заключен с флашка. [re: Фpeди]  
Автор tuff slim (старо куче)
Публикувано25.05.12 18:16



http://en.wikipedia.org/wiki/Full_disk_encryption



Тема Re: Windows заключен с флашка. [re: tuff slim]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано25.05.12 20:48



(Почти) нищо общо с темата, браво!






Тема Re: Windows заключен с флашка. [re: Naki]  
Автор Фpeди (бунтовник)
Публикувано25.05.12 20:51



Моля те, дай тогава нещо по темата. И с английския ще се прежаля и няма да мрънкам.

Ами добре. Виновен съм. За всичко съм виновен... но ме няма!!!



Тема Re: Windows заключен с флашка. [re: Naki]  
Автор tuff slim (старо куче)
Публикувано26.05.12 17:05



би ли ми казал ти колко начина за "заключване" на виндовс с флашка знаеш? аз знам един - два и намерих трета безплатна програмка само за хр и 2000.
струва ми се, че нещата опират до сертификат, без значение дали е на карта, флашка, и-токен или къффто и да е носител. ти какво мислиш?
сега ми кажи как мислиш, че ще разбиеш сертификат? лесно? трудно?
след като няма да успееш да го разбиеш, какво ти остава? да провериш дали диска е криптиран. ако не е, преписваш информацията. ако е - какво правиш?


за питащия - ако ползваш сертификат, трябва да имаш някакъв наистина сигурен начин да го възстановиш при нужда. не мога да дам добро определение на сигурен бекъп, едно е ясно - цд и флашка са несигурни...



Тема Re: Windows заключен с флашка.нови [re: Фpeди]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано31.05.12 13:33



Какво значи заключен?
Коя парола е забравена всъщност, на сертификата, на потребителя, администраторската?

Welcome to the real world!




Тема Re: Windows заключен с флашка. [re: Mopфиyc]  
Автор tuff slim (старо куче)
Публикувано31.05.12 15:50



е как коя? уиндоуса е заключен!





Тема Re: Windows заключен с флашка.нови [re: Mopфиyc]  
Автор Фpeди (бунтовник)
Публикувано05.06.12 15:20



Един път, че изисква флашката да е мушната, за да тръгне, но и второ - щерката е префасонирала нещата така, че като се мушне флашката, трябва и парола да се въведе.

Засега ми е отпаднал от главата, но подозирам, че пак ще ме вика след седмица-две.

Ами добре. Виновен съм. За всичко съм виновен... но ме няма!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.