Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:58 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Тема Черен екран?нови  
АвторИцo (Нерегистриран)
Публикувано19.09.11 22:00



Здравейте,
Имам следният проблем с ХР. Не бях ползвал компа от 2 седмици някъде. Пускам го и стига до биоса и замръзва всичко (даже и num lock).
Отворих компа, изчистих малкото събрал се пепелак, извадих и пак поставих рамта и резетнах биоса. Пуснах го и си премина, обаче стига до черен екран и горе вляво мига бяла
черта и няма реакция. От какво може да е?

П.П: този пост го дублирам и в раздел "Хардуер", понеже не знам дали е софтуерно или хардуерно



Тема Re: Черен екран?нови [re: Ицo]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано21.09.11 18:43



OS започва да се стартира, чак след БИОС-а. За да "хванеш" момента - ръгни едно LiveCD. Ако е софтуерен - ще зареди.
А между другото: погледна ли за издути кондензатори?



Тема Re: Черен екран?нови [re: gogo]  
АвторИцo (Нерегистриран)
Публикувано22.09.11 22:39



1 авер идва и буутва с hiren boot cd. От там му дава първата опция (да буутне от харда) и си тръгва и си зарежда. Обаче windows-а ми е бил 7, а не XP както си мислех :)



Тема Re: Черен екран?нови [re: Ицo]  
Автор tuff slim (пристрастен)
Публикувано23.09.11 03:59



буташ от виндовс цд-то и избираш FIX MBR



Тема Re: Черен екран?нови [re: Ицo]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано25.09.11 19:33



Това се случва и когато имаш свързана към USB периферия (при мен, когато имам включена камера Creative), от която BIOS-ът се опитва неуспешно да зареди, ако в него е разрешена тази опция. Т.е. извади всички кабели (без мишка и клавиатура) и пробвай пак.

"Let's have some new cliches"
Samuel Goldwyn


Тема Re: Черен екран?нови [re: ivz]  
Автор tuff slim (пристрастен)
Публикувано26.09.11 04:28



ебаси биоса... то чак за виц е това



Тема Re: Черен екран? [re: tuff slim]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано26.09.11 12:51



Биоси разни... Имам две флашки Кингстон, еднакъв модел, от разно време. И двете са разделени на по два дяла - USB CD-ROM и USB HDD. Всички дялове са буутващи - на CD дяловете има записан буутващ имидж, на HDD дяловете - съответно Kaspersky Rescue Disk 10 и Hiren's BootCD. И двете са LiveCD под Linux. Та - разлчини биоси буутват/не буутват от двете флашки по разлчиен начин - от пълно опознаване и буутване от всички дялове, до тотален отказ. Някои биоси, които частично или пълно не буутват от тях - определено буутват от флашка със само един дял. Някои буутват пълно или частично от едната, но не от другата. Та - никога не се знае кой биос какви капризи ще има. На мен ми се е случвало комп да не буутва заради включен USB скенер, заради кабелен модем, вързан по USB...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Черен екран?нови [re: walkman™]  
Автор tuff slim (пристрастен)
Публикувано26.09.11 17:33



явно това е една от причините за наличието на HCL




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.