Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:13 09.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Помагайте...нови  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано22.05.11 17:13



Момчета, след 5-6 години отлаганото преинсталиране на ХР-то най-накрая го направих във вид на рефреш на системата, а не цялостно изтриване С-то и пълно преинсталиране.
Резултатът - като при кола след основен ремонт...


Изтърпявам всичко, обаче имам две записвачки - едната TEAC - за CD, а другата - LG - за DVD и универсална. ТИК-ът е бетонен, макар, че е старичък, а ЕлДжи-то пък е сравнително ново. Дотук само за осветляване относно хардуерното оборудване.
Въпросът е, че след преинсталирането и двете записвачки само четат, а не записват. Имам няколко програми за записване, с нито едната от тях не желаят. Настройките стават до момента на самото записване, записването тръгва и след минута се появява надпис, че записването не може да се осъществи по хардуерни причини... "На това устройство не може да се записва".
Това съобщение ми е познато и за мене означава, че поредният диск е съсипан безвъзвратно и става единствено за подложка под чаша кафе или бира...
Спомням се, че преди доста години имах такъв проблем с 98-ицата и се наложи да търся ASPI и да ги имплантирам, но стана...
Според Device Manager-а устройствата работят безупречно и няма проблеми, но фактите говорят за обратното.

Редактирано от Sapiens на 22.05.11 19:41.



Тема Re: Помагайте...нови [re: Sapiens]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано22.05.11 19:13



Ами то отговорът е ясен - без чиста инсталация няма да мине. Веднъж на 5-6 години - не е зле.



Тема Re: Помагайте...нови [re: DUNE5]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано22.05.11 19:38



Уф... Май натам върви, ама хич не ми се ще.
Все се надявам, че някой ще измисли нещо...

Редактирано от Sapiens на 22.05.11 19:39.



Тема Re: Помагайте...нови [re: Sapiens]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано22.05.11 19:41



Никога "рефрешване"-то не е решавало проблемите. Само създава. Напр. - с драйверите, настройките на някои програми и тн.



Тема Re: Помагайте...нови [re: DUNE5]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано22.05.11 19:43



Факт, ама си въобразявах, че ще мина между капките...



Тема Re: Помагайте...нови [re: Sapiens]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано22.05.11 19:47



Някой да подскаже какъв или кой ACPI драйвер да изтегля?
Все ми се струва, че това ще оправи нещата...



Тема Re: Помагайте...нови [re: Sapiens]  
Авторcxcsdcsd (Нерегистриран)
Публикувано22.05.11 20:10



Кви драйвери за cd бълнуваш, в Хр са вградени. За win98 е друго....
До сега при 100000 инсталации на вин хп НИКОГА не ми се е налагало да инсталирам драйвери за сд- търси на друго място проблема



Тема Re: Помагайте...нови [re: cxcsdcsd]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано22.05.11 20:54



Констатации милион...
Идея?



Тема Re: Помагайте...нови [re: Sapiens]  
Авторvdsvd (Нерегистриран)
Публикувано22.05.11 22:38



Виж джъмперите на сд-тата как са включени. Най-добре е ако са на един канал (сигурно е така?) да сложиш Lg-то master а другото slave.
Ако имаш свободно IDE по-добре е да са на отделни канали двете сд-та.



Тема Re: Помагайте...нови [re: vdsvd]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано22.05.11 22:46



Чакай, бе, човек, те си работеха безотказно до преинсталирането, за какви джъмпери да мисля...


Години всичко си работеше перфектно, какво може да е станало след преинсталирането?
Десетки пъти съм преинсталирал, но такова чудо за пръв път виждам...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.