Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:02 26.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Тема Странен проблем с Office 2007 и правописната корекнови  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел)
Публикувано08.11.09 19:21



Здравейте!
От известно време търся решение на един много досаден проблем, ще го опиша, с молба ако някой е налетял на него и е намерил решение да сподели.

Чиста инсталация на Windows XP Pro with SP3. Регионалните настройки са коректно зададени за България. Чиста инсталация на Office 2007 Pro (default), и Office 2007 Proofing Tools: Bulgarian.

Инсталирана е

. Пробвано е с тази на инженера, все едно е. В секцията за клавиатурни подредби са само „Bulgarian Phonetic” и „English US”.

Сменям клавишната комбинация за превключване между езиците от default-ната „Left ALT+SHIFT” на “CTRL+SHIFT”.

Пускам Word, и започвам да пиша текст на английски, след него текст на български. Офиса като че ли не се усеща за смяната на езиците, и третира текста на БГ като текст на английски, т.е. го подчертава като грешен. Същото се получава, и ако започна на български и се превключи на английски- тогава английския текст се подчертава като погрешен.
Ако след превключване на езика натисна ESC, правописния коректор се „усеща” и третира правилно последващия текст.

Ако обаче върна клавишната комбинация за смяна на езиците на default-ната, т.е. „Left ALT+SHIFT”, горния ефект го няма, офиса коректно се усеща и превключва правописната корекция на съответния език.

Това се получава не само под XP+Office 2007, но и при Vista & Win 7.

Имам компютър с XP+Офис 2003+Proofing tools for office 2003:BG, на него без де-инсталация на 2003 съм сложил офис 2007+Proofing tools for office 2007:BG, и този ефект го няма, не зависимо с какви клавиши сменям български/английски.

Кратко филмче с демонстрация на проблема съм .

Някой да е имал подобен проблем, и как го е решил?

Олег Иванов
Аре със здраве!

Тема Re: Странен проблем с Office 2007 и правописната корекнови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано08.11.09 19:45



Не си дал какъв ти е езикът по подразбиране за Word.
Освен това в Ofiice 2003 има в Tools | Language | Set Language опция "Detect language automatically". Не ползвам 2007, но в него също трябва да има подобна опция. В какво състояние е зададена?
Но... преди време бях чел някъде, че Word изисква поне 3 думи от даден език за да го разпознае. Твоят пример е на границата - пробвай с повече думи.
И все пак ролята на ESC е доста странна.

"It ain't the heat; it's the humility."
Yogi Berra


Тема Re: Странен проблем с Office 2007 и правописната корекнови [re: ivz]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел)
Публикувано08.11.09 20:02



Във филмчето съм го показал, не е това проблема обаче... Който и от двата езика да задам, ако клавишната комбинация за смяна на езиците НЕ Е default-ната (Left ALT+SHIFT), ефекта се появява. Тествам разни варианти вече цяла седмица, и ядец...

Интересното е, че на друга машина, на която има и офис 2003 и офис 2007 със съответните proofing tools всичко е ОК. А на машини само с офис 2003+проофинг въобще не се наблюдава подобен проблем

Това за трите думи е възможно, но когато става въпрос за езици, при които се пише с латински букви, например английски и испански/немски/френски/и т.н.. Рових по интернет, и попаднах на подобни постове, тествал съм- не е това проблема.

Освен с ESC, оправя се ако след првключване на езика направя ALT+TAB и мина в друго приложение, след което пак се върна в Word. Установих още, че ако сме в неработещия вариант, след като превключа езика, ако използвам вместо ESC комбинацията за смяна на подредбата (не зависмо, че и за двата езика имам само една подредба) пак захапва коректно.

Явно е неизчистен bug, и ще се наложи утре да го ескалирам към Microsoft Support, ако не открия нещо друго като решение.

Олег Иванов
Аре със здраве!

Редактирано от Oлer Ивaнoв® на 08.11.09 20:43.



Тема Re: Странен проблем с Office 2007 и правописната корекнови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано09.11.09 08:02



Word Options -> Language Settings -> Primary editing language да е Bulgarian (Bulgaria).
Би трябвало да свърши работа.
Между другото, на твое място бих разкарал Office 2007 Proofing Tools. Пълен боклук в сравнение с Proofing Tools 2003. Опитва се да налага новговор и думички като "незнам" и "немога" ги смята за верни. Аз лично ползвам Cyrilla 2003. ItaEst също работи с Офис 2007.



Тема Re: Странен проблем с Office 2007 и правописната корек [re: easy]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел)
Публикувано09.11.09 11:26



Не мога да го разкарам, не става дума за една домашна машина.
Без значение е кой език е primary, ефекта е на лице, ако превключвам с CTRL+SHIFT. Сменя ли превключването между езиците да стане с Left ALT+SHIFT, всичко си потегля коректно, WORD разпознава смяната на езика.


А и явно това си е бъг... Ескалирах го към поддръжката на MS, зачудиха се и те, да видим какъв ще е резултата.

Олег Иванов
Аре със здраве!

Редактирано от Oлer Ивaнoв® на 09.11.09 11:29.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.