Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:32 22.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Смяна на стандартния път към Мy Documentsнови  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано05.08.09 13:34



Как може да се смени стандартния път към My Documents, така че да сочи към друга директория? Става дума за Вин ХР.

Мога да сложа един шорткът на десктопа, който да сочи към новата директория, но това не решава въпроса с Опън диалозите и програмите които по подразбиране съхраняват/отварят файлове в/от стандартната директория My Documents.
ТIA


... for a brief moment it seemed that rock 'n roll would inherit the earth.


Тема Re: Смяна на стандартния път към Мy Documentsнови [re: Beco_]  
Автор Heykия (ентусиаст)
Публикувано05.08.09 14:16



Не мога вдяна:
искаш когато инсталне ВИН-а и My Documents да не ти са в \Documents and settings\user\...., а в m:\KokoBoko (например)?
искаш всички (или определени) програми, като им дадеш Open / Save As - да ти дават по подразбиране друга папка?



Тема Re: Смяна на стандартния път към Мy Documents [re: Heykия]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано05.08.09 15:33



Не, случаят е точно обратния. В момента Му Документс е пренасочена към др. директория а аз искам да я пренасоча към избрана от мен. Щом веднъж е направено значи има начин. Мога да пусна търсене в регистрито и да видя кой е ключа от който чете стринга и да го коригирам, но просто искам да чуя и др. мнения дали има и др. начин. Не съм убеден, че това е правилния начин.


... for a brief moment it seemed that rock 'n roll would inherit the earth.


Тема Re: Смяна на стандартния път към Мy Documentsнови [re: Beco_]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано05.08.09 15:58



Следващия път ще "питам" първо Майркософт. http://support.microsoft.com/kb/310147


... for a brief moment it seemed that rock 'n roll would inherit the earth.


Тема Re: Смяна на стандартния път към Мy Documentsнови [re: Beco_]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано05.08.09 17:33



Ми да ги беше поразпитал по-подробно... Просто ти трябва

.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Смяна на стандартния път към Мy Documentsнови [re: walkman™]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано05.08.09 18:33



Благодаря! Всъщност спестих някои подробности, несъществени според мен - компютъра е в Active Directory и е орязан откъм права, въпреки, че като се логна съм с права на администратор. Опитах се да сменя зададената дефолт директория по начина описан от МС, но не успях, тъй като полиситата ме спряха, утре ще пробвам с Tweak UI. Ай шъ им ~&@ *!]\+% на ония админи садисти ... :)


... for a brief moment it seemed that rock 'n roll would inherit the earth.


Тема Re: Смяна на стандартния път към Мy Documentsнови [re: Beco_]  
Авторak49 (Нерегистриран)
Публикувано05.08.09 19:37



Ох, маминия.
Най-вероятно си има причини да бъде променен пътя, да речем за да се прави бекъп. С твоите идеи най-много да осереш нещо. Като те хванат, белким те глобят една заплата та да ти дойде акъла в главата. Щото могат и да те уволнят ако искат. Макар, че админите които са ти дали локални админски права би трябвало да си тръгнат преди теб



Тема Re: Смяна на стандартния път към Мy Documentsнови [re: Beco_]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано05.08.09 20:06



>>> Всъщност спестих някои подробности, несъществени според мен
E, ако се интересуваха от твоето мнение - щеше ти да си админа. С това трябваше да започнеш - че става дума за служебна машина. Е - ако админа ви си разбира от работата - едва ли ще направиш каквото и да е. А ако успееш, и шефовете са си на мястото - глобата с една заплата е най-малкото, което може да ти се случи. Ти си там да вършиш работа за фирмата, и компютъра ти е даден да вършиш ТАЗИ работа. И собственика определя какви права имаш и какво можеш да правиш там. Ти си просто наемен работник. Ако не ти харесва - напускаш и си ставаш сам шеф.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Смяна на стандартния път към Мy Documentsнови [re: ak49]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано05.08.09 20:17



Да, правят бекъп и имам disk quota от 500 МВ за документи, но може ли някой да ми забрани да си запазя документите където искам? Не! Е, и? Освен това поради допълнителни ограничения са ми забранили да правя запис на ехе и длл файлове там. Е, хубуу ама как тогава да си запазя Вижуъл Студио проуджект файла и съпътствуващите го там? Мисълта ми е, че и най-умния сисадмин не може да предвиди всички варианти. Не ме карай да се впускам в теоретична полемика, още повече, че съм бил на барикадата с/у усерите. :)

И едно лирично отстъпление - т`ва "ох маминия", означава, че си от женски пол или ходиш на работа заради социалните контакти с колегите? :)


... for a brief moment it seemed that rock 'n roll would inherit the earth.


Тема Re: Смяна на стандартния път към Мy Documentsнови [re: Beco_]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано05.08.09 21:50



>>> но може ли някой да ми забрани да си запазя документите където искам
Може. Явно не си много в час. Докато си наемен работник всичко, създадено от теб през работното ти време е собственост на работодателя ти. И физическа, и интелектуална собственост. Освен ако в трудовия ти договор не е изрично уговорено друго. Така че - шефа ти има абсолютно право да определя къде и какво НАЕМНИКЪТ му може да записва по компютрите, собственост на ШЕФА. Това е положението; ако не ти харесва - начина го знаеш.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.