Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:22 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Pre-beta Windows 7нови  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано17.11.08 14:00







Тема Re: Pre-beta Windows 7нови [re: kилиkaндзep]  
Автор ExcelF ()
Публикувано24.11.08 12:21



Нещо съкратено на български можеш ли да напишеш тук...?





Тема Re: Pre-beta Windows 7нови [re: ExcelF]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано26.11.08 15:30



И какво е новото , освен новите шарении ? Ще ми ми облекчи ли с нещо работата или пак ще ме съветва да си ъпгрейдна хардуера , че не му стига еди какво си :)



Тема Малко лични впечатлениянови [re: kилиkaндзep]  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано14.12.08 09:58



1. Заема по-малко системни ресулси от Vista. Справката с таск мениджъра ме остави приятно изненадан. Тестовата машина беше доста непретенциозна: CPU - Pentium 4, 3.20 GHz, RAM- 1GB DDR 400. Заема около 10GB пространство на диска.
2. При мен поне имаше пълна съвместимост с драйверите за Vista. Почти всеки софтуер тръгна коректно с изключение на две portable версии на Photoshop.
3. Като цяло следва графичното развитие на Vista, но общо взето като че ли изглежда по-добре. Има някои интересни глезотии.


4. Може да се прилага тweek софтуер за Vista. Vista Manager например зацепва без проблем. Вездесъщата vLite също е напълно приложима и позволява създаването на олекотена версияе по- собствен вкус ;))
Има и неща които не ми харесват. Например няма възможност за избор на класическо старт меню, аз поне не го намерих.
От време на време, макар и доста рядко, се получава по някой краш, но това си е съвсем в реда на нещата имайки предвид, че все пак това е pre-beta версия.



Тема Re: Малко лични впечатления [re: kилиkaндзep]  
Автор BMaster (Много як)
Публикувано15.12.08 08:54



Доколкото съм чел тук там Win7 ще е модулна и затова - по-бърза. Дано.



---------------------------------------



Тема Windows 7 в тестове за производителностнови [re: kилиkaндзep]  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано22.12.08 07:37



Microsoft нееднократно е заявявала, че новата операционна система Windows 7, която ще излезе след около година, ще представлява подобрена и оптимизирана версия на Windows Vista. Сайтът ZDNet е решил да провери тези твърдения и е направил сравнителен тест на производителността на новата OS и Windows Vista RTM 32-bit, Windows Vista SP1 32-bit и Windows XP SP3. Използвана е предварителната бета версия Windows 7 с номер 6956.

Тестовете са проведени на следната конфигурация:

Дънна платка: Asus M3A32-MVP Deluxe

Процесор:4 ядрен Phenom 9700

Памет: 2 GB (2 х 1 GB) Corsair Dominator CM2X1024-8500C5D

Видеокарта: ATI Radeon 3850 с 256 МВ памет

Твърд диск: основен Western Digital Raptor 150 GB и скорост на въртене 10000 об/мин., допълнителен - Western Digital Caviar 500 GB със скорост на въртене 7200 об/мин.

Тестовете на операционните системи са направени след инсталиране на всички достъпни обновления чрез Windows Update. Никакви други оптимизации и допълнителни настройки на системите не са извършвани, всичко е по подразбиране. Преди всеки тест е правена дефрагментация на твърдите дискове. Windows Defender не е изключван.

За тестовете са избрани три синтетични теста и един реален:

Време за стартиране на операционната система

PassMark PerformanceTest

PCMark Vantage

CINEBENCH R10

Времето за стартиране на системата (по-малкото е по-добро) е измервано от запускането на OS до появата на работоспособен десктоп:


PassMark PerformanceTest е комплексен тест за производителността на цялата система чрез анализ на всеки ключов компонент – процесор, видеокарта, памет, дискова подсистема. Ето резултатите (повечето е по-добро):

Тест PCMark Vantage демонстрира производителността на компютъра в различни задачи – разглеждане и редактиране на снимки, видео, слушане на музика, игри и т.н. Резултатите (повечето е по-добро):

CINEBENCH R10 е базиран на 3D редактора CINEMA 4D, който се използва за създаване на 3D съдържание. Този тест определя производителността на процесора и видеокартата. Резултатите са такива (повечето е по-добро):

Както се вижда от резултатите от тестовете, Windows 7 демонстрира нарастване на производителността в PassMark PerformanceTest и PCMark Vantage, по-бързо се стартира и отстъпва само в теста CINEBENCH R10. Резултатите изглеждат обнадеждаващи. При това трябва да отбележим, че в теста е използвана не финалната версия на операционната система, а само предварителна версия, а ситуацията с драйверите за Windows 7 още е далеч от идеалната. Затова следва да очакваме, че при появата на Windows 7 RTM производителността на тази OS ще бъде увеличена още повече.





Тема Re: Windows 7 в тестове за производителностнови [re: kилиkaндзep]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано22.12.08 16:34



Хубаво сравнение си дал. Това което аз видях е, че XP SP3 бие Vista SP1.



Mixy

Тема Re: Windows 7 в тестове за производителностнови [re: kилиkaндзep]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано22.12.08 18:18



>> При това трябва да отбележим, че в теста е използвана не финалната версия на операционната система, а само предварителна версия

Иначе казано - спокойно, M$ имат време да оакат и това...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Pre-beta Windows 7нови [re: kилиkaндзep]  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано27.12.08 11:22



Излезе първата официална бета.



Тема Re: Pre-beta Windows 7нови [re: kилиkaндзep]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.12.08 11:47



Абе аз ли криво гледам, или поне две от горните картинки показват, че със SP1 малкомеките яко са осрали кистата?!?



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.