Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:24 08.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ето и от мен един странен проблем...нови  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано28.08.08 23:46



Notebook HP Compaq 6820s - Intel Core 2 Duo 1.46 / 2 GB / 160 GB
Windows Vista Ultimate (32-bit)
Kaspersky Antivirus 2009

Хардуер: Wireless Lan 802.11g, за access point - D-Link DI-524. Преди инсталирането на антивирусната когато искам да изключа компютъра - с Power бутона го вкарвам в хибернация, и след това пак с Power бутона го "събуждам". Мрежата си се рекънектваше за няколко секунди, и просто продължавам да си бачкам. Вчера инсталирах Каспърски, и вече след събуждане на компа - Wireless картата не тръгва. Няма мрежа. Оправя се като изключа Wireless-а от бутона за целта, и след познатия звук, съпровождащ изключването на някое хардуерно устройство - я включа пак, и тогава се рекънектва нормално.

Ха сега деца кажете, де са му ръцете. ;о) ... Изключих на Каспърския "Online securyty", после спрях целия Каспърски, проверих настройките в "Power options", даже ги ресетнах към подразбиращи се. Wireless картата след събуждането на компа работи, не е изключена, но няма мрежа. На някой случвало ли му се е?



Тема Re: Ето и от мен един странен проблем...нови [re: Щиpлиц]  
Автор DeathKnight (undead)
Публикувано29.08.08 10:04



Като му дадеш Repair на Network Connection се оправя предполагам?
Според мен не може да си вземе IP адрес от рутера след като се събуди от хибернация. На DHCP ли си пуснал мрежата? Опитай да смениш - ако до сега си бил на DHCP сега му дай фиксирано или обратно.

При мен се беше получило нещо подобно, но аз по принцип съм на ръчна конфигурация на IP-то. Проблема ми се оправи като изтрих безжичната мрежата от списъка на лаптопа (Properties на картата) и я създадох на ново.

П.С. А може и нещо да се оплитат нещата при authentication-а, ама вече почваме да гадаем... Опитай първо с IP-тата



Днес е по-зле от вчера, но пък е много по-добре отколкото ще бъде утре...

Тема Re: Ето и от мен един странен проблем...нови [re: DeathKnight]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано29.08.08 10:15



IP адреса ми е зададен твърдо. Винаги така работя. Wireless мрежата не съм я трил, но пробвах само да дискънектна, и после да кънектна пак. Не става. ... Но сега забелязвам, че и другата системна икона "Power" също не реагира на кликове с мишката. Т.е. кликвам десен бутон върху иконата "Power" в трея - и нищо. Същото е и с иконката "Network".

Ти мани майтап, ама много ме интересува какви още бози са се натворили вътре.



Тема Re: Ето и от мен един странен проблем...нови [re: Щиpлиц]  
Автор DeathKnight (undead)
Публикувано29.08.08 10:25



Щом не ти е активна иконката долу, опитай да му дадеш Repair на мрежата през Start и т.н. 98% съм сигурен, че веднага ще захапе


Ама от друга страна, щом и др. неща не са ти активни след като се събуди от зимния сън лаптопа, май проблема не ще да е в мрежовите настройки, ами в самата хибернация... Там вече нищо не мога да ти кажа, защото такова животнУ не употребявам - след като инсталирам ОС-а първата ми работа е да го изключа (както и автоматичните ъпдейти впрочем...) Ако оставиш системата да си работи (без да заспива дълбоко) после мрежата работи ли си?

Днес е по-зле от вчера, но пък е много по-добре отколкото ще бъде утре...

Тема Re: Ето и от мен един странен проблем...нови [re: DeathKnight]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано29.08.08 11:17



Пробвах и със Sleep. Същия ефект.

Хибернация ползвам от времето, откогато стана тя възможна в тези системи. Обновления не изключвам, тъй като разчитам на бате Били да ни пази. Системата е легална, а Каспърския е в Trial период. Дават 30 дни за проба. Проблема започна веднага след инсталирането на Каспърския. Ще опитам да го деинсталирам, и после ще пиша дали се е оправил.



Тема Re: Ето и от мен един странен проблем...нови [re: Щиpлиц]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано29.08.08 11:32



Е, деинсталирах я. Оправи се. Сядайте да пием по едно, и да умуваме защо се получава така. ;о) Или да почнем отначало старата песен, че Windows-а виновен. ;о) "Скапаната Vista" - колко пъти го чета в клубовете, та вече брой не им се знае. А защо не "Скапания Каспърски"? ... Защото и преди съм ползвал Каспърски, но си работеше (Windows 98/XP). ... ...

Та коя от функциите на Каспърски Антивирус 2009 може да мори мрежата ми? При инсталацията позволих да инсталира всички компоненти, но след като се появи проблема - изключих защитите на Интернет трафика. Дали Каспърския все пак не оставя активни процесите?



Тема Re: Ето и от мен един странен проблем...нови [re: Щиpлиц]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано29.08.08 14:12



Някой от уеб защитните компоненти се сбива с някоя от мерките за сигурност на Виста ... Касперски правеше номера и навремето със 2003, после го оправиха.
Разследването няма да е лесно, пробвай с гугъл да търсиш за виста + касперски + описаните проблеми.

Welcome to the real world!




Тема Re: Ето и от мен един странен проблем... [re: Mopфиyc]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано29.08.08 15:09



Е, ше питам и чичо Гугъл дали знае, но както сам каза - няма да е лесно. А засега нямам много време за тия щуротии. Досега си работих добре и без антивирусна, т.е. аз самият съм си антивирусната, но търся подходящо решение за мои клиенти. Повечето от тях не знаят дори каква е разликата между вирус и троянски кон, та камо ли да ги оставям на произвола на съдбата... ;о) Както и да е. Тия дни ще намеря време да инсталирам Каспърския само с основната си антивирусна функция, и ще видим дали се забозва. Всъщност клиентите ми не ползват хибернацията, но не ме кефи, когато има нещо, дето не работи.



Тема Re: Ето и от мен един странен проблем...нови [re: Щиpлиц]  
Автор DeathKnight (undead)
Публикувано29.08.08 17:48



оо, и аз разчитам на чичко бил за ъпдейти, но си ги свалям ръчно - събота ми е ден за обновяване на системата (това е и единственото, за което ползвам иначе изпратения в пенсия /от мен поне/ IE

)
както и да е. радвам се че си успял поне отчасти да локализираш проблема

П.С. не се заяждам, но защо толкова държиш на Sleep\Hibernate? аз така и не намерих смисъл в тези "екстри" още откакто се появиха за първи път въпреки че ползвам лаптоп от няколко години (а повечето хора дето ги ползват тези нововъведения май са с лаптопи) предпочитам да си оставям системата да работи нон-стоп (само дисплея се гаси след 15 мин.)

Днес е по-зле от вчера, но пък е много по-добре отколкото ще бъде утре...

Тема Re: Ето и от мен един странен проблем...нови [re: DeathKnight]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано29.08.08 18:06



Ми защо. Защото мразя да рестартирам, но не искам компютъра ми да бръмчи непрекъснато. Освен това лаптопите са удобни за пренасяне, при което е добре да са изключени. Иначе дисковете им са застрашени от повишените вибрации, и в чантата нямат охлаждане. Но не само за лаптопите става въпрос, ами и за настолния комп на счетито ни, също настроен на хибернация. ... Хибернацията е съвсем малко по-бавен процес при гасене, но многократно по-бърз при стартиране на компютъра. И освен това си оставям няколко програми заредени, WinAmp, Opera, Skype, QIP, две сервизни програми и т.н. ... Стоят заредени в паметта, и при събуждане на компа просто продължавам работа.

Шума също. Хайде, лаптопа е тих, настолния е марков - също много тихичък, но повечето жълти щайги бръмчат здраво. Не мога да ги понасям. ;о(

Разхода. Ако компа харчи средно 100 вата, за 15 часа безсмислена работа - ще изразходи 1.5 kW/h. Всеки ден в месеца - за цял месец са 45 kW/h. Това прави 8-9 лева на месец без нужда. Ми то дори сървър за хостинг не си струва да пуснеш на компа си, при положение че има много по-изгодно платени хостинг услуги. А тези 9 лева бих ги дал за по-бърз Интернет например, или да събера парите от няколко месеца, и да си купя нови тонколони. Има много по-хубави неща, които мога да направя с тях, вместо да оставям компа да си бръмчи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.