Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:33 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Забавяне при стартиране на програми  
Авторw-s (Нерегистриран)
Публикувано15.07.08 12:22



Малко инфо:
Процесор 3GHz
RAM 2x512 MB
Hard 160GB
Win XP SP2
Nvidia GF 6600
Май стига засега!

Много често (но невинаги) при стартиране (ползвам дабъл клик) на която и да е програма, компа не реагира. Видимо не реагира!!! Изнервен, че не съм успял да кликна два пъти един след друг сравнително бързо, отново "повтарям упражнението": Дабъл клик върху иконата - и пак нищо. И трети път... и четвърти път... Викам си тази икона се е "повредила".
Стартирам нещо друго - каквото и да е. Установявам, че и тази другата икона е "повредена".... Установявам същото и за някаква трета икона.

И по някое време след около 10-15 секунди (не съм ги засичал с хронометър), на лентата за задачите виждам стартирани: трикратно първата програма, 3-4 кратно втората програма и примерно двукратно третата програма... и на екрана каскадно наредени прозорци - дето съм ги стартирал многократно.

И почвам да ги затварям... нали. За какво ми са толкова много...

Това, дорде го разбера, че става така - бая нерви ми се образуваха.

Като схванах обаче номерата на моя (комп), вече не правя така, че да стартирам по 3-4 пъти 2-3 различни програми, ами изчаквам 15 сек, докато моя рече да стартира програмата, която искам - примерно ЕКСЕЛ.

Забелязах и нещо друго: Ако да речем с дабъл клик съм стартирал ЕКСЕЛ и тя не тръгне в рамките на 2-3-4-5 сек, ако натисна бутона СТАРТ , веднага ми се отваря "прозореца СТАРТ" и веднага на екрана ми се появява прозорец със стартиран ЕКСЕЛ. Ама веднага!!!

Разбрах му номерата на моя. При това, в интерес на коректността към моя, трябва да кажа, че тези номера не винаги ми се "въртят". Не мога да разбера при какви моменти номерата ми се сервират.
Нали разбрахте - не винаги компа ми върти този номер, но го върти доста често......И нерви продължават да ми се образуват.

Как да го отуча от тези му номера?

Авансово благодаря!!!



Тема Re: Забавяне при стартиране на програминови [re: w-s]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано15.07.08 14:17



Варианти:
1. Бацил/Троянец. - Провери се.
2. Твърде тежка антивирусна. - Пробвай да я спреш и да
3. Омазан Windows. - Тук някой разбиращ пред компютъра трябва да прецени. Може да пробваш със следното:
Отвори си Task Manager ( Ctrl+Shift+ESC ).
Избери |Processes|.
Избери върху CPU, за да се сортира колонката по % заемани ресурси.
После няблюдавай когато стартираш някоя програма дали нещо не стача на висок процент.




Тема Re: Забавяне при стартиране на програминови [re: Чo :)]  
Авторw-s (Нерегистриран)
Публикувано15.07.08 15:28



Ако преположенията по проблемното бавно стартиране на програми са верни, да смятам ли, че бутона "start" на клавиатурата ми:
1. Изтребва всекакви троянци?;
2. Прави NOD32 по-лека?;
3. Оправя омазан Windows?

Май от тези храсти няма да излезе заек....

Но ще пробвам!

Да споделя още нещо (за което не съм много сигурен): Това забавяне на стартирането на програми, като че ли най-често става след стартиране на компа. Т. е . при първо стартиране на програма след стартиране на компа. НО НЕ ВИНАГИ!!! НЕ ВИНАГИ!!!!
Това забавяне на стартирането на програми, като че ли по-често става след събуждане на компа. Т. е . при първо стартиране на програма след стенд-бай. НО НЕ ВИНАГИ!!! НЕ ВИНАГИ!!!!

Не винаги имам проблеми, просто като правило - проблеми няма, по-често компа работи нормално. Но при около 10-15% от случаите, проблемът с бавното стартиране на програми съществува.



Тема Re: Забавяне при стартиране на програминови [re: w-s]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано16.07.08 01:59



В началото докато се зарежда windows, връща се от standby, hibernate може да има изесно забавяне, особенно и докато AV провери всики заеждащи се файлове. (може да провериш дали ще има разлиак, ако я изключиш и отбележиш а не се стартира автоматично AMON.)

А проблема може да и в твърде фагментирани дискове. Дефрагменирай.
Или прeпълнен и фрафментиран системен диск (по-точно този, на който ти е pagefile.sys - файла с виртуалната памет). Освобофи място и дефрагментирай.




Тема Re: Забавяне при стартиране на програминови [re: w-s]  
Автор DeathKnight (undead)
Публикувано16.07.08 09:28



здрасти!
още в началото ще кажа, че не мога да ти помогна - при мен се наблюдава абсолютно същото явление - WinXP Pro SP2 всички ъпдейти (да, минал съм всички стъпки, препоръчани от Чо и всичко е привидно наред, но проблема продължава да е налице...)
казах вече, че не мога да ти помогна, но пък мога да те пообъркам още малко ;) - ако при нормално работещ комп успееш да си извикаш Task Manager и започнеш да стартираш програми, които да забият, ще забелеш нещо интересно - в мениджъра тези програми си се появяват като съвсем редовно стартирани и нормално работещи процеси, но не могат да се визуализират на десктопа ?!?! в такъв случай аз kill-вам процеса (над 90% от случаите това е Firefox) и стартирам отново. Доста често това оправя нещата и програмата си се стартира нормално, освен в случаите, когато реши да се ебава и следва пак същата процедура....
Какво да ти кажа? Свиквай... Аз друго не можах да измисля



Днес е по-зле от вчера, но пък е много по-добре отколкото ще бъде утре...

Тема Re: Забавяне при стартиране на програминови [re: DeathKnight]  
Авторw-s (Нерегистриран)
Публикувано16.07.08 10:29



Като се замисля.... Виж на каква мисленица ме насочи:
Ако всичко в ТаскМениджъра изглежда да е наред, (а той следи процесора ли? ) да не би проблемът да е във бавната обработка на подадената от процесора и получена от видеокартата информация.
Ако съм написал някаква глупост, моля за извинение, но аз съм АБСОЛЮТЕН лаик по компютрите.
Та... Има ли програмка, която да следи колко инфо се подава на видеокартата, колко време това инфо се обработва от видеокартата и след колко време обработеното инфо се подава на десктопа?

И никой не обръща внимание на клавиша "старт" на клавиатурата - ТОЙ (, ако има забавени да се появят на десктопа програми) буквално изстрелва на десктопа всички стартиани програми. ТОЙ!



Тема Re: Забавяне при стартиране на програминови [re: w-s]  
Автор Heykия (член)
Публикувано16.07.08 18:18



Явно нещо бачна на фон. Вариантите са много, за тва е най добре да дойде твой човек и докато му удряте по една салата да хвърли едно око на тенекето...



Тема Re: Забавяне при стартиране на програминови [re: w-s]  
Авторgogo163 (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 22:18



Това забавяне на стартирането на програми, като че ли най-често става след стартиране на компа.

Виндовска му работа. Начи, забележи какво прави диска при стартиране. При мен е същото. Компа ми е по-немощничък от твоя, та тоя проблем продължава около 1 минута. Чатърка си диска и не фаща нищо друго. Също като при теб, ако съм упорит и цъкам, после взводове стартирани приложения. ТА сега съм решил да приложа хватките на една от съседните теми, за укротяване на глада на пенджера.
Темата е **** за по-стари машини! Има много ценни неща вътре в препратките.



Тема Re: Забавяне при стартиране на програминови [re: w-s]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано18.07.08 14:07



Като изключим тревожните варианти, възможна причина е да имаш мапирано мрежово устройство. WinExplorer- се опитва да се свърже с него (ако го няма може да има големи таймаути) и да изчете иформацията за файловете на него (ако са много, това също може да отнеме доста). Ако е така, щракни с десен бутон в/у у-вото в прозореца на Win Explorer-а и го откачи (Disconnect).
Друга възможна (невинна) причина е приоритетното включване на Windows Update, което също може да забави работата, ако реши да тегли критична актуализация (пробвай да изключиш Win Update-а и да заредиш така).

Happiness is merely the remission of pain


Тема Re: Забавяне при стартиране на програминови [re: w-s]  
Авторw-s (Нерегистриран)
Публикувано27.08.08 09:43



Издебнах компа... и ми показа следното:


На мен това не ми говори много. Но дано за вас означава нещо.

И все пак - чудна работа - с какво е зает процесора. При тази "заснета" конкретна ситуация, успях / забравяйки за проблема за забавеното стартиране/ в бързината да стартирам няколко пъти интернета. И се усетих след минута, че проблема не е че не съм двукратно кликнал върху иконата за интернет, а проблема е в забавеното изпълнение.

Досадна работа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.