Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:21 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема POP3 и SMTPнови  
Автор3зд (Нерегистриран)
Публикувано20.10.07 21:52



Здравейте, имам несгоди с мейл клиент и по-специално с Outlook.

ситуацията е следната: имам gmail акаунт и съответно POP3 и SMTP от него.

Обаче искам да мога да пращам съобщения от друг мой акаунт (примерно pijo-i-penda.com), който акаунт няма нито POP3 и SMTP и е 'вързан' към gmail акаунта ми.

Gmail ми позволява да получавам през него в Outlook-а си съобщениятя, изпратени към pijo-i-penda.com, ОБАчЕ не ми позволява да изпращам от него съопбщения от pijo-i-penda.com

дано съм го обяснила понятно

имате ли идеи как да се справя с това?



Тема Re: POP3 и SMTP [re: 3зд]  
Автор Гpиrop-ът (непознат )
Публикувано20.10.07 23:29



ако искаш да изпратиш мейл от името на едикойси@pijo-i-penda.com през смтп-то на Гмаил - може, никакви грижи. След това евнтуален reply ще отиде при едикойси@pijo-i-penda.com
Нямам Оутлук, но предполагам трябва да си промениш акаунта(или да направиш нов) и в данните за юзера да вкараш за From name/address и Reply-to name/address едикойси@pijo-i-penda.com . Всички поп3 & смтп настройки ги остави както са (за гмаил). Смтп-то не се интересува от From & Reply-to хедърите, може да са всякакви. Често правя това с тхеБат, използвам смтп-то на Гмаил като резервен вариант ако основното ми смтп има някакъв проблем.



Тема Re: POP3 и SMTPнови [re: Гpиrop-ът]  
Автор3зд (Нерегистриран)
Публикувано21.10.07 13:48



мерси за отговора. Да, искам да изпратя мейл от името на едикойси@pijo-i-penda.com през смтп-то на Гмаил и съм сложила в данните за юзера From name/address и Reply-to name/address едикойси@pijo-i-penda.com.

Обаче въпреки това проклетият Гмаил ми изпраща мейлите през Гмаул акаунта ми. т.е. той се появява във From, въпреки че съм сложила едикойси@pijo-i-penda.com



а какво е тхеБат? да пробвам с него...



Тема Re: POP3 и SMTPнови [re: 3зд]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано21.10.07 15:40



проблема ти не е в outlook-а, а в това, че искаш гмаил да се държи като opem relay - а именно да препраща мейл от различен от неговия си домейн.
това значи, че ти ще можеш да изпратиш хиляди мейл спам през него, което те определено не искат да се случи.
елементарна мярка за защита. всеки системен администратор взима такива мерки.
напоследък обаче доста често доставчиците на интернет позволяват такова изпращане през техния сървър, и даже блокират портовете за подобно изпращане от друг, външен за тяхната мрежа смтп сървър.



Тема Re: POP3 и SMTPнови [re: Boлkoдaв]  
Автор3зд (Нерегистриран)
Публикувано21.10.07 16:44



Володков, благодаря за конското - знам защо е тази мярка, не се занимавам със спам разпращане: работя доста от къщи и ми е важно да мога да изпращам мейли от служебния си адрес, който Господ знае защо си няма POP3 и STMP

та ако може някой да ми даде конструктивно предложение по въпроса, ще съм много благодарна



Тема Re: POP3 и SMTPнови [re: 3зд]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано21.10.07 17:51



Ами освен

...



Тема Re: POP3 и SMTPнови [re: ***]  
Автор3зд (Нерегистриран)
Публикувано21.10.07 18:19



ок, мерси *** - както виждам хост.бг предлага тази услуга в пакет платени услуги, ама все е нещо



Тема Re: POP3 и SMTPнови [re: 3зд]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано21.10.07 23:59



виждам, че изобщо не разбираш за какво иде реч.
все едно да се обидиш на полицаите, че ти искат документите за проверка.
аз не знам дали ти искаш да изпращаш спам. и не ме интересува. просто си има някакви правила и принципи.
всеки сървър, оставен като open relay рано или късно попада в черните списъци. ти го приемаш това като конско, разсъждаваш като жена.
а, сега видях, че си жена, значи няма нищо чудно.



Тема Re: POP3 и SMTPнови [re: 3зд]  
АвторMail (Нерегистриран)
Публикувано22.10.07 00:31



Е как така служебния ти адрес няма SMTP и POP3? Айде, POP3 може и да няма, ама ако няма SMTP то ти нямаш имейл изобщо. Май най-добре ще е ако си поговориш с администратора - със сигурност ще намери решение за теб.



Тема Re: POP3 и SMTPнови [re: Mail]  
Автор3зд (Нерегистриран)
Публикувано22.10.07 10:28



мерси, Mail.

Володков, въобще няма да си губя времето да влизам в безпредметни спорове с теб, най-малкото по някакви смехотворни мачо изказвания с балкански привкус.

Приятен ден желая на всички!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.