Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:11 27.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Пак ми се случи Ужасa IIнови  
Автор Lenor (БулгаристанецЬ)
Публикувано01.09.06 12:55



Здравейте ,

Преди време ми се случи много неприятно нещо .Както и да беше отдавна мислех си , че нещо се е омазало тогава и такова нещо е малко вероятно да ми се случи изобщо друг път , но ето че стана и сега преди малко .
Имам лаптоп на който е инталиран "Винбоз 98 СЕ" и още един на който е с
Винбоз ХП про .Двата са вързани в мрежа . Лаптопа използвам за да си слагам снимките разни документи и изобщо всичко тикам там за "по-сигорно"
Но както стана и преди малко докато записвам някви глупости от ПЦ на лаптопа и хоп препълване на диска на лаптопа .После съответно лаптопа забива син екран , рестартирам го и няма HD отварям с BOOT CD с дос намирам го и вместо имена на файлове и директории виждам някви ероглифи.
Пробвам NDD да намери резервна FAt таблица - неще ;Пробвам с tiramisu да възтонвя нещо - естествено нищо .
Ako някой е имал подобен проблем и е успял да спаси нещо ще му бъда благодарен да сподели



Тема Ако 'по-сигорно" на FAT...нови [re: Lenor]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано02.09.06 07:27



...си си пазил информацията...



Тема Re: Ако 'по-сигорно" на FAT...нови [re: .]  
Автор Lenor (БулгаристанецЬ)
Публикувано02.09.06 10:31



знам ,че не е по-сигурно на fat просто на лаптопа не си правя експерименти .



Тема Човек остава с впечатление,нови [re: Lenor]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано03.09.06 08:42



че точно с него си правиш експерименти, но щом казваш...
При наличие на толкова много възможности за бекъп, определно си избрал най-неподходящия.



Тема Re: Човек остава с впечатление,нови [re: .]  
Автор Lenor (БулгаристанецЬ)
Публикувано03.09.06 09:52



ок
;)
Знам , че съм направил глупост . Това в момента въопще не го коментиреам



Тема Re: Пак ми се случи Ужасa IIнови [re: Lenor]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано04.09.06 12:55



Кой лаптоп се е намазал 98 или Хр ?
Каква е била файловата система НТФС или ФАТ?
Сваляш диска от лаптопа с преходник на ПЦ то, пробваш с Easy recovery pro или Get DAta Back NTFS/FAT

Welcome to the real world



Тема Re: Пак ми се случи Ужасa IIнови [re: Mopфиyc]  
Автор Lenor (БулгаристанецЬ)
Публикувано04.09.06 13:48



здравей ,
И аз до това стигнах тия дни (щото с Easy recovery pro ми ги показва , но няма каде да ги запиша предполагам знаеш ;) )
Само , че не мога да си намеря преходник
Живея в много малък град и такова нещо е екзотика . Мислех да се опитам да изработя сам преходник , но след последните опити за свързване на PC клавиатута към Pоwer PC по схеми от интернет не ми се иска


Има и още един вариант сега го мъча . Опитвам се да свържа двете PC с "Universal TCP/IP Network " но нещо не се получава идеята е с няква такава програма да направя няква мрежа . Но ми трябва май подходящ клиент и сървар NFS за да мога да монтирам дял на пц , на лаптопа (като логическо у-во)за да може да прехвърля даните от Easy recovery .
Някой да ми каже подходящи програми като на лаптопа трябва да е под дос съответно



Тема Re: Пак ми се случи Ужасa IIнови [re: Lenor]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано04.09.06 15:22



Изтегли си Windows XPE (Horse Power)
Live CD с Уиндоус.
Направи мрежата с него.

Вариант 2 намери ЮСБ външен диск и записвай на него (може да го правиш на части ако диска е по малък от спасеното инфо)

Вариант 3 прикачи диска на другия лаптоп (ако има възможност да се закача 2 хдд на него).

Welcome to the real world



Тема Re: лаптоп с 2 диска ....... [re: Mopфиyc]  
Автор Lenor (БулгаристанецЬ)
Публикувано04.09.06 17:11



лаптопа ми е с 32 мб рам лайв цд виндоус иска поне 64 мб поне тия дистру ... каде съм ги виждал аз . usb диск също ми е трудно дори и такава памет да намеря а за лаптоп с място за два твърди диска или не съм в час нещо или ти ще ме светнеш ;)



Тема Re: лаптоп с 2 диска .......нови [re: Lenor]  
Автор After_Dark (гьон)
Публикувано04.09.06 20:28



скиф тука


правиш си кабела, буташ от дискета и с програмката си достъпваш другия комп
успех!

Аха, UNIX - досеща се Щирлиц.
- Аха, Щирлиц - досеща се UNIX-а


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.