Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:29 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Инсталиране на WinXP върху SATAIIнови  
Автор Ozzi (пристрастен)
Публикувано27.08.06 06:55



Съжалявам ако е писано вече по темата, но прерових и не открих точно моя проблем, за това и пуснах тази тема. Проблема се състои в следното:
1. HDD 320 GB - SATA II
2. Motherboard Gigabyte - GA -K8N51PVMT-9-RH

При влизане в биоса виждам че диска който е закачен на SATA II е разпознат, както е разпознато и DVD устройството. За всеки случай на друг компютър съм си направил дискета с драйвери за SATA от диска, който върви с дъното. Когато направя опит да инсталирам Windows XP (със вграден SP2), бутвайки от инсталационния диск процеса изобщо не тръгва, понеже просто не бутва. (С този диск съм направил доста инсталации без проблем). За това ползвах системна дискета на Windows 98 и ръчно си направих 1 дял на HDD-то от 40 ГБ и го форматирах. След това влязох в директорията /i386 на диска с Windows-а и стартирах WINNT. Показа ми съобщение че няма пуснат SmartDrive аз продължих и програмата започна да си копира някакви файлове на HDD-то след което просто спря и не продължи. Аз очаквах да видя надписа който ти дава възможност да натиснеш F6 за да сложа дискетата с драйверите за SATA II но това не се появи. Просто процеса спя с един надпис по средата на който пише да изчакам докато се копирали файловете, проблема е че нищо не върти и чакането няма смисъл. Иначе на HDD-то има копирани файлове, но просто не мога да продължа с инсталационния процес!

Това е общо взето проблема. Доста нашироко го описах и дано не е било досадно. Ако някой може да помогне ще бъда благодарен!



Тема Re: Инсталиране на WinXP върху SATAIIнови [re: Ozzi]  
Авторdivoto zove (Нерегистриран)
Публикувано27.08.06 07:59



Пробва ли от BIOS-a да разрешиш функцията S.M.A.R.T може да не е разрешена и проблема да е от това.



Тема Разгледай добре BIOS-aнови [re: Ozzi]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано27.08.06 10:22



Там някъде трябва да е указан реда на бутване. В твоя случай със закачането на SATA диска просто системата ти не се опитва да бутне от CD-то.
И не слушай този за смарт-а - то прави съвсем други неща и обикновенно е по-добре да е изключено.



Тема Re: Разгледай добре BIOS-aнови [re: .]  
Автор Ozzi (пристрастен)
Публикувано27.08.06 16:35



Реда за бутване го гледах, дори забранявах да бутва от HDD, освен това в началото с F12 може да се избере от къде да бутне, но не става. А и нали пускам инсталацията като заредя операционна система от Win98 Startup дискета. Инсталацията тръгва уж, копират се някакви файлове и после спира. Не ми дава възможност да натисна F6 за да инсталирам други драйвери! Някаква друга идея?



Тема Re: Разгледай добре BIOS-a [re: Ozzi]  
Автор Ozzi (пристрастен)
Публикувано27.08.06 20:51



Значи успях да пусна инсталацията на Windowsa след като бутнах от Startup Disc na Win 98. Но след като зи копира файловете и каза че трябва да се рестартира сега не иска да продължи! След рестарта не бутва от ниъде опсвен от дискета :-(( моля дайте идеи!



Тема Re: Разгледай добре BIOS-aнови [re: Ozzi]  
Авторdivoto zove (Нерегистриран)
Публикувано27.08.06 23:12



Аз имам start-up дискети за Windows XP тъй като преди време и аз имах проблеми.ДИскетите са 6 на брой пъхат се във флопито и започва зареждането на Windows-a.Доколкото разбрах на теб ти трябва синия екран дето пита какви драйвери да инсталира. Трябва да имаш през това време инсталационният диск вътре в CD-to или DVD-to.Ako ги искаш дай си E-mail-a.





Тема Това означава, че не...нови [re: Ozzi]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано28.08.06 10:12



...не може да бутваш от SATA-тата.
Пак ти казвам - разгледай добре опциите в БИОС-а. А и вземи си направи едно бутъбъл CD на Уиндоус, че с тези дискети ми приличате на мазохохисти.



Тема Re: Това означава, че не...нови [re: .]  
Авторdivoto zove (Нерегистриран)
Публикувано28.08.06 11:18



Абе ти се извъди голям умник бе. Как да си направи boot disk на Уин-а като не може да го пусне дискетите са най-бързия вариант!!!



Тема Re: Инсталиране на WinXP върху SATAIIнови [re: Ozzi]  
АвторPepe (Нерегистриран)
Публикувано28.08.06 16:13



"Просто процеса спя с един надпис по средата на който пише да изчакам докато се копирали файловете, проблема е че нищо не върти и чакането няма смисъл"

Проблемът е, че всичко си се "върти", но свръхбавно, защото преди това не си стартирал smartdrv.exe, както те е посъветвал setup-а.



Тема Re: Това означава, че не...нови [re: divoto zove]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано28.08.06 17:11



Това което той говори е ИНСТАЛАЦИОНЕН БУУТ ДИСК...
Пъхаш в ЦД то и сичко потегля.
Няма смартдрв та, няма досовски изтрещения.

Welcome to the real world




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.