Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:09 22.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Help Virus ili SPYнови  
Автор ukw (непознат )
Публикувано20.07.06 09:24



Моля за помощ!!!!

с какво могха да блокирам долу описания проблем

в мрежата на моя доставчик се разхожда една буба която постоянно мутира
единия ден е winsystem.dll drug pat winsystems.dll след това winsystemрс.dll , i gadinkata se buta v регистрито в shell i se startira postoqnno

най интересното че дори аз да не правя нищо в интернет и тя просто си се нагнездва в компа ми.

действието не ми пречи на мен, ала ми звънят от офиса на доставчика и ми викат имаш >1000 изходящи конекции.

пускам нетстат -а в цмд и гледам как това нещищко си генерира ИП адреси като ползва първите 2 декади от ИП адреса на компа и случайни портове и праща синсент пакети

почвам да трепя всичко то таск менажера и като го утрепя тоя гад нещата се нормализаират за известно време.

Антивирусната ми е НОД32 2.5 упдейтната до последен възможен упдейт.
хваща само единия вариант

админа от офиса каза че аз сам един от 50 те ухапани от бубата и ми препорачва формат.

да ама компа ми е пълен с програми и не ме устройва да форматирам.

дали да не пробвам само с опресняване на уиндоус ХР то



Тема Re: Help Virus ili SPYнови [re: ukw]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано20.07.06 09:45



дали да не пробвам само с опресняване на уиндоус ХР то
То с това е трябвало да почнеш... веднага след инсталацията!
Намери някой дето наистина разбира, плати му да ти изчисти поразиите и настрои системата... или пренасяй всичко от нея и се учи да форматираш.

Welcome to the real world



Тема Re: Help Virus ili SPYнови [re: Mopфиyc]  
Автор megaforum (непознат )
Публикувано20.07.06 09:49



и си правете лимитед юзери!





Тема Re: Help Virus ili SPYнови [re: megaforum]  
Автор avenger (пристрастен)
Публикувано20.07.06 10:24



tova ne e reshenie na problema ... ia probva s limited user da polzvash premier naprimer (s hardware mpeg2 ) ... ;)

По този въпрос съществуват две мнения. Едното е неправилно, а другото е моето.


Тема Re: Help Virus ili SPYнови [re: avenger]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано20.07.06 11:35



Всичко се ползва с лимит юзър... айде стига спецове.
само трябва малко мислене първоначално



Welcome to the real world


Тема Re: Help Virus ili SPYнови [re: Mopфиyc]  
Автор ukw (непознат )
Публикувано20.07.06 13:02



аз инфото ще го архивирам и пренеса

ама има програми за които съм платил и трябва да звъня в софия за инсталация на лицензионни номера

пък хич не ми се ще да ги занимавам през 2 дена след поредната вирус атака
и да правя формат

Морфиус специално от Вас ползвам преработената програма на НОИ с добавките и доста интересни мнения чета из форумите публикувани от Вас. За сега съм си сложил зонеаларм и съм я нагласил да ме пита за всяко нещо което иска интернет или иска връзка с моя комп

забелязах че този проблем с мен се решава като спра джавата



Тема Re: Help Virus ili SPYнови [re: Mopфиyc]  
Автор avenger (пристрастен)
Публикувано20.07.06 15:11



ne e tochno taka ... izvestno vreme pravih reklamite v Telecable AD .. ta tam premiere 5.5 i captureto (matrox rt2500 ) za da rabotiat iskaha administratorski prava ;)

tova beshe pyrvo vyrhu NT posle na 2k ... dori power user ne pomaga, zadyljitelno adminstrator ili ne moesh da kontrolirash capture ;)

По този въпрос съществуват две мнения. Едното е неправилно, а другото е моето.


Тема Re: Help Virus ili SPYнови [re: avenger]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано20.07.06 15:56



админа ти е бил калпав, затова с администраторси права.

слушай морфиус, ако не знаеш как да го направиш, попитай, а не разправяй наляво и надясно че не може да стане


!@#

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Help Virus ili SPYнови [re: ukw]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано21.07.06 09:30



Зоун аларм е голяма недомислица...
По добре да се звънне веднъж до София, след като всичко се направи като хората.
Варианти - някой който наистина разбира идва, чисти, оправя ОС - ъпдейтва до последно, пуска автоматичен ъпдейт, разкарва Зоуна... Керио или Сигейт е в пъти по добре, НОД32 антивирусна с активирана защита в реално време, настройка на защитата на Интернет експлорър.
Ако компа се ползва и за ровене юнашки в нета - за глупостите препоръчвам да се ползва Мозила или Опера браузър.
Ако се ползва и от други хора за играчка - задължително отделен потребител с окастрени права за тях.
Ако горното мине, ок... ако не вариант 2 - Свалят се данните, Формат, Инсталация на ОС и файъруол (Керио или Сигейт е в пъти по добре) преди да се върже в нета, при връзването пълен ъпдейт на ОС...
пуска автоматичен ъпдейт, НОД32 антивирусна с активирана защита в реално време, настройка на защитата на Интернет експлорър.
Ако компа се ползва и за ровене юнашки в нета - за глупостите препоръчвам да се ползва Мозила или Опера браузър.
Ако се ползва и от други хора за играчка - задължително отделен потребител с окастрени права за тях.


Welcome to the real world



Тема Re: Help Virus ili SPYнови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор avenger (пристрастен)
Публикувано24.07.06 09:50



A ti vijdal li si RT2500 na jivo ? Tova go pishe dori v dokumentaciata ... zadyljitelno administrator ^^

По този въпрос съществуват две мнения. Едното е неправилно, а другото е моето.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.