Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:55 02.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема как се пише "ы" с българска клавиатуранови  
Авторalv (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 09:04



Здравейте,

Някой да знае как се пише руския знак "ы" с българска клавиатура - някъде бях чул, че става с някакъв код, ама не мога да се сетя...
Ако някой знае някакъв линк към страничка с такива кодове ще е много полезно.

Благодаря



Тема Re: как се пише "ы" с българска клавиатуранови [re: alv]  
Автор TRN ()
Публикувано02.05.06 11:39



Alt+0251 е кода, който трябва да въведеш
или
Start; All Programs; Accessories; System Tools - стартираш Character Map и от там си избираш (друг способ не знам, а може и да има).
Вместо линк с кодове, можеш да ползваш тази програма (тя си върви с Windows). Всички кодове се изписват долу вдясно.



Тема Re: как се пише "ы" с българска клавиатуранови [re: alv]  
Автор ClD (The Blues...)
Публикувано02.05.06 12:34



Ако ползваш фонетиката на ИнжИнера:
Включваш на кирилица, след това десен Alt + [ ти дава ы, а десен Alt + ] ти дава э.



Тема Re: как се пише "ы" с българска клавиатуранови [re: ClD]  
Автор iwann (*******)
Публикувано03.05.06 06:54



ы си я има изписана на клавиатурата - превключваш на българска БДС подредба, натискаш Shift+Q и о, чудо!!!
ыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыыы



Тема Забележка.нови [re: iwann]  
Автор ClD (The Blues...)
Публикувано03.05.06 11:30



Нямам изписана по БДС клавиатура.
Нямам инсталирана БДС подредба, следователно не мога да превключа на нея.
Не виждам смисъл да слагам БДС.

О, чудо, не ми и трябват.



Тема Re: Забележка.нови [re: ClD]  
Автор putnik (непознат )
Публикувано03.05.06 22:58



Е така излиза, че шльокавицата ти е в главата



Тема Re: Забележка.нови [re: putnik]  
Автор iwann (*******)
Публикувано04.05.06 02:10



24-ти май - празник на фонетичната писменост и култура



Тема Re: Забележка.нови [re: putnik]  
Автор ClD (The Blues...)
Публикувано04.05.06 13:36



Да си ме видял да пиша на шльокавица?
Какво значение има дали ползвам фонетична или БДС подредба?
Какъв би бил проблемът, ако влизам тук през ПДА (което съм правил) и напиша нещо с натискане на екрана със стилуса, вместо да натискам клавишите на истинска клавиатура?
Накратко - какво значение има КАК постигаш един резултат - дали ползваш кредор, имаш инсталирана БДС или фонетика или пък диктуваш на компютъра си?



Тема Не е Забележка !нови [re: ClD]  
Автор putnik (непознат )
Публикувано05.05.06 01:34



е не се пали де ! Извинявам се ако съм създал някакви напрежения !

Исках само да кажа, че на "фонетична" като натиснеш някой клавиш се отпечатва буква от кирилицата, която обикновено няма нищо общо със знака, изобразен на клавиша, сиреч има разминаване между надписите по клавиатурата и постигнатите резултати . Такива са например скобите [ и ], съотнесени към буквите 'ш' и 'щ', а буквата 'ч' ми напомня на червения клавиш RESET на Правец 82 ...

Дразни ме това, че се налага да се помни всичкия този талаш, докато един американец просто би прочел от клавиатурата какво ще излезе на екрана.

Късмет на всички

Редактирано от putnik на 05.05.06 01:40.



Тема Re: Не е Забележка ! [re: putnik]  
Автор iwann (*******)
Публикувано05.05.06 08:36



ClD, не се газирай сега за глупости - наистина е важно че пишеш на кирилица, а по каква подредба - няма значение. Мен ме учудва друго - какво й е толкова трудно на БДС подредбата, та хората използват QWERTY. Ами че нашата клавишна подредба е много по-удобна за бързо писане. Знаеш ли, че навремето QWERTY е била измислена с цел да се ЗАБАВИ скоростта на писане, защото тогавашните пишещи машини са били доста бавни и като са пишели бързо на тях са се заплитали чукчетата.
Айде със здраве




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.