Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:01 23.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Win98нови  
АвторBиkтopия (Нерегистриран)
Публикувано20.11.05 12:47



Здравейте, имам няколко въпроса свързани с Win98
Конфигурацията на компа ми е следната:Palomino1,7
videocard-Gforce440;RAM256 DDR
HDD MAXTOR-60GB
Предварително искам да кажа че става дума за Games + Win98 (закупен легално) затова съвети от рода на:"Сложи си ХР"не ми вършат работа.
Работя в офис,където освен служебните задължения,убивам време и с игри, в мрежа сме свързани няколко офиса.
Работодателят ми не възразява,стига да поддържам компа.Ползвам следните драйвери:
NVidia 45.23_win9x
DirectX 9
Via(4in 1443v.exe)
LAN-winsetup.exe
Codec DivXpro503GAINBundle.exe
Машината си върви добре с изключение на игрите.
Въпросите ми са следните:
1.Каква антивирусна ще работи с успех на тази конфигурация?В момента ползвам Kaspersky,но ми се струва тежка за тази машина.
2.Кирилицата-коя да сложа, защото тази на Инжинера-не кирилизира всички програми,а от ФЛЕКСА са ми казвали,че забиват игрите?(възможно ли е да е от ФЛЕКСА?)
3.Възможно ли е чрез промяна на NVidia-ta и (или) DirectX,машината да върви по леко и безпроблемно? Ако да-препоръчайте с кои да ги заменя.
4.Всъщност аз незнам от какво могат да забиват игрите,нееднократно са преинсталирани , мога само да предполагам,затова и се обръщам към вас!Не си позволявам игри като:
Doom3,San Andreas и по нови,защото ми е ясно че машината е слаба за тях.
-Забива ми обикновения Counter-Strike,Medal of Honor....
ЗАБИВАНЕ: Машината ми "увисва",остава като снимка на екрана и дори прословутото лекарство Ctrl-Alt-Dell не действа, единственото решение е F13 (бутона за рестарт)


Не знам дали проблемът ми има решение(вероятно има),дали правилно съм поставила въпросите си(готова съм да отговоря за да се уточнят детайлите)
Благодаря предварително на отзовалите се!
С поздрав Виктория



Тема Re: Win98нови [re: Bиkтopия]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано20.11.05 13:13



Ми, предварително да кажа, че съвета ми "няма да ти свърши работа". ;о)

Малко по-нататък - ИнжИнера не е писал кирилица, той е писал само клавиатурната подредба. Кирилицата си я има в Windows, и ако някои програми "не са кирилизирани", то означава или че Windows не ти е настроен за работа с кирилица, или ти липсва някой шрифт. За повече инфо - кажи кои са програмите.

Palomino 1.7, а Каспърския е тежък!?!?!? Ти четеш ли понякога какво си написала? Оптимизирай конфигурацията си, дефрагментирай диска, и ако трябва свали нивото на защита на Капсърския да не рови в архиви, и да сканира само изпълними файлове.

Специално за игри - мнооооого много отдавна писачите на игри са решили да пишат игрите си за платформи, които все още не съществуват. А ти искаш да играеш на игри върху ОС, на която както вече писах в друга тема - догодина ще и честваме юбилей.

Е, за по-точна информация май ще е по-добре да питаш във фирмата, от която си закупила този Counter-Strike. Нали ползваш легални програми, та все би трябвало да знаеш откъде е закупена играта...


Щирлиц

Тема Омръзна ми от клеветници!нови [re: Bиkтopия]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано20.11.05 13:37



Точно знам от какво забива копма, моя е подобен. Но понеже сте нагла, няма да ви кажа.

Първо напишете: На кое казвате "Кирилица на Инжинера" - линк. После кажете как сте я качвали. По-после кое не ви е кирилизирано. И най - накрая: Флекстайпа все-пак пробвахте ли го и как го махнахте?

...и за турчинът, и за чифутинът и пр. само ако припознае законите наравно с българинът. В. Л.



Тема Re: Омръзна ми от клеветници!нови [re: Caмия Инжинep]  
АвторDANDY (Нерегистриран)
Публикувано20.11.05 14:07



Освен това което ти писаха: Слагаш пак драйверите за дъното, после Direct X 9.0 C, повтарям "С".



Тема Re: Омръзна ми от клеветници!нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано20.11.05 15:49



;о))))

Тежък товар носиш, инжИнере. ;о) Доста вода ще изтече, дорде ги вкараме в правата вяра...


Щирлиц

Тема Не се нерви бе инжинере :-)....нови [re: Щиpлиц]  
АвторJudas (Нерегистриран)
Публикувано20.11.05 16:59



Супер си..от както открих кирилицата ти работи на 15 98-ци 26 ХП-та и едно 2000 сървър....и подчертавам всички работят без каквито и да е проблеми. И Всичко си е кирилизирано....кат си представя само колко пари съм спестил от глупавия Флекс....много бири си изкарал човеко. :-) аре със здраве



Тема Re: Не се нерви бе инжинере :-)....нови [re: Judas]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано20.11.05 17:05



Не аз, а инжИнера !!! ;о))) Но мерси все пак. ;оР

И отново подчертавам!!! ИнжИнера ни учи на правата вяра. Той ни показа, че Windows си има кирилица, и не е нужно да го съсипваме с FlexType. Нужно е само да изберем от настройките му, че сме кирило-пишещи, и всички ще бъдем доволни, точно както казваш ти.

Цитат от сайта на инжИнера: "Уиндоуса с неговата си Кирилица е като кола с оригинални части. Инжинера".


Щирлиц

Тема г-н Инжинер, другарю Щирлиц [re: Bиkтopия]  
АвторBиkтopия (Нерегистриран)
Публикувано20.11.05 19:20



Здравейте
Инжинер-е, благодарение на Вас домащния ми ХР си има безупречна кирилица по вече от година.Казвайки-"тази на Инжинера", имах впревид това, която сте посочили в сайта си!- в никакъв случай не съм твърдила, че е ВАША!
Грешно съм се изразила, или грешно съм разбрана...все едно,извинена ли съм?
Как съм я инсталирала?-Следвайки стъпка по стъпка инструкциите ви, те са толкова ясни!
ФЛЕКСА- деинсталация от адд-ремуве нямаше, тъй като за разлика от Bulgarian Phonetic by G.Atanasow,ФЛЕКСА не "оставя следи" там.
И регионални настройки са направени, фонетиката работи БЕЗУПРЕЧНО!ПОВТАРЯМ ГО, просто не ми се кирилизира програмата, която ни сложи шефа- за да следи все пак колко време прекарваме в игри-
програмата е kaiowas( www.kaiowas.biz)
Не съм искала да Ви обидя, г-н Инжинер!Най-малко пък- да ви клеветя, просто неволен израз на ламер не правещ разлика в терминологията!(фонетика, клавиатурна подредба, кирилизация)
Щирлиц, другарю Щирлиц!
Писала съм-" Не си позволявам игри като:
Doom3,San Andreas и по нови,защото ми е ясно че машината е слаба за тях.
-Забива ми обикновения Counter-Strike,Medal of Honor..."
И това, че "..писачите на игри са решили да пишат игрите си за платформи, които все още не съществуват", че ОС на която се опитвам да ги играя ще има юбилей скоро...няма никакво значение за изискванията на ТЕЗИ ТОЧНО ИГРИ.
Хората имат интернет-клубове с Вин 98 още и си им вървят игрите
Причината да се обърна за помощ във форума бе не за да обиждам или клеветя някого, а поради малко или много възможността за някаква анонимност- неудобно ми е да се застана пред оператор в зала и да питам за такива неща!
Сещате се, нали-:)
Това е, за сега единствено DANDY се опита да помогна, благодаря
Останалите се направиха на обидени или по думите на Самия Модератор-" Ми, предварително да кажа, че съвета ми "няма да ти свърши работа".
Ми...да си жив и здрав
Благодаря



Тема Re: г-н Инжинер, другарю Щирлицнови [re: Bиkтopия]  
АвторATAKA (Нерегистриран)
Публикувано20.11.05 19:46



Вие не разбрахте ли че тос тъпанар Щирлиц само ви критикува и си чеше егото. Такива убитаци като него няма да ви помогнат.Имам чуството че по цял ден си седи пред тъпия комп и са опитва да са прави на разбирач, обаче като види зира и започва с критиките. Ако не знае да си малчи ве какво се прави на газар, пълен тъпак.Веднъж и аз имах проблем и си мислех че ще намеря тука отговора и пак тоз същия селяк прикани сички да не пишат щото съм написал 50% с грешки. Ами путка майна аз не влизам в час по български а влизам за помощ но както и да е сега вече влизам само да им чета простотиите на тъпанарите. Да гледам колко смешни изглеждат отстрани.... Айде стига толкова .Fakiu на тъпаците.... и fakiu не се пише така нали ?



Тема Re: г-н Инжинер, другарю Щирлицнови [re: Bиkтopия]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано20.11.05 21:41



Благодаря Ви за отговора. Той напълно показва, че не знаете какво сте правили, нито пък можете ясно да го опишете. Откъдето са и получените резултати.


Хинтове:
1. сайтовете са няколко. Линк не дадохте.
2. направеното е за хора по цял свят, не само за българи. За хората с немски, испански.... Уйндоуси има и недокрай кирилизиращ вариант, за да не им иде местния език.
3. Съвсем друго се прилага, ако сте "пробвали" флекс тайп.


Тоест "УказанияТА" не съществуват като такива. Има разни указания за разни случаи. И все работят, както ви се каза. Съвместимо на 98 - 2000 - ХР. За който е прочел и прилага което трябва. Не съм аз виновен, че са много и различни, не съм измислил нито Уйндоса, нито Флекстайпа.



Делово предложение:

Качете си чист Уйндоuс от FORMAT c: Като сте готова, ще качвате САМО каквото ви кажем и ще имате и кирилизация, и драйвери. Щом е законен, пуснете го да се ъпдейтне, но чак след това, за да ви качи верните ъпдейти, като за България.


.

...и за турчинът, и за чифутинът и пр. само ако припознае законите наравно с българинът. В. Л.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.