Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:55 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Създаване на FTP server в ХРнови  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 09:41



Как се създава FTP сървър в ХР? Доколкото знам има вграден такъв, само трябва да се инсталира.
Идеята е следната. Трябва да прехвърля 5G от един компютър на друг по локална мрежа. Аз съм го правил това изпълнение преди време, но колежката ми го беше направила на нейния компютър и само ми даде IP-то си. Доколкото знам първо се инсталира FTP и след това се указва някакъв folder, който се share-ва.
Не знам дали стана ясно какво искам да направя.
Идеята с флаш не ми харесва, не ми харесва и идеята да го раздробя на 50 файла и да го пращам по мейла.



Тема Re: Създаване на FTP server в ХР [re: .]  
Автор kилиkaндзep (Ø 70 mm*)
Публикувано13.10.05 11:25



E как така хем е вграден, хем трябва да се инсталира? Това ми звучи взаимно изключващо се. А иначе ако потърсиш в Google има безплатни и ftp и http сървъри с които се работи елементарно.



Тема Re: Създаване на FTP server в ХРнови [re: kилиkaндзep]  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано14.10.05 22:40



Add/Remove Programs -> Add/Remove Windows Componets ->Internet Information Services (IIS) -> Fil Transfer (FTP) Service => инсталираш FTP server
После в настройките на IIS-a се оглеждай за нещо като хоме фолдер ( а защо не и root folder) това ще ти е директорията в която ще се намират файловете които ще се виждат от потребителите които ще аксесват твоят FTP server... поне докато е жив :)



Тема Re: Създаване на FTP server в ХРнови [re: .]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано15.10.05 10:08



Еол добре го е обяснил, просто се променя папката по подразбиране (ftproot) така, че да е папката в които са файловете.
Ако не искаш друг да вижда файловете, поиграй си с правата на фтп то.
Защо не прехвърляш по уиндоус шеринг?


Welcome to the real world

Тема Re: Създаване на FTP server в ХРнови [re: Eol™]  
Автор Чepвeнoapмeeц_Cyxoв (Много як!)
Публикувано15.10.05 17:46



И това всичкото става за XP!??!!?
Ако под "Инсталираш FTP Server"разбираш допълнителна програма-добре,ама така както си го обяснил излиза,че тоя сървър го има вграден в XP.

Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
Закон на Мърфи.

Редактирано от Чepвeнoapмeeц_Cyxoв на 15.10.05 17:49.



Тема Re: Създаване на FTP server в ХРнови [re: Чepвeнoapмeeц_Cyxoв]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано18.10.05 20:17



има го поне в Pro версията.. за Home не знам



Тема Re: Създаване на FTP server в ХРнови [re: Viper X]  
Автор Чepвeнoapмeeц_Cyxoв (Много як!)
Публикувано18.10.05 21:54



Вярно!
Не го знаех и ползвах Bullet Proof FTP Server,но вече пробвах вградения и минавам на него.

Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
Закон на Мърфи.


Тема Re: Създаване на FTP server в ХРнови [re: Mopфиyc]  
АвторБoби (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 22:53



ОК, и аз направих точно по този начин инсталацията защото исках да дръпна едни файлове, но...не успях да ги преточа. Дали причината не е в доставчика ми, чийто сървър не поддържа ftp?



Тема Re: Създаване на FTP server в ХРнови [re: Бoби]  
АвторБoби (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 23:09



Причината била много проста - "счупен" линк, ама кой да предположи....



Тема Re: Създаване на FTP server в ХРнови [re: .]  
Автор Yanko (рекламен агент)
Публикувано25.10.05 01:16



Само едно не ми стана ясно. След като става въпрос за локална мрежа и за прехвърляне (еднократно) на нещо, защо не щернеш папката на единия комп и си я изтеглиш от другия (и махнеш шеринга после) а държиш да инсталираш FTP ?

ползвайте GOOGLE, братя, там е истината...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.