Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:54 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Internet sharingнови  
АвторPlamkata (Нерегистриран)
Публикувано21.09.05 20:13



Имам 2 РС-та. Едното е с 2 лан карти, от която едната приема интернет от доставчика ми. Другата лан карта е свързана с лан картата на 2-рия компютър. Идеята ми е да споделя интернета, така че и двата компютъра да имат достъп до интернет. Само че не знам как точно трябва да стане това. Компютърът, който приема интернета е на Windows 98SE. Другият е на Windows XP.



Тема Re: Internet sharingнови [re: Plamkata]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано21.09.05 20:28



В Windows 98 SE има един инструмент наречен Internet Connection Sharing. Служи точно за това. Само че може да не е инсталиран по подразбиране. В този случай трябва да се инсталира през контролния панел. Може да е нужен и инсталационния диск.



Тема Re: Internet sharingнови [re: lvan]  
АвторPlamkata (Нерегистриран)
Публикувано21.09.05 21:17



Пробвах с Internet Connection Sharing и той създаде дискета, която съдържа необходимите настройки. Когато стартирах обаче дискетата на компютъра с ХР излезе съобшение за грешка, че може да се стартира само на компютър с Windows 95 или Windows 98. Т.е най-вероятно ще се наложи ръчно настройване на конфигурацията.



Тема Re: Internet sharingнови [re: Plamkata]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано21.09.05 22:54



Ми настрой я де:

IP 192.168.0.2
subnetmask 255.255.255.0
default gateway 192.168.0.1
DNS - същите като на 98
NetBIOS over TCP/IP - enabled (за да се виждат компютрите в мрежата)
LMHOSTS Lookup - disabled

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Re: Internet sharingнови [re: kитaeцa]  
АвторPlamkata (Нерегистриран)
Публикувано22.09.05 19:09



Настроих я, както ми каза. Също така настроих и втората лан карта на първия компютър по следния начин.

IP: 192.168.0.1
Subnet mask: 255.255.255.0
DNS: 217.10.240.2
gateway: няма

Оказа се, че компютрите вече комуникират помежду си и се виждат споделените папки от единия на другия, но само това. Вътрешният компютър няма интернет.



Тема Re: Internet sharingнови [re: Plamkata]  
Автор Xoxi (усмихнат)
Публикувано23.09.05 08:55



Здрасти,,Китаеца явно няма толкова опит и те е подвел с DNS, може би при него да е можело или по някакъв начин да е работело но не е правилно...не искам да го обидя но не е точно така,всичко друго е ОК само:
Windows XP
Primary DNS трябва да е IP на мрежовата ти карта за вътрешната мрежа под Windows 98..т.е. 192.168.0.1
Gateway също ще трябва да е 192.168.0.1
сега..ако това не работи трябва да видиш дали не е проблема в рутинга между 1 и 2 мрежови карти на 98...той малко е шантав въпреки че би трябвало да работи точно така..аз съм го правил и не си спомням да е имало проблеми.
Под XP понякога точно така не става а трябва да се направи Bridge Connection.

Другия вариант е с Прокси но той не е иделания вариант...не винаги работи стабилно.

Това е..ако не става пиши пак..!
поздрави!



Тема Re: Internet sharingнови [re: Xoxi]  
Автор Paci ()
Публикувано23.09.05 12:23



В отговор на:

Bridge Connection



Ако връзката към света влизаше в ХР, обаче влиза в 98 !!!



Тема Re: Internet sharingнови [re: Xoxi]  
АвторPlamkata (Нерегистриран)
Публикувано23.09.05 15:29



Значи настроих на ХР-то за DNS да бъде 192.168.0.1. Сега като се опитам да вляза в някой сайт и веднага ми казава, че хоста е непознат. Т.е не може въобще да намери ИП-то на хоста. Пробвах да вляза в сайт само по ИП (слуачйно имам на един сайт ИП-то) и пак не ще. Явно не е проблем в DNS-a. А как се прави този рутинг между мрежовите карти на 98. Може там да е проблемът.



Тема Кво шнаправишнови [re: Plamkata]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано23.09.05 15:50



Ше отвориш пропъртиз на мрежата на 98-цата.
Швидиш TCP-IP, това, което е на ЛАН-ката към интернета.
Швидиш DNS, шси го запишеш на лисче.

Шготуриш същото на ЕксПито
=======================

Забележка: ICS има навика да забива. Аз карам на прокси, ХТТП+СОКС, което до голяма степен ми предпазва втория комп от достъп. При незадаване на дефолтен гейтуей, от него се свръзва само тази програма, която знае адреса:Порта на проксито. Тези, дето си мислят, че ще видят от ИЕ - духат супата, ИЕ е с умишлено faked настройки и гледа нета през крив макарон.

Това + ОПЕРА + задклавиатурно устройство ми позволява да работя на втория комп без антивирус.





==================================
Патриотизмът е имунната защита на нацията.



Тема Re: Кво шнаправишнови [re: Caмия Инжинep]  
АвторPlamkata (Нерегистриран)
Публикувано23.09.05 16:07



Еми а така и го направих в началото. Както каза китаеца. После го направих и по другия начин и пак не става. Оказа се че проблемът не е в DNS-a, защото не се отварят и сайтове, които съм задал само по IP.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.