Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:53 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Регистриране на файлови разширениянови  
Авторadgj (Нерегистриран)
Публикувано15.04.05 19:26



Здравейте,
спретнах си една програмка за писане на ваучери.
Готовия документ е текстов файл с разширение *. vau, въпроса ми е как да регистрирам или приобщя това разширение към иконата на програмката ми.
Въпроса ми е по-скоро как това да го направи друг човек на друг компютър с едно движение, щото аз бързо се оправих , но ще ми е трудно да го обясна на друг, а и не съм сигурен че това е правилния начин за работа с така наречената ми програмка.
Дано сте ми разбрали въпроса :))



Тема ... файлови разширениянови [re: adgj]  
Автор Colombino (безработен)
Публикувано15.04.05 20:47



А тази програмка поддържа ли аргументи на командната линия?

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: ... файлови разширениянови [re: Colombino]  
Авторadgj (Нерегистриран)
Публикувано15.04.05 21:42



Трудно ми е да ти отговоря, защото незнам какво са аргументи на командната линия.
Моля обясни по-просто /най-добре с кратък пример/.



Тема Re: ... файлови разширениянови [re: adgj]  
Автор Colombino (безработен)
Публикувано15.04.05 22:07



Отварянето на файл с програма е свързано с подаването на програмата на името на файла.

Ти цъкаш два пъти с мишката върху иконата на файла primer.txt, а Windows изпълнява командата

"C:\winnt\system32\notepad.exe" "C:\tmp\primer.txt"

(ако предположим, че това е пълния път до файла )

Програмата има механизъм да извлече подаденото име на файл и да го отвори. Ти как си отваряш файловете по принцип? Отваряш някакъв диалог, от там избираш име и отваряш файла с полученото име. Ами това е друг начин да получиш името на файла за отваряне.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Регистриране на файлови разширения [re: adgj]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано16.04.05 03:59



Ако съм схванал правилно...искаш когато потребителя кликне върху файл с разширение каквото там си избрал, да се стартира твоята програмка и да отвори съответния файл?

Ако е така, и си с ОС Windows (2000, XP) може да стане по следния начин:
ВАРИАНТ 1:
Стъпваш с десен бутон на мишката върху файла са разширение "vau" и даваш OPEN. Тъй като ОС не знае с какво да асоциира този файл, ще ти отвори диалог, в който ще ти предложи да потърси в web пространството, или ти да избереш програма от списък ( Select a program from a list). Избери второто.
Отваря се нов прозорец, в който имаш изброени доста приложения, инсталирани на машината. Ако програмката ти не се е "регистрирала" в системата, няма да я намериш там. За това стъпваш на Browse бутона и след това нацъкваш или написваш пътя до твоето програмче. Избираш го, и не забравяй в предходния джам да маркираш "Always use the selected program to open this kind of the file". Така създаваш асициация между файлове с твоето разширение и конкретната програмка.

ВАРИАНТ 2:
Пускаш Windows Explorer
Tools->Folder Options->File Types
Натискш бутон NEW и въвеждаш разширението. То се добавя в списъка с разширения. Стъпваш на него и натискаш бутон CHANGE, след което ще ти се отвори същия диалог, както във ВАРИАНТ 1. Следваш описаното в него и крайния резултат е същия.

Аре със здраве!


Тема Re: Регистриране на файлови разширениянови [re: adgj]  
Авторadgj (Нерегистриран)
Публикувано16.04.05 14:47



Зравейте,
благодаря за отговорите. Всички сте прави, но за съжаление не ми помогнахте, явно не съм задал правилно въпроса си.
Програмата, преди да асоциирам разширението не разпознава файла и трябва първо да се стартира програмата и през нея да се отвари файла.
Пак казвам - аз /а предполагам и повечето хора/ мога да асоциирам файл - десен бутон, фолдер меню, файл тайп и др. , НО как да стане ползвателя след като лепне тази програма на десктопа повече да не се занимава с настройки.
На практика това го правят инсталиращите програми, но както знаем повечето хора не обичат или направо мразят инстала и сетъпа.
Даже се сещам за една реклама на софтуер - не се инсталира и не прави записи в регистрите!?
Ако не съм ви отекчил, продължавайте с помоща.
Айде със здраве.



Тема Re: Регистриране на файлови разширениянови [re: adgj]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано16.04.05 18:00



Гледай сега!
Искаш като се чукне върху файла да ти се стартира програмата или какво не можех да разбера. Асоциирането файл с програма си е просто да кажеш на екплодера да изпълни нещо от рода на онова което ти писа коломбино! Но ако твоето ехе не може да го направи това...
Или другия вариант е просто файла в еклодера да ти излиза с иконката на програмата...
Кое от двете?



Тема Re: Регистриране на файлови разширениянови [re: .]  
Авторadgj (Нерегистриран)
Публикувано16.04.05 19:04



Искам и двете.
Нали знаеш инстала лил сетупа какво прави- създава папки, пише в регистри, приобщава файлове към програми и икони, подрежда бази данни и др.
НО, моята програмка е едно просто ехе и искам да избегна истинска инсталация.
Върти ми се в главата нещо като ауторън файловете, демек с проста команда в някакъв файл /най-вероятно тектов/ да се каже - файловете с разширение *. вау са към програма ваучер.ехе и нейната икона без юзера да сам да се рови във фолдер обшънс или десен бутон за да приобщи файла към нея.
??



Тема Re: Регистриране на файлови разширениянови [re: adgj]  
Авторadgj (Нерегистриран)
Публикувано16.04.05 19:26



Благодаря на всички че ми изтърпяхте простотиите.
Предадох се.
Ще използвам една програмка която прави бързо и лесно сетупи.
Айде със здраве.



Тема Re: Регистриране на файлови разширениянови [re: adgj]  
Автор Ceдмия (засега)
Публикувано16.04.05 19:28



Направи си един рег файл и накарай човека да го стартира. Погледни

за пример.

=====




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.