Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:43 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Тема Грешка в операционната система...нови  
Автормaиk (Нерегистриран)
Публикувано03.04.05 09:24



Хора помагайте...
Реших да си преинсталирам виндоса.Диска ми е 40 гиги ВД (уестер дижитал ) .Беше разделен на 2 дяла 10 и 30.форматирах с -то инсталацията минава до първия рестарт и дава грешка в операционната система.С партишън магик 8 го направих на един дял и пак същото...Пробвах и на фат32 и на нтфс няма оправия.
Формати и в 2 та фата също.
Тествах диска с програмата от сайта им- всичко е наред.Като го закача като 2 ри диск работи на 40 гигабайта.
Инсталирах 98 с идея след това да слажа хп - пак грешка в опер. система , а98 си тръгна без проблем...
На друг диск 10 Гб хп си се инсталира без проблем. т.е проблема не е в компа.
Сложих го на друг комп. - отново грешка в опер.система
Явно проблема е в диска... той е още гаранционен занесох го във фирмата закачили го като 2 ри и си тръгнал... - аз знам това - за тях бил наред.
Да ама не ......
При това положение според вас наред ли е или не?.....Когато го копувах доплатих 5 долара в повече с уверението че гаранцията е 3 години .На диска си пише година на производство 2003 г.


А диска си работеше преди да го форматирам...
Според мен проблема може да е в кеш паметта на диска.С коя програма да го тествам.В тази на фирмата минава теста на диска на бърз и подробен тест но не намерих къде се тества тази кеш памет.
Сега си карам с 10 ката 6е го нося в понеделник отново във фирмата и 6е пиша за резултатите.
С поздрави маик



Тема Re: Грешка в операционната система...нови [re: мaиk]  
Автор Dismal Euphony (Spire)
Публикувано03.04.05 11:04



Пусни си пак инсталацията. След като стигнеш до мястото където те пита на кой дял да бъде инсталирана ОС изтрий всички дялове и съдай нов (единствен, да кажем NTFS slow-така ще провери и за лоши сектори) след което виж дали ще зареди. После винаги можеш по обратния път да създадеш съответно 10 ГБ и 30 ГБ дялове. Въпроса е да бъдат пренаписани MBR и FAT-таблицата. Също виж и БИОС-а как ти го детектва Трябва да е LBA.

...and there is always music in the air.


Тема Re: Грешка в операционната система...нови [re: Dismal Euphony]  
Автормaиk (Нерегистриран)
Публикувано03.04.05 11:36



ДА лба е .Пробвах и на нормал и на ларже все тая Детеква го като 40 на лба .Направих го това с формата на 1 дял под НТФС и фат 32 изтривам дяла и го форматирам на ново .Грешката я дава пак не може да си намери операционната система.Като 2 ри диск си върви нормално.а като мастер не ще.Идва ми идеята да направя исо на диска с 10 гиги и да го разархивирам на големия.



Тема Re: Грешка в операционната система... [re: мaиk]  
Автор Air Force (an air of pride)
Публикувано03.04.05 20:31



Пробвай fdisk/mbr.


Хубавото на Рая е, че не всички жени попадат там — иначе щеше да бъде голям Ад.

Тема Re: Грешка в операционната система...нови [re: мaиk]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 09:07



Два въпроса... Диска Maxtor ли е ( първи ) и наистина ли ти го продават за нов?
Имам една идея по въпроса....



Тема Re: Грешка в операционната система...нови [re: мaиk]  
Авторrossco (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 10:28



Абе Уин-а е малко своенравен при инсталация :) Проблема не е в диска . Диска си е на ред . Виж сега няколко неща :
първо виж в БИОС - а , кой ти е primary master , primary slave , secondary master , secondary slave и каква ти е последователността на бутващите устройства :) Уина си търси primary master по принцип , оттам идва тоя проблем , на мене не веднъж ми се е случвало , та идеята е следната , аз бих ти препоръчал нещо , което някой ще кажат , че е глупаво , ама това при положение , че не се пребориш с БИОС-а . Сложи харда на primary master , провери му джъмперите как са ( сложи ги на мастър ) , махни си временно вторият хард ( 10 ГБ , после след инсталацията си го включи пак на slave и джъмперчетата : ) и на втория ide chanel си сложи cd-roma , как ти е кеф мастър , слейв :) . Пускаш си инсталацията , правиш я и след това си закачаш 2- я хард и пей сърце :)
Тъй като не си споменал БИОС-а какъв е малко на сляпо . Като сложиш харда на праймъри мастер влез в IDE Setup /Autodetection (нещо от сорта) и виж открива ли го , а в първата секция(General Setup) виж как е
указан IDE primary master ( сложи го на auto , ако пробваш моя начин - другите опции са none , user - тука обаче първо ти трябва в ide autodetection да го зададеш , като го открие ) . Дано съм ти помогнал мъничко :) Успех и кажи какъв е резултатът :)



Тема Re: Грешка в операционната система...нови [re: rossco]  
Автормaиk (Нерегистриран)
Публикувано05.04.05 02:46



Оказа се че е в харда.Нещо беше оплескал боот таблицата си и след рестарт от 40 ставаше на 2 гб.Оправи се с формат със специализирана програма Hires Boot нещо подобно.Та ако ви се случи да да знаете.
Благодаря на всички който се обадиха.



Тема Re: Грешка в операционната система...нови [re: мaиk]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано05.04.05 09:14



Е точно подобна идея имах, но при мен беше с максторче.
Ако не си правил експерименти с диска - значи са ти продали използван. Имаше ли оригинална опаковка, запечатан в антистатична торбичка?



Тема Re: Грешка в операционната система...нови [re: .]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 01:20



Диска е с 3 години гаранция и бяха минали 1.5 .До преинсталацията си работеше перфектно както сега .А някой знае ли от къде мога да му видя кеша дали е 8 или 2 ?Пробжах с EVEREST ама не намерих такива данни.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.