Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:58 20.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Форматиране на дял с FAT32 под XPнови  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано19.03.05 22:39



Как мога да форматирам дял под Windows XP, но с FAT32? Като щракна върху дяла с десния бутон опцията format е само за NTFS.



Тема Re: Форматиране на дял с FAT32 под XPнови [re: lvan]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано20.03.05 00:39



Щото са ти повече от 32 ГБ. ФАТ32 с ХР можеш да направиш само ако са под 32 гб

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Re: Форматиране на дял с FAT32 под XPнови [re: kитaeцa]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано20.03.05 02:37



Хехехехе, добре де, китаец, по таз логика FAT16 колко най-голям може да бъде?

Нещо друго е май... Логическото ограничение до 32 ГБ го пишат само за Windows 2000. Освен, ако писача на статията от Майкрософт пак не си е седял на ушите...

П.П. Баси, имало статия и за ХР. Верно си е, до 32 ГБ лимит. ;о) Ама що са ги разделили - кой знае...


Щирлиц

Редактирано от Щиpлиц на 20.03.05 02:42.



Тема Re: Форматиране на дял с FAT32 под XPнови [re: Щиpлиц]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано20.03.05 12:55



:)

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Re: Форматиране на дял с FAT32 под XPнови [re: kитaeцa]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано20.03.05 13:58



На другия диск имам инсталиран Windows 98. Как мога да стартирам него така, че да вижда и диска с XP? В BIOS-а има опция да се задава от кой диск да boot-ва, но каквото и да задам все се зарежда XP-то. Зарежда 98 само когато забраня диска с XP.



Тема Re: Форматиране на дял с FAT32 под XPнови [re: lvan]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано20.03.05 14:05



Я напиши в google.com
boot.ini
Самото Хр има начин да предава стартирането на други ОС, просто в този файл се указва в кой дял е системата и каква е.


Welcome to the real world

Тема Re: Форматиране на дял с FAT32 под XPнови [re: Mopфиyc]  
АвторPepe (Нерегистриран)
Публикувано20.03.05 16:13



Абе то има, ама 98 не може да буутне от втори диск по рождение.



Тема Re: Форматиране на дял с FAT32 под XP [re: lvan]  
Автор Ивo (Индивидуалист)
Публикувано20.03.05 16:51



С Нортън Партишън Маджик не става ли?
Аз имам три диска в компа, единият е близо 60 ГБ, а другият - близо 40, доколкото си спомням, и двата ги направих като ги взех под системна дискета, първо с Фдиск и после веднага формат с: на черен екран под ДОС или каквото там имитира като ДОС, и така си стана. Не съм ги делил на парчета, използвам цялото пространство.
Иначе имам и Милениум и от време на време го пускам и него, доколкото си спомнам ХР-то при инсталацията ме попита дали искам да имам двоен буут, и така си го зададох, и сега при включване ме пита кое от двете искам да пусна, и от Милнениума също се виждат дяловете и файловете, които са към ХР-то.

Keep the world with all its sin...

Редактирано от Ивo на 20.03.05 16:52.



Тема Re: Форматиране на дял с FAT32 под XPнови [re: Pepe]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано20.03.05 22:50



Хр има disk manager на теория можеш да си смениш дяловете кой да е С и кой Д ... но не съм пробвал, да ти е за урок за друг път - Уиндоус се качва по реда на излизане... 98, 2к, Xp... особенно ако искаш да го правиш графично.


Welcome to the real world

Тема Re: Форматиране на дял с FAT32 под XPнови [re: Mopфиyc]  
АвторPepe (Нерегистриран)
Публикувано22.03.05 09:56



Защо на мен да ми е за урок? Аз този урок отдавна го знам, че дори и разбирам.

Както на теория така и на практика не може да се смени буквата на дяла, от който се зарежда текущия Windows. Така че варианта с disk manager-a отпада.

Трябва просто втория диск с 98 да го направи първи и на него да копира файловете NTDETECT.COM, NTLDR и BOOT.INI, които представляват NT Loader-a на XP-то, после да редактира BOOT.INI по съответния начин и най-накрая да промени bootstrap кода на първия сектор от дяла, където е инсталиран 98. Тъй като за последното действие въпросният човек предполагам, че няма да разполага с необходимите знания, затова този начин не му го и препоръчах - той е за много по-напреднали потребители. Най-елементарния път е да инсталира Windows-ите в реда, по който ти му ги каза.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.