Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:01 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Настройка на БДС и Фонет. в различни профилинови  
Автор Jennifer (Оптимистка:))
Публикувано30.01.05 13:51



Здравейте!
В нашето семейство всеки си има различен профил.
Проблемът е, че съпругът ми ползва Bulgarian Phonetic, а аз - БДС.
Има ли начин само за неговия профил да се запазят настройките Bulgarian Phonetic и US, а само за моя - БДС и US?

Предварително ви благодаря!




Тема Няма проблемнови [re: Jennifer]  
Автор Colombino (ИП)
Публикувано30.01.05 14:02



Защо просто не пробваш, а питаш? При мен е така, защото майка ми е тренирала машинопис. На нейния акаунт съм сложил БДС.

Отговорът ми предполага операционната система да е от тип NT ( например добилия огромна популярност WindowsXP ).

Предполага се също така, че за инсталацията на фонетица е използван грамотен метод като тоя на Инжинера, а не някакво ръкоделие със замяна на dll-ките на win-а.

Ако нещо не е ясно питай пак.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Няма проблемнови [re: Colombino]  
Автор Jennifer (Оптимистка:))
Публикувано30.01.05 14:35



Защо просто не пробваш, а питаш? При мен е така, защото майка ми е тренирала машинопис. На нейния акаунт съм сложил БДС.

Разигравали сме го много пъти, но настройките не се запомнят.
В това е проблемът и затова питам.
Аз също като майка ти съм тренирала машинопис и съм много бърза. Затова се дразня яко от тая фонетична, която също трябва да извъртя.



Тема Re: Няма проблемнови [re: Jennifer]  
Автор Colombino (ИП)
Публикувано30.01.05 15:01



Ами ако дадеш малко повече инфо може и да измислим защо не се запомнят и да оправим нещата, но е нормално да се запомнят.

Тази настройка се настройва на ниво user и дори не е нужно да има някакви допълнителни права въпросния user ( т.е. няма значение дали е админ, power user и т.н. ).

Кажи коя е ОС, от къде е взета тая фонетица и как точно е инсталирана, какво влагаш в понятието 'не се запомнят' - какво става като 'се забравят' и на кой акаунт.

Надявам се не си ползвала кирилизатор ( FlexType да речем ). С него не знам как стоят нещата, но някой друг може да знае.

Иначе аз и на фонетица гоня 300 удара, ама с голям процент грешки, а те доколкото знам могат да ми направят резултата отрицателен :-))))

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Няма проблемнови [re: Colombino]  
Автор Jennifer (Оптимистка:))
Публикувано30.01.05 15:17



ОС е WinXP Professional и Flex Type 2K.

Значи напр. мъжът ми си добавя фонет. в своя ъкаунт, но след рестартиране на компа, фонет. е добавена и в другите ъкаунти.
Аз искам в моя ъкаунт да няма фонетица.

Може би да сменим Flex Type?
Това ли трябва да се направи?



Тема Имаш проблемнови [re: Jennifer]  
Автор Colombino (ИП)
Публикувано30.01.05 15:37



С това трябваше да започнеш.

Никога ли не си чувала, че не трябва да се слага FlexType (или друг кирилизатор)?!? Мислех си, че вече всички са разбрали.

Процедурата е следната:

1. Четеш какво пише на сайта на Инжинера, ама внимателно щото детайлите са важни.
2. Сваляш си деинсталатора му на FlexType ( защото оригиналният е само камуфлаж ) и го ползваш по предназначение както е обяснено.
3. Сваляш си двата файла - един .inf и един .dll ( май са в пакет с още няколко файла с обяснения ).
4. инсталира се като на .inf файла цъкаш с десен бутон и даваш 'install'

В резултат на тези действия ще имаш кирилица такава каквато е замислена от създателите на Windows, а не такава каквато си я представят от Датекс.

5. Изтриваш всички копия на FlexType ( ако е възможо) за да не вземе някой по погрешка пак да го инсталира.

Единствените странични евентуално неприятни за теб ефекти са следните:

1. Смяната на език може да се осъществява само по един от следните 2 начина
- чрез Alt+Shift
- чрез Ctrl+Shift

2. Индикаторите за език ще са едноцветни.

Ето и линкове:




System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Имаш проблемнови [re: Colombino]  
Автор Jennifer (Оптимистка:))
Публикувано30.01.05 15:49



Ами ето че има и неразбрали като мен!

Много ти благодаря за търпението и за подробните разяснения.

Иска ми се да има как да ти се реванширам!
Дано да има такъв повод!

Отивам сега да видя какво ще става.

Жалко, че ще се превключва с два клавиша, ама карай!



Тема Само още малко поясненинови [re: Jennifer]  
Автор Colombino (ИП)
Публикувано30.01.05 15:58



Ами загинал съм от скука - неделя ни е да се напиеш, ни тоя студ предразполага към излизане ...

Всъщност обясненията които ти дадох ги има общо взето в закованата най-горе тема 'FAQ'. Тези които ги няма там ги има на сайта на Инжинера.

На него трябва да благодариш, че си е направил труда ( и е успял ) да разбере как точно се пуска кирилицата на самия Win и е направил инсталация на фонетична наредба, както и деинсталатори вместо производителите на това недоразумение FlexType и подобните нему.

Попуснах да отбележа, че възможността за смяна на езика с мишката не отпада.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Само още малко поясненинови [re: Colombino]  
Автор Jennifer (Оптимистка:))
Публикувано30.01.05 16:24



Ето нещичко и за теб, и за Инженера.





Аз с мишка не обичам да работя, защото само ме бави.
Е, вече най-, най-, най- неотложните неща ги щракам с мишката, но всичко, което може го карам на клавиатура.



Тема Цветя и бонбони не пиемнови [re: Jennifer]  
Автор Colombino (ИП)
Публикувано30.01.05 16:47



но все пак благодаря :-)

Инжинера и той нема вид на човек дето пие бонбони, ма знае ли го човек какво точно пие. Аз лично съм фен на водката.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.