Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:12 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Не на щльокавицата  
Автор the_dude_78™Модератор (underdog)
Публикувано11.08.04 03:05



Призовавам ви да не отговаряте на мнения, които на са написани на кирилица (освен когато се налага наанглийски)
В момента, в който ги видя ще бъдат трити без предупреждение!

No matter how good you are,don't ever let them see you coming.You gotta keep yourself small.

Редактирано от the_dude_78™ на 25.08.04 14:53.



Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: the_dude_78™]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано06.08.04 14:09



Добра идея, но с 1 поправка - ако проблема е свързан именно с кирилизацията на ОС, браузер и тн. да се отговаря и на шльокавица/маймуница.

Welcome to the real world


Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: Mopфиyc]  
Автор kитaeцa ()
Публикувано06.08.04 15:13



Това би довело до двоен стандарт - според мен неприемливо. При наличието на KREDOR горе, не мисля, че писането на кирилица е Mission Impossible

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става, RTFM!


Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: the_dude_78™]  
Автор kитaeцa ()
Публикувано06.08.04 15:15



В отговор на:

Какво ще кажете?



Съгласен на 100%. Всъщност май доста от нас точно така и постъпват :)

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става, RTFM!

Тема Съгласен!нови [re: kитaeцa]  
Автор tigger (аниматричен)
Публикувано06.08.04 15:26







Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: kитaeцa]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано06.08.04 15:52



Добре бе добре, подкарай кредор в Опера, Мозила или Нетскейп и ела пак ми го похвали.
А какво правим ако има помазани щрифтове, било от кирилизатор било от друго?
Никакъв двоен стандарт няма в това да се укаже, че единствено в случай на проблем с използването на кирилицата в ОС/Браузер/Приложение е допустимо писане с латински символи.

Welcome to the real world


Тема Категорично ЗА!нови [re: the_dude_78™]  
Автор ClD (акъл wanted)
Публикувано06.08.04 17:28



Ама що да нямаш право да ги триеш?
Я хващай голямата балтия и почвай, клубът НЯМА да загуби от това.



Тема данови [re: the_dude_78™]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано06.08.04 19:48



трий



Тема Аз отговарям понякоганови [re: the_dude_78™]  
Автор Colombino (Компетент)
Публикувано06.08.04 21:39



Казвам им, че ако го напишат на български може и да го прочета. И ако съм в настроение им давам линк към сайта на Инжинера.
М/у другото има ли мирър, че хит.бг са му поумряли дисковете и не е ясно кога/дали ще ги оправят?
А за тия дето имат проблеми с кирилицата обикновено това се разбира от заглавието и само един линк им стига. Ако се правят на тъпи не се заяждам повече.


System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: Mopфиyc]  
Автор kube (jako pakostnici)
Публикувано06.08.04 21:47



Аз сам със Mozilla и Kredor-a си ми ба4ка.Само си мисля 4е прекалено много внимание на писането с кирилица отдавате.Даже мисля 4е ве4е ви е станало като мания.Ма както и да е.

луд сам мамо,ям паркет


Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: the_dude_78™]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано06.08.04 21:51



Дома съм разпоредил - ако видя някой да чати на шльокавица, веднага ембарго на компа. В резултат гадовете пишат вече по-бързо от мен! Просто трябва да ги накараш. Да обърнеш ситуацията откъм дебелия край.

На другите форуми често губя нишката - половината постинги са на шльокавица, а аз не ги чета, ако са над 2 реда. Затова се въртя най-често тука.

Значи, ако пита нещо, извън как да качи кирилица, а нещо, дето се предполага, че има читава ОС и ще и дооправя нещо - БАЛТИЯТА!

Веднъж съм се изкефил на шльокавица - писах си в DC++ с латвиец, НА РУСКИ, той няма 1251. Ами то било кеф - как напишеш, все добре. А като пиша на руснаци, веднага ми лъщи неграмотността... Никакво жалене на шльокавичарите, неграмотници са!



Тема Аман от фанатицинови [re: Caмия Инжинep]  
Авторyмepeн(нopмaлeн) (Нерегистриран)
Публикувано07.08.04 11:35



Как ще караш някой да чати на кирилица? Във форума е по-приемливо, но при чат клиентите е по-сложно и невинаги излиза кирилицата. Ето, аз например ползвам trillian и ако някой ми пише на кирилица, не излиза. Вярно, ползвам flextype, обаче и да не го ползвам, най-вероятно отсрещният, с когото говоря, също ползва flextype, така че пак няма да се получи. Никой не е длъжен да разбира и да си кирилизира както трябва компютъра, а и в крайна сметка човек влиза в чата именно за да почата - той губи, ако тръгне да изисква кирилица, защото има цял ден да си виси в очакване на "подходящия"
Освен това във форумите също има тънки моменти. Да, има Кредор, но той не работи с Опера - еми никой не може да ме задължи да си сменям браузъра (Не ползвам Опера, но е същото, а също не бих си сменил браузъра, който ползвам), а като се прибави, че никой не може да ме задължи и да си кирилизирам компютъра, още повече ако пиша от някакъв фирмен компютър, например, където не ми е позволено да слагам кирилизации или нещо подобно, то пак стигаме до единствения възможен извод: Триене на латински постове или каквато и да е забрана на някой да пише на латиница, е абсолютно неправомерна. С две думи: Горките ти деца, радвам се, че не съм на тяхно място, иначе щях по цял ден да вися в нет-клубовете.



Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: kube]  
Авторyмepeн(нopмaлeн) (Нерегистриран)
Публикувано07.08.04 11:39



Абсолютно вярно, това се е превърнало в някакво избиване на комплекси. "Аз съм велик и много грамотен, щото пиша на кирилица, а ти си нискоинтелигентен и по-нисш от мене, пишейки на латиница, затова не заслужаваш да ти обръщам внимание". Жалко, че не могат да се видят отстрани колко наистина жалки са и как именно те са нискоинтелигентните (Поне в някои от случаите).



Тема Не е фанатизъм!нови [re: yмepeн(нopмaлeн)]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано07.08.04 11:43



За чата - има достатъчно чатове, в които можеш да си чатиш на кирилица!
Пример - Лафче на Дир.бг
Рядко чатя на латиница - само ако другия не ме чете - което пък се случва рядко.
Ако имаш желание, винаги ще намериш начин да пишеш на кирилица. Тъй че - прощавай.. ама.... не си прав!
Никакъв фанатизъм не е - просто начин за правилно четене на мненията! Аз не мога да схващам от раз ne6to napisano po toq na4in. 6 - да е ш? 4 - ч? Нормално ли е според теб?

Теодора


Тема Re: Не е фанатизъм!нови [re: Пeнka]  
Авторyмepeн(нopмaлeн) (Нерегистриран)
Публикувано07.08.04 11:48



Не е нормално наистина (Но и има разлика между неграмотно писане, и писане на латиница - има и грамотно пишещи, пак на латиница - против тях нямам абсолютно нищо против). Но твое право си е да избереш дали ще го четеш, докато фанатиците тук говорят за насила налагани мерки - не може на моя компютър да се пише на латиница, постингите в клуба на латиница да се триели - ей това вече е фанатизъм и комплексарщина.



Тема Хоранови [re: yмepeн(нopмaлeн)]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано07.08.04 11:57



всякакви - а рядко се срещат пишещи грамотно на латиница...
Пък кой какво прави на домашното пе це си е негова работа

Теодора


Тема Re: Аман от фанатицинови [re: yмepeн(нopмaлeн)]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано07.08.04 13:10



И практиката показва, че хора, които "няма пък да си кирилизират компютъра", и също така "няма пък да ползват Кредор, щото не работи с Опера", и също така "няма пък да пиша на кирилица, щото в една друга програма не се чете" - тук в клубовете най-вече цапат форумите, и се стига до безсмислени спорове, кавги, обиди, клевети, тъпи закани, споменаване на родата от женски пол, и т.н.

Аз също ползвам Трилиан, и засега е съвместима с над 95% от хората, с които пиша. Има проблеми само с ICQ lite, но всъщност аз мога да чета какво ми е написал човека отсреща с ICQ lite, а той не може да чете нормално UniCode кирилицата, с която работи Трилиан. Друга алтернатива е Messenger2. Руска програма, 100% съвместима с кирилица. Вервайте ми. Миранда също работи чудесно с кирилица. Изобщо, за да не ми отнема повече от необходимото време - държа и в чата да съм на кирилица. Друг е въпроса за хлапетата, които не работят нищо друго смислено, а прекарват времето си единствено в чатене, и за тях латиницата е станала втора природа. Но за тях - прочети малко по-нагоре. Да не си длъжен да си "кирилизираш" кирилизирания Windows - граничи с това да не си длъжен да ползваш компютър. Но все пак го ползваш, а клубовете са отделна от чатовете зона, и във всеки един може да има (или да няма) различни правила, с които ще трябва пишещия в тях да се съобразява. Правилата са наложени най-вече от мнозинството, и от редовно пишещите в тези клубове. Подобно на всяка частна зона - предимство имат редовните, и "по-старите" (това считано в казармен ред означава "старите пушки").

В крайна сметка, за да се пише на кирилица, за един нормален Windows е нужно само да се кликне на две места, и да се включи клавиатурната подредба. В повечето технически клубове има FAQ, има описание на проблемите свързани с кирилица, има и линкове за фонетична подредба... И във всеки един клуб, ако технически ти е невъзможно да пишеш на кирилица, и изрично кажеш, че нямаш техническа възможност - никъде няма напук на теб да ти изтрият постинга.



Тема Re: Аман от фанатицинови [re: Щиpлиц]  
Авторyмepeн(нopмaлeн) (Нерегистриран)
Публикувано07.08.04 13:38



Относно Trillian пропуснах да допълня, че с Windows XP наистина работи коректно, но по някаква причина под 98 не му излиза кирилицата, поне при ползване с flextype (Но в крайна сметка съм склонен да обвинявам не flextype, при положение, че с никоя друга програма не дава проблеми). Messenger2 и Миранда също съм пробвал - не ми харесват, както и Win XP - въпрос на вкус, не мисля, че заради трябва да се правят компромиси само защото тук-там не работела кирилицата. Както казах, просто личен избор си е (Или поне трябва да е) дали някой ще чете или не неща, писани на латиница. Същата логика е, както и използваната от теб, че не си длъжен да ползваш компютър и т.н.
За родата и заканите - е да, много от тези хора ги предизвикват, обаче не може да се отрече, че и много от крайните мнения на защитниците на кирилицата също са не по-малко дразнещи. Ето, аз например държа да пиша на кирилица, и въпреки влязох в защита на пишещите на латиница - това говори най-малкото за не дотам добър подход на част от привържениците на кирилицата.



Тема Re: Аман от фанатицинови [re: yмepeн(нopмaлeн)]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано07.08.04 13:50



Да, така е. Ето, ти си точен пример. Въпреки че държиш най-вече на свободата при избор, си имал малко време и пишеш на кирилица. Правилно. Това говори много добре за теб, и аз лично виждам човек, който държи на културата повече, отколкото на измислените принципи. Да можеше всички да имат такова малко по-сериозно отношение - нямаше да има нужда от правила.



Тема Свръх умереннови [re: yмepeн(нopмaлeн)]  
Автор Colombino (Компетент)
Публикувано07.08.04 14:07



Изобщо не си умерен, ти си си абсолютно пристрастен. Твоята теза е, че всеки има право да си прави каквото си иска. Ами не съм съгласен с това.
Всеки има право да прави каквото си иска докато не ми пречи. На мен ми пречи да съм в държава, дето цари безхаберие и толерантност към всякакви форми на обществено вредителство. Смятам за важно на човек да му пука. Мога много да говоря за нещата които ми пречат: боклуците, изхвърляни спокойно на улицата; редовните пътници в транспорта, защитаващи нередовни ( това вече изчезна ); мутрите-инвалиди, паркиращи където им кефне; корупцията;....
Писането на български език с латиница и какво ли още не ме отвращава и смятам за мое право да не чета такива помии. Не и когато не ми се налага. Навремето от Датекс ни бяха убедили, че български език и компютри са несъвместими и те успяват някак си да намалят тая несъвместимост с техния Флекс Тъп. Тогава се налагаше. Сега Инжинера е направил обяснение като за идиоти как човек да си настрои кирилицата и да няма проблеми. Има и други последователи, но той го е обяснил най-нагледно (според мен). Предоставил е и деинсталатори за Флекс Тъп за тия които не са знаели. Така че в момента за безхаберието няма добро оправдание. И като някой приятел ми каже, че не ми чете съобщенията в ICQ-то му давам линк и свеждам комуникацията до санитарен минимум.
Като гледам какво е днес смятам, че и с тоя проблем почти сме се справили вече - ние, които проявяваме нетърпимост. Проблемът не се реши от самосебе си, но отдавна мина мъртва точка. Да оправим така лека-полека и останалите проблеми и да си направим държавата такава каквато я искаме, за да си живеем тук.
P.S. Аз съм програмист и не съм заминал защото не искам.
P.P.S. Инжинере, кажи имаш ли mirror, или архив. Мога временно да ти кача сайта на debian във ФМИ, докато оправят hit.bg . Вижда се и отвън.


System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Свръх умереннови [re: Colombino]  
Авторyмepeн(нopмaлeн) (Нерегистриран)
Публикувано07.08.04 14:19



В отговор на:

ти си си абсолютно пристрастен.



Е как съм пристрастен, след като съм от хората, които пишат на кирилица? Ако съм пристрастен, то е именно към умереността.
В отговор на:

смятам за мое право да не чета такива помии.



Ами нали тъкмо това казвам и аз - всеки има право да не одобрява писането на латиница. Ако не го чете, обаче, нито написаното ще му пречи, нито пък той ще пречи на някого, за разлика от случаите с триене на постинги и т.н.



Тема Re: Свръх умереннови [re: yмepeн(нopмaлeн)]  
Автор Colombino (Компетент)
Публикувано07.08.04 14:40



Казвам че си пристрастен, доколкото липсата на действие когато е нужно такова е действие. В Правото май му казват 'престъпно бездействие', но ни е не говорим чак за престъпление.
Не знам как стои въпроса с триенето на постинги, защото на мен никога не са ми трили, а тия дето са били на маймуница така или иначе не съм ги прочел и не съм забелязал липсата им. Смятам това за крайна мярка и ще ти кажа кога бих я прилагал. Трябва да са на лице следните условия (едновременно):
1. Активното присъствие е взело решение да се пише на само на кирилица.
2. Човекът пише маймуни, правят му забележка и той се дърви, вместо да каже просто, че в момента му е невъзможно - не е нужно да обяснява защо.
3. Пише с нерегистриран ник. Ако е регистриран хората могат да го научат, че не пише на кирилица и да не си правят труда да поглеждат какво е написал.
Може да се трият и просто ако говори глупости, без оглед на азбуката.


System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: the_dude_78™]  
Автор йo! (тъп РС юзър)
Публикувано07.08.04 16:08



Повечето от питащите минават временно оттук и набързо, затова и не си правят труда да пишат на кирилица. За един чатър наистина е по-лесно да "шльокави".

Според мен горе трябва да се заключи някаква тема "ПИШИ НА КИРИЛИЦА". А който иска, да отговаря на молбите за помощ на шльокавица. На мен лично ми е все едно как е написано нещо.






_______________________________________________________

We meet on the common ground of an uncommon age and share out our gifts of dark and light, good and bad, simple joy and not so simple sorrow.



Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: йo!]  
Автор kube (jako pakostnici)
Публикувано07.08.04 17:28



Аз си мисля.Добре като някой пише на латиница,има някав въпрос,да не би той да е нещо по лошо от другите,да не би той не заслужава да му се помогне,с какво тои да буде отритнат от другите.И ма хора на който им е по лесно да пишат на латиница,така са свикнали.За мен специално не ми е трудно да 4етa нa латиница.Мисля и 4е и вие можете, но ве4е прекалено сте влезли в темата.Па това си е ваше право на кои да отговаряте.

луд сам мамо,ям паркет


Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: kube]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано07.08.04 18:25



Има едно нещо, наречено "обществен ред". В малко по-цивилизованите страни представителите на закона глобяват, ако някой хвърли боклук на улицата. Но тук в БГ май сме "специалисти по всичко", и като такива май никой не може да ни казва дали пречим на мнозинството, или не. Най-важна за Българите ще да е собствената им преценка за собствените им дела, и разбирането добро-зло е оставено в ръцете на всеки индивидуално. И докато се шири такова мнение, няма да има ред. На много хора не им е приятно да заобикалят нахвърляния боклук по улиците, но такива като теб все се намират, и казват "ми тебе никой не те кара да минаваш оттам...". В случая участваме в обществен клуб, всеки може да пише, и всеки да чете. Но когато участник пише на маймуница - той ощетява тези, на които не им е приятно да четат свободен текст на латиница. Защо го ощетява ли? Ами, защото всеки участник, минавайки по този "път", попада на информация, която някой е споделил. И когато тази информация е "хвърлена" с латиница, и изглежда като боклук - той я заобикаля, и така този, който я е написал - е ощетил другите. От своя страна дори привържениците на латиницата нямат проблеми с четене на кирилица, така че обратния проблем отпада. И какво е нужно да се направи? Само да се приложи малко усърдие от страна на участниците, за да се постигне разбирателство.

В "Хардуер" неотдавна наложихме това правило, и пак ще спомена - регистриран смъртен случай заради това правило няма. Постепенно се научиха, и тези които пишеха на латиница - продължиха да са си редовни участници там, и въпроса в смисъл "неудобство" е забравен.

Също така ще подчертая, че правила и изиксвания за клуба обикновено не се налагат ей така от модератора, а се прави проучване, анкета, събират се мнения, и на базата на всичко това - се взема решение "За" или "Против". Модератора тук като участник в клуба е повдигнал въпроса. Сега трябва да направи анкета: "За или Против да се пише на кирилица". Действай пич. Ще те подкрепя.



Тема Обществен реднови [re: Щиpлиц]  
Автор ClD (акъл wanted)
Публикувано07.08.04 18:48



и начини за налагането му.
Ето един пример, който, макар и не точно по темата, дава идея как стават нещата:





Тема Къпете ли се всеки ден?нови [re: yмepeн(нopмaлeн)]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано07.08.04 19:27



Имам малка неточност. Това: " В резултат гадовете пишат вече по-бързо от мен!"
Следва да се чете: " В резултат гадовете пишат на Кирилица вече по-бързо от мен!"
Ето скрийншот от днес:



Чатят със X-chat, Miranda, Mirc. Големия твърди, че НЯМА канал, през който да не преминава Кирилица Windows1251. Той няма нужда от следене, защото прехвана вече някой лев за файл на български, разбра, че има 'леб в тая работа.

Долното е за теб, за kube и за други привърженици на тезата "как ще забраниш латиницата".



***************************************************
Писането на българските думи с Кирилица е елементарно изискване за културния човек. Като да бъде къпан и бръснат, когато отива на заведение. Има, разбира се и ламаринени заведения, където се събират кварталните отрепки да лющат шльокавица. Там още от вратата се носи специфична миризма.

Ако някой от тях реши да отиде в този си вид на културно място, няма да го обслужат, или направо ще го изхвърлят.

В българската култура пишещите на шльокавица са еквивалента на мърлявите вмирисани пияници по заведенията.


Та въпроса може да се перефразира и иначе: За всеки ли ще са ДирБеГеКлубовете, или само за културни хора? Време ли е вече мърлячите шльокавичари да ги изгоним и да си търсят място, където им прилича?
*************************************************************



Прави ли ви впечатление, че думата "шльокавица" се лепна от самосебе си за име на това писане? Защото напомня мърляви типове във вмирисано ламаринено заведение. И аргументите са точно като техите "Ебати тежкарите, какво като съм без вратовръзка. Оти шма гонат? Ше седнем да пием една грозданка, нема 'им пречим, кво ми се тежкарат сега. Ми то не секи е баровец, къпан и с вратовръзка, и ние по-простите сме хора."

Редактирано от Caмия Инжинep на 07.08.04 20:04.



Тема Re: Къпете ли се всеки ден?нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор kube (jako pakostnici)
Публикувано07.08.04 22:18



Ok.Нито съм привърженик на кирилица нито на латиница.Мен ми е се тая на какъв език ще пиша.Още със самото си появаване по клубовете ми се оплакахте(старите клубари).Да се пише на кирилица.Добре пишa ,голяма работа.И междо другото без да си кирилизирам клавиатурата.Просто сам в Германия и имам нужда от латиница.Просто се обитвам да кажа це някои хора искат да си е както те си искат клавиатурата,да си пишат както те си искат,да си правят с компа квото те си изкат.Така си мисля 4е им разваляте удоволствието.Все пак сте в свободна страна.Ма майната му,мен ми е се тая както ве4е казах,пиша си на кирилица макар да ми струва пове4е време а и понякога нерви.Айде със здраве

луд сам мамо,ям паркет


Тема Re: Къпете ли се всеки ден?нови [re: kube]  
Автор KKP (??)
Публикувано08.08.04 09:59



Добре бре човек. Ето ти една гледна точка:
Идва някой във форума с молба за помощ. Във форума има елементарни правила (едно от които е писането на кирилица). Прави му се забележка и той започва да се репчи и да се прави на велик. Моли за помощ и в същото време показва тотално неуважение към клубарите...



Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: Щиpлиц]  
Автор йo! (тъп РС юзър)
Публикувано08.08.04 10:01



Виж, разбирам ви идеите за маймуницата, но ако един човек иска да научи нещо или някаква информация му е важна, ще си я чете на всички видове маймуници, които съществуват. Просто смятам, че сте малко крайни. Темите на маймуница, щом ви дразнят толкова, нека всеки персонално прескача. Ти не харесваш тези постове===>не им отговаряш и това е. Много сигурно ще направят същото. Аз като бивш чатър просто съм свикнал и за мен в бързина на четене едва ли има разлика, а колкото до естетиката и родолюбието - тези неща не ме вълнуват. Както смятам за право на избор да се регнеш или да пишеш нерегнат, така смятам и за право на избор да пишеш както си искаш. Вече дали ще ти отговарят е друг въпрос и избор за трети хора.;)
Това с анти-маймуницата вече го срещам къде ли не и обикновени тези форуми минават в етап втори - само за регнати, а може скоро да има и етап трети - само за платилите.
Но чак пък да се трият всички постове на латиница...
Ако има анкета, ще гласуват пак кирилизираните регнати постоянни членове на клуба и е ясно какво ще изберат. Но ми се струва, че повечето пишещи са анонимни и дошли кой знае откъде... така че няма да могат да участват и нещата някак се опорочават



_______________________________________________________

We meet on the common ground of an uncommon age and share out our gifts of dark and light, good and bad, simple joy and not so simple sorrow.




Тема Имаш моето уважение!нови [re: kube]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано08.08.04 14:54



Гледах как влезе в клубовете. Задаваше въпроси, дето показваха пълна некомпетентност и затова предизвикваха майтапи. След което ти ги сряза: "Все едно ми е дали ми се смеете, аз съм решил да се науча и ще се науча" (цитата е по памет).

Браво! Защото мнозина, включително и пишещите по тази тема вдигат обратния лозунг: "Все едно ми е, аз НЕ ИСКАМ да се уча, на мен си ми е удобно ненаучен."
Оказа се, че при теб не е самона думи! "Да се пише на кирилица.Добре пишa ,голяма работа.И междо другото без да си кирилизирам клавиатурата.Просто сам в Германия и имам нужда от латиница." Е МОЖЕ, ЗНАЧИ, АКО ИСКА ЧОВЕК!

Затова ти давам персонална насока: файлове с кирилишка клавиатура, подходяща за такъв с немска подредба, вкл. и работещ Alt-Gr има тука:
http://injinera.bgplus.com/downloads/BG_PhoGERMAN.rar

Указанието е тука:
http://injinera.bgplus.com/wxp/xp_bul.htm

Не гледай следващата страница! Тя е за българи или за такива с English Уйндоус.
======================================================
Още малко коментар: "Просто се обитвам да кажа це някои хора искат да си е както те си искат клавиатурата,да си пишат както те си искат,да си правят с компа квото те си изкат"
Е да, ама като има изисквания ги спазваш! Така е! Аз много обичам да ходя по къси гащи, джапанки и размъкната фланелка. + Кеф ми е да не изглеждам като инженер, а като бараба. Само, че това става около дома, не и когато се срещам с хора.



Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: йo!]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано08.08.04 15:07



В отговор на:

но ако един човек иска да научи нещо или някаква информация му е важна, ще си я чете на всички видове маймуници, които съществуват




Не ми се вярва! Едва ли човек, дето е е неграмотен да си направи компа да пише на родната си писменост, ще напише нещо информативно. Защото: "Если дурак, это надолго, иногда на всю жизн!" Което на български се превежда: "Акъла е принципиално различен от някои други работи и не може да се набие"

Разбира се, може и да бъркам.


Би ли дал някой линк с ценна информация, написана на шльокавица?



Тема :)нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор tigger ()
Публикувано08.08.04 15:47



"ако си тъп, това е за дълго. понякога за цял живот"



Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: the_dude_78™]  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано08.08.04 17:12



Мале, мале... каква полемика, какво чудо!

Аз съм твърд привърженик на писането на кирилица. Както става ясно технически това не е проблем. Неписането на кирилица при положение че има такава възможност за мен е престъпна небрежност. Следователно който не си прави труда да пише на кирилица (и гръмотну усвен тува) допринася макар и минимално за кочинката в която сме превърнали България. Мисля че се подразбира, че когато някой спомене че има проблем с кирилицата и за това пише на латиница никой "копче" няма да му каже. За да не сме все пак толкова крайни и горе-долу всички да са доволни предлагам когато се види постинг на латиница първия който го прочете да отговори с едно изречение от рода на "Моля пишете на кирилица" и повече никой да не се занимава с това. Темата скоропостижно ще потъне и хората малко по малко ще се научат да пишат на кирилица. Смятам че така, с отношение от всички, ще е някак възпитателно, докато това с триенето ми се струва леко насилствено, а не е редно нещо хубаво да се постига с насилие.

So long and thanks for all the fish!


Тема Re: :)нови [re: tigger]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано08.08.04 17:28



======================
извън темата:


"Лес рубят, щепки летят" се превежда: Покрай сухото гори и суровото.

Има си устойчиви изрази във всеки език, и при превода се търси съответстващият. Тук има вицов елемент от сравнението на руския и българския устойчив израз за "тъп и не подлежи на научаване"



Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: the_dude_78™]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано08.08.04 23:47



що да нямаш право?! нали си мод
забучваш една тема отгоре 'мненията на маймуница се забърсват моменталически' и толкоз. пък сега пак ще го правиш същото, но може би ще си по-спокоен с нашата подкрепа (която ни най-малко не ти беше нужна).

както и да е. диването, дето е свикнало да пише на маймуница/шльокавица, трябва да се превъзпита. едно е да си говорят 2 тийна 'кво праиш, копеле, бах маа му, скиваш ли кво стаа тука', а съвсем друго е същите тези 2 тийна да отидат в училище и да питат 'извинете, г-н директор, ще може ли да ми извините отсъствията?'. въпросите, задавани тук, трябва да бъдат еквивалентни на втория пример, а не на първия. и толкоз. точка.

отделно че от един куп време на такива постинги лично аз не обръщам внимание...

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: kube]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано09.08.04 02:38



а ти да беше почнал да правиш разлика между чЧ и 4



Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: Caмия Инжинep]  
Автор sys ()
Публикувано09.08.04 14:07



В отговор на:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Не ми се вярва! Едва ли човек, дето е е неграмотен да си направи компа да пише на родната си писменост, ще напише нещо информативно. Защото: "Если дурак, это надолго, иногда на всю жизн!" Което на български се превежда: "Акъла е принципиално различен от някои други работи и не може да се набие"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Толкова си се заслепил от "Блясъка" си, че неможеш да си представиш колко много си в грешка!!! Знаеш ли колко нобелови лаурети има, които все още ползват пишеща машина? Според теб персона неможеща да ползва компютър, не е в състояние на напише нещо информативно! Това е най-меко казано едно изключително ТЪПО твърдение. За 99% усери компютъра е помощно средство, като да речем тесла или гаечен ключ. И тези хора имат много други неща за които да мислят, за да се занимават с това как работел или се настройвал компютъра. Това че ти можеш и знаеш не те прави изключителен. Само си представи, че компютрите и ИТ специалистите като такива са обслужващ персонал НАВСЯКЪДЕ по света. В България като имам проблем и отида IT специалиста, най-често ми се обяснява защо това което искам няма да стане! И съм се научил и мога за да не ми разправят врели некипели (не че ми е работа)!

И аз като кубе ще ви кажа, че ми е все тая кой как пише. Като обобщение, мисля че въпросните форуми се превръщат в нещо като приказката за Настрадин Ходжа и учениците му. Който неможе да пише на кирилица е тъп и няма какво да му обесняваме, който може - той си знае.

Редактирано от sys на 09.08.04 14:57.



Тема недей да го вадиш и да го размахваш...нови [re: sys]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано09.08.04 15:09



... това цитираното извън контеста му. Защото надолу продължавам:

В отговор на:

Разбира се, може и да бъркам.
Би ли дал някой линк с ценна информация, написана на шльокавица?




ЧАКАМ ЛИНК! ПОНЕ ЕДИН, ИНАЧЕ НАПИСАНОТО ОТ ТЕБ НЯМА ТЕЖЕСТ.



Тема Re: недей да го вадиш и да го размахваш...нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор sys ()
Публикувано09.08.04 16:05



Е точно това имах предвид. Ако не дам линк, ти си прав, т.е. всеки който неможе да си кирилизира ПЦ-то е тъп!!!

Областта ми на занимания е доста специализирана. Поради това няма форум, а затворена група с общ е-маил. Основния ези е английски, но някои колеги използват "шльокавица" и не само българска такава.

Пак да се върна на ИТ специалистите. Позвал съм софтваре написан за обслужване на специфични нужди на специфична национална лаборатория, подчертавам НЕ международна! Езиците на съобщенията в диалоговите прозорци бяха 4, единият от които местен диалект. На никой не му пукаше от мешавицата, важно то е че софтвера бе и още е уникален и смята перфектно!



Тема Re: недей да го вадиш и да го размахваш...нови [re: sys]  
Автор kитaeцa ()
Публикувано10.08.04 04:39



sys, не си прав. Може и да имаш лично отношение към Инжинера, но то няма нищо общо с разисквана тема.

В отговор на:

Само си представи, че компютрите и ИТ специалистите като такива са обслужващ персонал НАВСЯКЪДЕ по света. В България като имам проблем и отида IT специалиста, най-често ми се обяснява защо това което искам няма да стане! И съм се научил и мога за да не ми разправят врели некипели (не че ми е работа)!



Може и да ти е убягнало, но 99% от специалистите от всякакъв вид и навсякъде по света са именно ОБСЛУЖВАЩ ПЕРСОНАЛ. Очевидно не си бил много извън България, та наблягаш, че именно в България ти се обяснява защо не можело да стане и т.н. Навсякъде е така и това не е въпрос на нация или професия - нещата опират до биологичен вид.
В отговор на:

Областта ми на занимания е доста специализирана. Поради това няма форум, а затворена група с общ е-маил. Основния ези е английски, но някои колеги използват "шльокавица" и не само българска такава.



Моята област на занимания също е специализирана (без "доста"). Официални в нея са 4 езика, между които българският не фигурира. Поради ред причини за международна комуникация се използва английският. И когато някой пише на английски, недоразумения (английска шльокавица) от сорта на "4 u" са, меко казано, неприемливи. С други думи - недопустими. Ако си позволиш подобно нещо, в по-безобидния вариант, ти се намеква деликатно, че може би е по-добре да помислиш за реализация в друга област. В по-грубия вариант - 100 човека загиват, а на теб ти иде да си прережеш гърлото или, още по-добре, никога да не си се раждал.
В отговор на:

Според теб персона неможеща да ползва компютър, не е в състояние на напише нещо информативно! Това е най-меко казано едно изключително ТЪПО твърдение.



Аз също мисля, че подобно твърдение е, меко казано, тъпо. Само дето никъде не съм го видял това твърдение. Това, което Инжинера каза е, че е съмнително нещо написано на шльокавица, да е информативно.
В отговор на:

За 99% усери компютъра е помощно средство, като да речем тесла или гаечен ключ. И тези хора имат много други неща за които да мислят, за да се занимават с това как работел или се настройвал компютъра.



Понеже намеси "тесла" и "гаечен ключ", та да кажа и за това - нито един майстор, в коя да е област, не може да свърши нещо кой знае какво, без необходимите инструменти. Нобеловите лауреати, за които пишеш по-горе, не са никакво изключение. Просто за това, което правят, пишещата машина е също толкова добър инструмент, колкото и компютъра.

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става, RTFM!

Тема Re: недей да го вадиш и да го размахваш...нови [re: kитaeцa]  
Авторsys (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 12:21



В отговор на:

Може и да ти е убягнало, но 99% от специалистите от всякакъв вид и навсякъде по света са именно ОБСЛУЖВАЩ ПЕРСОНАЛ. Очевидно не си бил много извън България, та наблягаш, че именно в България ти се обяснява защо не можело да стане и т.н. Навсякъде е така и това не е въпрос на нация или професия - нещата опират до биологичен вид.

Море съвсем съм си прав! В странство работя повече от 12 години и точно за това ти давам пример, че тук в България на някои специалисти им е по лесно да ти обеснят че си камила, отколкото да си свършат работата.

Моята област на занимания също е специализирана (без "доста"). Официални в нея са 4 езика, между които българският не фигурира. Поради ред причини за международна комуникация се използва английският. И когато някой пише на английски, недоразумения (английска шльокавица) от сорта на "4 u" са, меко казано, неприемливи. С други думи - недопустими. Ако си позволиш подобно нещо, в по-безобидния вариант, ти се намеква деликатно, че може би е по-добре да помислиш за реализация в друга област. В по-грубия вариант - 100 човека загиват, а на теб ти иде да си прережеш гърлото или, още по-добре, никога да не си се раждал.

Случвало ли ти се е та толкова добре знаеш какжо ти иде?

Това е едно от местата където съм работил:
http://www.labor-spiez.ch
Там се и ползва въпросния софтваре на 3 езика и четвърти местен диалект. Автора на програмата все още си работи там и никой не му намеква да си търси реализация другаде! Така че "грубия" ти вариант не ме впечатлява.

В отговор на:

Аз също мисля, че подобно твърдение е, меко казано, тъпо. Само дето никъде не съм го видял това твърдение. Това, което Инжинера каза е, че е съмнително нещо написано на шльокавица, да е информативно.

Ето го твърдението на ИнжИнера, дето не си го видял:

Едва ли човек, дето е е неграмотен да си направи компа да пише на родната си писменост, ще напише нещо информативно.

Един от нобеловите лаурети, които познавам е неграмотен да отвори или изпрати атачмент. Нещо което е по-просто от кирилизиране. Т.е. априори той е неспособен да напише нещо информативно! (това по горното твърдение на ИнжИнера) Но както си е неграмотен има средно годишно по 5 статии в Нейчър (другите не ги броя). Може би редакторите на Нейчър са също неграмотници?


В отговор на:

Понеже намеси "тесла" и "гаечен ключ", та да кажа и за това - нито един майстор, в коя да е област, не може да свърши нещо кой знае какво, без необходимите инструменти. Нобеловите лауреати, за които пишеш по-горе, не са никакво изключение. Просто за това, което правят, пишещата машина е също толкова добър инструмент, колкото и компютъра.

Това би трябвало да е за ИнжИнера! На мен няма нужда да ми го обесняваш.



Тема Re: недей да го вадиш и да го размахваш...нови [re: kитaeцa]  
АвторSys (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 12:24



Ето го цялото твърдение, което ти е убягнало:

Не ми се вярва! Едва ли човек, дето е е неграмотен да си направи компа да пише на родната си писменост, ще напише нещо информативно. Защото: "Если дурак, это надолго, иногда на всю жизн!" Което на български се превежда: "Акъла е принципиално различен от някои други работи и не може да се набие"

Даже не неграмотен, ами глупак!



Тема Re: В крайна сметканови [re: Sys]  
АвторTroll_ (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 14:28



живеем както в свободни държави (поне така се твърди), така и в свободни общества (пак така се твърди). Ако нещо не ти харесва, можеш да се опиташ да го промениш. Ако не можеш, се примиряваш. Ако решиш, че не можеш да живееш с него, не живееш.
В това форумно общество огромната част от пишещите искат да се пише на кирилица и са решили да си създадат правила да се пише изключително на кирилица. Ти идваш отнякъде и започваш да си размахваш правата да пишеш на маймуница, които права никой не ти оспорва. През цялото време се правиш че забравяш, че си в мини общество, което, подобно на онова голямото, си има и иска да си има свои правила. В крайна сметка, подобно на онова голямото общество, имаш право да се бориш (което вече направи), но когато видиш че си малцинство, би трябвало да се спреш. И както във всяко общество имаш правото да се съобразяваш с правилата или да емигрираш.

Какво би станало, ако в форум на немски започнеш да пишеш на немски с кирилски букви? Нали пишеш на немски? Какво като не са латински буквите?



Тема Re: недей да го вадиш и да го размахваш...нови [re: Sys]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано10.08.04 14:34



Не мисля, че си защитаваш убедително тезата. Това, че се занимаваш да ми правиш персонални квалификации съвсем олекотява писаното от теб. След като си поработил навън, трябва да знаеш, че: "Твърдението еди-кое си е наивно" е приемливо донякъде, "твърдението на колегата Х е наивно" e в разрез с добрия тон, а "Колегата Х се мисли за велик, ама прави глупави твърдения" - е АБСОЛЮТНО недопустимо. Аз пиша тук, както и ти и трябва да ме считаш за колега.

Кого защитаваш ти всъщност? Тези, дето няма да могат да си напишат на компа автобиография и молба за работа ли? Poneje te si pi6at kato im e kef a typija menidjyr im gi iska na kirilica, da go eba! Ти лично пишеш на брилянтен български. Сам каза, че "И когато някой пише на английски, недоразумения (английска шльокавица) от сорта на "4 u" са, меко казано, неприемливи. С други думи - недопустими. Ако си позволиш подобно нещо, в по-безобидния вариант, ти се намеква деликатно, че може би е по-добре да помислиш за реализация в друга област".
Въпроса е имат ли те - [льокавичарите - място тук. Или тук е достатъчно посетено и може да останат само културните хора. Ако си прочел един от предните ми постинги с кръчмарското сравнение, има си заведения за всеки.

Линк с нещо информативно на шльокавица все-пак не даде. Едва ли и има.



Тема Re: недей да го вадиш и да го размахваш...нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано10.08.04 20:04



... не е отговор на никого, просто на инжИнера писанието е най-отдолу.

"Един юнак вървял дълго време през пустинята. Вървял си той, ама ожаднял страшно. И нещеш ли, гледа - кладенец. ... Ама за зла участ, около кладенеца се свила на кълбо една ламя, и спи. ... Много бил жаден юнака, и страх не страх, ще се бие. Затичал се той, вади сабята, и иха-уха, почнал да се бие. А ламята по някое време:
- Абе, ти що се биеш бе?
- Ами, жаден съм. - отговорил юнака.
- Ами, като си жаден - пии, що се биеш. - казала ламята..."

Така или иначе, ако на някой му се поства тука, ще поства и на кирилица. Не е нужно да се заяжда с мнозинството, за да се прави на отворен. (Вица за гаргата, дето се правила на отворена ще ви го разкажа друг път). Знаем много добре, че чатерите могат да пишат на латиница (някои от тях даже бързо), но това тук в клуба не ни грее въобще. Тук се събираме на лаф между техничари, а не за да кажем: "hi, asl". Дори точно този пример дава точно разликата между клуба и чат-средите. Тук едва ли някой знае на колко години е този, с когото си пише. Изключение правят няколкото персонални случая на стари познати, които си знаят никовете тук.

Крайно време е да престанете с този глупав диалог. (Разгледано всеки постинг персонално - се превръща в няколко отделни монолога).



Тема Re: недей да го вадиш и да го размахваш...нови [re: Щиpлиц]  
Автор kитaeцa ()
Публикувано10.08.04 23:28



UR RAIT
Шльок!

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става, RTFM!


Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: the_dude_78™]  
Автор Jair (кюмюр)
Публикувано10.08.04 23:49



Що ли ми се струва, че решението на въпроса всъщност не е толкова сложно, а елементарно.

Заковава се горе в темата, че е препоръчително писането на кирилица и който иска проблема да му се разгледа от максимално широк кръг хора си намира начин.

На мен специално не ми пука, че някой ще ми обиди националното достойнство пишейки на латиница(да речем), просто ме заболяват очите на втория ред и ако бих могъл да помогна на човека няма как да го разбера, защото ме мързи да дочета до края - проста и елементарна причина, ама ако наистина постващия иска да има максимален контакт с останалите ще трябва да се съобразява, защото има доста хора, които мразят латиницата, ама не съм видял такъв, който да мрази кирилицата.




Тема Бъркаш!нови [re: yмepeн(нopмaлeн)]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано11.08.04 02:02



Нещата въобще не опират до IQ измерено според това дали пишеш на кирилица или маймуница/шльоковица...
Просто на все повече хора тук в клубовете (не само този) им е по удобно, по приятно ако щеш, да четат написаното на кирилица.

Аз лично просто подминавам текстове на маймуница, а ако са персонално адресирани до мен ги превеждам през

.

Вероятно ще повторя за пореден път: мисли, че ти го пишеш веднъж, а после ще се мъчат да го четат много хора. Уважавай ги поне малко, дори и виртуално!

Аре със здраве

Тема Пак не си правнови [re: yмepeн(нopмaлeн)]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано11.08.04 02:09



В отговор на:

Не е нормално наистина (Но и има разлика между неграмотно писане, и писане на латиница - има и грамотно пишещи, пак на латиница - против тях нямам абсолютно нищо против). Но твое право си е да избереш дали ще го четеш, докато фанатиците тук говорят за насила налагани мерки - не може на моя компютър да се пише на латиница, постингите в клуба на латиница да се триели - ей това вече е фанатизъм и комплексарщина.




Това изразява желанието на повечето хора тук.
Има два пътя- на добровлното "кирилизиране" и на принудителното.
Колко пъти- 100, 1000, 10 000 - колко пъти трябва да се каже- моля пишете на кирилица?
Айде стига с това, нямам си инсталирана, кредора на излиза на моя браузър... а всичко е до мързел и пренебрежение към другите.

То и в детските прикзаки на лошите герои се прощава до три пъти!

Аре със здраве

Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: kube]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано11.08.04 03:05



Инженера даде чудесен пример с тенекиените пивници и "другите" заведения....

Не е толкова въпроса в това, дали може някой да чете маймуница или не. Всички можем, ама ни дразни (поне повечето).
Хич, ама хич не обичам да започна да чета и участвам в някаква дискусия, която представлява интерес за мен и по трасето да се мъдрят няколко маймунски творения. Това е все едно да седнеш да гледаш интересен филм, и периодично някой да ти се изтъпани пред погледа и да закрие телевизора или кино екрана. За мен е същото- гадно е и щом някой е решил да ме дразни (приемам го лично), аз няма да го подмина- ще му натяквам за всеки гаден постинг.

Разходи се и из другите "компютърни" клубове на дир-а- все по често започнаха да ги отсвирват шльокаджийте...

Разведката Щирлиц, Коломбино, Инженера и др. знайни и незнайни клубари са изписали доста добре останалото, което и аз подкрепям, няма да ги дублирам.

Аре със здраве

Редактирано от Oлer Ивaнoв® на 11.08.04 03:08.



Тема щльокавицатанови [re: the_dude_78™]  
АвторProfruit (Нерегистриран)
Публикувано30.09.04 21:46



Молбата ми е да поправите правописната грешна.
Всеки път си чекна мисълта докато прочета
щльокавицата.Много е трудно за произнасяне.



Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: the_dude_78™]  
Автор GSX ()
Публикувано19.10.04 09:04



Момчета, не разбирам защо си губите времето с глупости и тъпни?! Скучно ли Ви е?!Не Ви ли е казал някой, че светът е такъв какъвто си е, независимо от желанията Ви и личнитие Ви пристрастия!
Нека всеки избира как да пише и всеки да избира кое да чете и отговаря, съответно. Този прост принцип се прилага в нормалните форуми, докато не се превърнат в помия от псувни и грубости, което по мои наблюдения е характерно предимно за българските.Но за това си има модератори.
И към Модератора - този форум беше и все още е наистина добър, тъй като в него се обменя огромна част ценна техническа информация по различни проблеми, което ако не се лъжа е целта на занятието! Ще си позволя малък съвет: Не командвай, не поставяй ултиматоми за поголовно триене и т.н., това от практика се знае-обикновено свършва зле! Все пак тук пишат ХОРА. Модератор=отговорности, задължения - направлявай да няма залитания в неприятни посоки, защото има хора, които наистина сипят помия!
ТОЗИ КОЙТО ИМА ИНТЕРЕС И ТЪРСИ ИНФОРМАЦИЯ ЩЕ НАМЕРИ НАЧИНИ ДА Я ИЗВЛЕЧЕ ОТ НАПИСАНОТО! ЕДВА ЛИ НЯКОЙ СЕРИОЗЕН ЧОВЕК ЩЕ ЧАКА ДА МУ Я СДЪВЧАТ И СМЕЛЯТ ЗА НЕГОВО УЛЕСНЕНИЕ:) ТОВА Е ИНТЕРНЕТ, ИМА ИНФОРМАЦИЯ ПОЧТИ ЗА ВСИЧКО, НО НЕ ВСИЧКИ СА ЗНАЕЩИ, ТОЧНО ПО ПРИЧИНА НА ТОВА КОЕТО ВИ ПИША ПО-ГОРЕ - много губене на време за безпредметни неща и много чакане на готово!
Това е моето мнение по въпроса:)



Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: the_dude_78™]  
Авторanti grak (Нерегистриран)
Публикувано18.11.04 18:41



Abre nerazumnii,ne proumiahte li tce problemite na 1, 2 ,3 tcarstvo idvat ot kirilitcata. Ot pravoslavieto.Koi napisa tazi azi buki vedi.Balgarin ili gartci i zasto ?Za da posejat semeto na pravoslavieto. Eto zasto vinagi v istoritceski aspekt sme bili prenebregnati a strani kato Tcehia ,Polcha sa bili s privilegii Zastoto sa izbrali da tcetat Bibliata na latinitca. Koi prav , koi ne ,koga umni misli ,koga tapi.
Ostavete horata da si pichat i da si spodelijat nujdata i makata.Zastoto sas zaplahi, psuvni i tak dalle,kluba ste se provali.Taka stana i s klub emigratcia v Canada. Nikomu vetce nenujen klub.



Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: anti grak]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано18.11.04 19:14



А на теб проблемите ти идват от малкото мозък, голямото самочуствие и пренебрежението към околните.


Welcome to the real world

Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: the_dude_78™]  
Автор DrFrancky (новак)
Публикувано04.01.05 14:22



Smeshni ste .. nikoi ne e dluzen da polzva nesto koeto ne iska .. az ne iskam kirilica i nema da ia sloza ... prosto ne mi e nuzna ... ne si spomniam command interface da e na kirilica che da mi e nuzna ... se pak "oficialnia" encoding v internet e iso-8859-1 a ne cp-1251 a kum moderatora :
>В момента, в който ги видя ще бъдат трити без предупреждение!
e az pa ste istria tvoia post bez preduprezdenie :-))

DrFrancky
/bin/rm Certified Eraser



Тема В такъв случай...нови [re: DrFrancky]  
Автор ClD (акъл wanted)
Публикувано04.01.05 20:37



НЕ си добре дошъл в клуба. Най-меко казано.



Тема Re: В такъв случай...нови [re: ClD]  
Автор DrFrancky (новак)
Публикувано04.01.05 21:11



I kvo ste napravis ?
Мalkite hora se nuzdaiat ot svoite malki pobedi .

DrFrancky
Goliat Certified Little Mens Ignorer



Тема Re: В такъв случай...нови [re: DrFrancky]  
Автор ClD (акъл wanted)
Публикувано04.01.05 21:36



Ми освен да ти тегля една майна и да ти пожелая успех в ролята ти на трол.
А съм сигурен, че дюдът ще те трие (за всеобщо удоволствие).



Тема Re: В такъв случай...нови [re: ClD]  
Автор DrFrancky (новак)
Публикувано04.01.05 22:15



http://6lyokavitza.org/ <- DOBRA INICIATIVA !!!
Napulno sam ZA !!!


dai na idiotite cel i im gledai seira
DrFrancky



Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: DrFrancky]  
Автор Yanko (рекламен агент)
Публикувано04.01.05 22:20



Какво общо има командния интерфейс със грамотното писане?
Като не ти харесва не пиши тук, никой не те кара...

ползвайте GOOGLE, братя, там е истината...


Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: Yanko]  
Автор ClD (акъл wanted)
Публикувано04.01.05 22:26



Остави го, той е КОМПЮТЪРНО неграмотен и НЕ МОЖЕ да си нагласи машината. С хора, които НЕ МОГАТ да работят с компютър и НЕ ИСКАТ да се научат, не си заслужава да се говори.



Тема Re: В такъв случай...нови [re: DrFrancky]  
Автор gerda® (bad girl)
Публикувано05.01.05 19:01



чак пък се кръстил и Франки дебила смотан.
Като не уважаваш хората в клуба, поне имай малко самоуважение, като употребяваш родния си език правилно и по предназначение и в нета, бе цървул смотан.
...хайде гледай сеир да те видим, колко ще издържиш !

Аман от селяндури !

...if money is the root of all evil, i want to be bad, bad, bad...


Тема Re: В такъв случай...нови [re: gerda®]  
Автор ClD (акъл wanted)
Публикувано05.01.05 20:01



Не му обръщай внимание, този има нужда от професионална лекарска помощ. Разгледай какви ги е наплескал за последните няколко дни.



Тема Re: В такъв случай...нови [re: gerda®]  
Автор DrFrancky (новак)
Публикувано06.01.05 11:01



zalka kartinka, mnogo zalka, mri ot pesuk, i priatno lapane, ma da gultash ei !!!

DrFrancky



Тема Re: В такъв случай...нови [re: ClD]  
Автор DrFrancky (новак)
Публикувано06.01.05 11:02



a ti me kefish :-)) pone imas cel :-)) da zabavliavash okolnite :-))
plz zabavliavai i men
DrFrancky



Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: Mopфиyc]  
Автор Haчko (Mr. sir)
Публикувано15.01.05 20:27



вввееетъъутъушщксшидз

* * * Писано с "Кредор" (БДС и фонетична) в "Мозила"* * *





Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: Haчko]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано16.01.05 12:34



Да да да, вече работи в Мозила, но пък сега съм го блокирал като реклама - защото когато сменям езика в Уин-а се сменя и той, и се обърква съвсем


Welcome to the real world

Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: sys]  
Автор Sapiens (бивш Sapiens-s)
Публикувано06.02.05 01:46



По повод на:
" За 99% усери компютъра е помощно средство, като да речем тесла или гаечен ключ."
Грамотният майстор ще ти поправи и часовник с кламер и джобно ножче.
Неграмотният и с най-лъскавите швейцарски инструменти, пак ще си е калпав и неграмотен.
Не защитавай неграмотниците!
Неграмотността, простотията, шльокавицата и чалгата вървят ръка за ръка



Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: kube]  
Авторiliqv (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 12:22



С опера не бачка, така прехваления Kredor де!



Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: the_dude_78™]  
АвторLatincho (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 08:15



golemi ste tapaci...sha si pisha kakto si shta...sardete se na bate si Bill..ne na men...koga pochnah da pisha na teia kutii kiril i metodi ne figuriraha taka che sam se nauchil da pisha na tova deto imam....a vie koga stanahte cigani ta i ochila slojihte..a injinero moi si prai koto iska u tiah ama na men ne moi mi kaza kak sha pisha..az na moite deca ne davam da pishat na cyrillic a vie men sha karate....ade sas zdrave



Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: Mopфиyc]  
Автор cherep (новак)
Публикувано05.08.05 21:46



с нетскейп става,т.е. кредора работи



Тема "ДА" на "кирлат"нови [re: the_dude_78™]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано15.01.06 13:53



"ДА" на "кирлат"





Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: the_dude_78™]  
Авторalmost crazy (Нерегистриран)
Публикувано02.12.07 17:35



ами аз винаги пиша на кирилица,обаче някои хора не се съобразяват,че на латиница е трудно да им прочетата съобщенията!

излишно се мъчат,мъчат и останалите.



Тема pomognete mi da si vkliucha kirilitsataнови [re: almost crazy]  
Авторbbb (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 20:08



Windows XP Media Center Edition
Version 2002
Service Pack 3
Pentium(R) 4CPU 2.93GHz
504 MB RAM

Moje li niakoi da mi obiasni stapka po stapka kak da si vkliucha kirilitsata za6toto kokoto pati se opitvam vse ne stava. iavno niakade gresha

Opitah tova no ne stava izpisva mi
Windows could not properli load the Bulgarian-Bulgarian Phonetic keyboard layout.

Start buton >> Control Panel >> Date, Time, Language and Regional Options >> Regional and Language Options >> otvaria mi edno ekranche Regional and Language Options sas s tri vazmojnosti

1. Regional Options 2. Languages 3. Advanced

1. Regional Options >> otivam na Standards and Formats >> izbiram Bulgarian

2. Languages >> otivam na text services and input languages ottam na Details >> tuk mi predlaga 1.Settings i 2. Advanced

ot Settings otivam na 1. Default input language i po nadolu imam 2. Installed services i 3. Preferences(Language Bar i Key Settings

Na Default input language mi predlaga

1. Bulgarian - Bulgarian(BDS)
2.Bulgarian- Bulgarian (PHO)
3. Bulgarian - Russian
4. Bulgarian - US

Na installed services mi predlaga
Keyboard Bulgarian BDS
Keyboard Bulgarian PHO
BG Bulgarian



Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: the_dude_78™]  
Автор Бoбифoн (непознат )
Публикувано01.07.09 14:29



Добре не мога да разбера, защо казвате на латиницата шльокавица? Това е поредната простотия. Пиша на кирилица само, зощото се чете по-лесно.



Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: Бoбифoн]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано01.07.09 22:15



Латиницата, при писане на немски, английски......... и пр. езици, за които е родна азбука - си е просто азбука. Латиницата при писане на български, руски, монголски

и пр. езици (напр. гръцки), за които не е родна азбука - си е просто . Меко казано. Или , още по-меко казано.

Аз пиша на български. Това включва, освен словния запас и правилата за правопис - още и АЗБУКАТА. За българския език азбуката е кирилица. Всяко друго изписване е, меко казано .

Я отиди в някой немски форум, и им напиши нещо, съвсем правилно от граматическа гледна точка, на кирилица. М?




____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Редактирано от walkman™ на 01.07.09 22:32.



Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: walkman™]  
Автор Egu69 (непознат )
Публикувано02.07.10 16:43



Напълно подкрепям триенето на шлюкавица!
То вече времето е показало кое остава и кое не. Толкова векове я има нашата азбука, а тука някакви неграмотници и гамени ще я променят!





Тема Re: Не на щльокавицатанови [re: the_dude_78™]  
Автор Alper Etem (непознат )
Публикувано20.01.11 17:35



много добра идея, само кирилица!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.