Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:12 01.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Наистина чети!нови [re: FireWall]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано15.07.04 21:48



Преминава - в смисъл, че успява да го обработи.

==========================================
За ексела: Тука вече говоря приблизително, по спомени. Гадостта може да е от мостра, направена на друг комп с други шрифтове. От Ариал до Ариал има разлика! Пробвай - Селект ол, шрифт друг, окей, шрифт пак Ариал. АМА ДА Е УЙНДОУСКИЯ АРИАЛ, НЕ ДРУГ!

Така е сигурно, че шрифта е който трябва и маймуни са невъзможни.

За Уорда - изтрий Normal.dot. Ще направи нов, дефолтен като избереш иконата NewDocument. НЕ СМЕНЯВАЙ НИЩО! Просто драсни или пейстни десетина реда. Отпечатай. Това след изпулнение на съвет 1 от предния постинг.

Ако няма кирилица - драйвера е бъгав, както ти писаха. Ресторни си твоя Normal.dot с твоите си настройки.

А може да са ти продали;)) лош Офис. Пробвай печат от браузъра, на тази страница примерено. Ако и от него неще - само драйвера остава.

Редактирано от Caмия Инжинep на 15.07.04 22:00.



Тема Re: Според меннови [re: FireWall]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано15.07.04 22:57



драйвера за ХР е бъгав, този за 98 е ок. Потърси стари драйвери за това устрийство (ако има такива). Опитай да инсталираш драйвер за 2000, ако го поеме...



Тема Re: Тебе Инжинера не ти требенови [re: Flint]  
Автор FireWall (изгарящ)
Публикувано16.07.04 11:40



Знаех че няма да проработи ама нали съм питаща страна в случая съм длъжен да опитвам всичко, резултата при опит за разпечатка с този драйвер беше:

PCL XL error
Subsystem: Kernel
Error: Illegal Operator Sequence

и т.н

P.S.
Просто това е драйвер за друг модел.....

Това са принципите ми. Ако не ви харесват, имам и други.

Граучо Маркс


Тема Re: Наистина чети!нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор FireWall (изгарящ)
Публикувано16.07.04 11:46



Здравей
в офиса съм вече и погледнах по обстойно какво си ми писал, та:
по първия вариант не става, най малкото защото аз в момента работя с него.
По втория - четох и останах с впечатлението, че този вариант е за хора цитирам:
Вие си работите на M$Word 6 или на StarOffice 5. Имате чудесни "кирилизирани" фонтове и сте си написали много неща с тях. Преминавате на нещо по-съвременно - OpenOffice.org 1.0 или M$Word 97 или следващ. И - с ужас установявате, че при някои от шрифтовете вместо букви се виждат квадратчета. Как да се направи така, че старите документи да могат да се четат и то с техните си шрифтовете?
Само, че аз нямам такъв проблем, отварям си стари документи виждам идеално всичко написано, но ако река да печатам.....нали.

Така за третия вариант, намерих я тази опция, сложих "чавка" и работата стана, но наистина печата много по бавно от чистия PCL драйвер, лошото е че ако оставя чавката там и другия компот ще печата бавно защото именно този драйвер е шернат в мрежата.

Ами ако има други идеи, аз съм готов да слушам.......а за това че драйвера бил бъгав не мога да се съглася защото пак повтарям именно този драйвер е шернат и другия компютър печата с него.
И също така бях изтеглил най-новите от сайта на HP, не може и те да са бъгави.

Аде чао за сега

Това са принципите ми. Ако не ви харесват, имам и други.

Граучо Маркс


Тема Re: Наистина чети!нови [re: FireWall]  
Автор KKP (??)
Публикувано16.07.04 12:46



Малко и аз да се намеся....
Драйверите за ХР и 98 са напълно различни!!!
ХР може да шерва драйвер, но за да може 98 да го ползува при шерването се оказва, че ще има клиентски машини и на 98. Тогава ХР шерва два драйвера - за ХР и за 98.
Така че другата ти машина ползува драйвер за Win98 1 000 000%



Тема Re: Точно така!нови [re: KKP]  
АвторTroll_ (Нерегистриран)
Публикувано16.07.04 13:22







Тема Още пробинови [re: KKP]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано16.07.04 13:43



KKP е прав, не се мешат драйверите. Карай така, ако не намериш по-леко решение.
Тази чавка е много мощна и много тежка. Помогнала е за печат на документи с ударени букви, писани със шрифтовете на БулЛет.

Огромното предимство на M$ щрифтовете е, че принтерите ги знаят, имат си ги вътре. Печата е много бърз, праща се буквата и размера.


===============

От указанията в РАР-а изпълни ли слагането на "Serbian (Cyrillic)"???
От браузъра печата ли на Кирилица? Опита ли чисто нов документ, произлязъл от чисто нов Normal.dot? Аз съм инженер, не врачка и ако не ми връщаш инфо, не мога да помогна.

Точен съвет може да се даде намясто или от човек, който има точно този хардуер. Аз ти пиша какво бих пробвал. Дефект, с който се сблъскваш за първи път, така се търси - едно по едно.

Още е дна проба: вземи точно ТОЗИ документ, който не ще, занеси го на 98-цата и печатай оттам. Ако печата - в драйвера е. Те на няколко пъти ти писаха за драйвера, но никой не бе конкретен, да напише: - аз го имам и ей така го подкарах.

Има един бетонено работещ драйвер, без много настройки и шарении, с най-общите функции, дето ги имат всички HP принтери от LaserJet III насам. HP LaserJet (Microsoft) Пробвай с него, без чавка нa: "... as bitmaps"

Ако с него печата - търсиш драйвер из Нета, по форуми и др. Или пробваш друг PCL драйвер докато пасне.

Редактирано от Caмия Инжинep на 16.07.04 13:54.



Тема Re: Точно така!нови [re: Troll_]  
Автор @Borko (Аз)
Публикувано16.07.04 13:55



Напълно съм съгласен със това че в случая двете машини използват 2 различни драйвера.



Тема Re: Още пробинови [re: Caмия Инжинep]  
Автор FireWall (изгарящ)
Публикувано16.07.04 15:27



Мисля да подкарвам темата към завършек, но първо да ти отговоря- да спазих условието за "Serbian (Cyrillic)", не не съм опитвал с normal.dot и от IE не разпечатвах. Ако взема точно този документ и го пусна от 98-цата, ще го разпечата без проблем на PCL. Сложих драйвера, който ми каза, а именно HP LaserJet от базата на Win, тръгна печата добре, картинка ако има я изкарва малко на точици ама иначе си печата.

Та както казах гледам да финализирам дискусията, от цялата работа наистина по ваши думи излиза, че драйвера е бъгав, колкото и да не мога да го проумея, все пак теглих нови версии от сайта, все пак това HP, все пак струва 1700 лв. ( поне беше ). Та все пакпечата малко по- бавно от преди, но печата, предпочитам така отколкото да работя с 98 Win и да ми печата бързо.

НО по - голямата гадост, е че когато копирам ред от складовата програма с Ctrl+C и после го пастирам с Ctrl+V в Exel винаги трябва да следя долу индикатора да е на кирилица, това много ми забавя работата, защото постоянно го сменям ту на едното ту на другото, стоките ни се състоят от латински и кирилски символи, преди тоя проблем го нямаше.
Та ако има някакво решение за този проблем ще бъда много щаслив
А другото което ме дразни, е че се сменя автоматично от LAT на BG. Вече питах дали може да се изключи някой отговори, че не може, но все пак ако има некъв начин кажи pls. Просто при вида работа, която върша тази автоматика не само, че не ми помага ами направо ме забавя.

Горе долу това е за сега от мен.

Това са принципите ми. Ако не ви харесват, имам и други.

Граучо Маркс


Тема Re: Още пробинови [re: Caмия Инжинep]  
Автор FireWall (изгарящ)
Публикувано16.07.04 15:35



А и още нещо, ако реша пак да инстал FlexType ( за да не се сменя автоматично ) има ли вероятност да се прецака нещо или пък да спре да работи коректно копирането с Ctrl+C, V или нещо друго?

Това са принципите ми. Ако не ви харесват, имам и други.

Граучо Маркс



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.