Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:37 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Disconnect на LANнови  
Автор kalchev (непознат)
Публикувано10.05.04 18:44



Здрасти,
Значи преди 3 дена направих чиста инсталация (след формат), сложих W2kPro/SP4 , Kaspersky, ZoneAlarm(всичко е актуализирано до последно), би трябвало да няма проблем... Да, ама не... Проблема е че връзката ми с лана се къса на всеки 10 минути (по часовник).Не ми изкарва системни предупреждения, и други от сорта, просто icq-то почва да се реконектва, мирка ми иска парола наново, yahoo месенжера-и той... А ако в момента гледам филм от LANа, медия плеяра спира и ми вика че такъв файл не съществува... Абе, с две думи, все едно точно на всеки 10 мин. някой вади кабела... :( После след като се логна наново навсякъде и опресня страниците, които ми показват че "не могат да отворят търсената страница", всичко си е ток... до след 10 мин. Та така - ако някой разпознае проблема на прима виста, ще се радвам да даде съвет. А ако трябва повече инфо - например списък на стартираните процеси, версии на програми и т.н. - кажете, ще пратя... Мерси предварително.
П.С.
Претърсих основно за вируси, шпиони, троянци, надявам се че не е от това.

That's all, folks!


Тема Re: Disconnect на LANнови [re: kalchev]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано11.05.04 09:30



тва ти е от зоуналарма...

ето ти да почетеш малко:



Just a genius



Тема Re: Disconnect на LANнови [re: Blake]  
Автор kalchev (непознат)
Публикувано11.05.04 15:29



Ok, прочетох го, всичко са писали хората, само не и препоръка как (с каква настройка) да се реши конкретния проблем :( Понеже, нали се сещаш, че махане на стената(каквато и да е тя), не е никакво решение на проблема. Аз съм оставил Зонето да ми показва съобщения при опити за проникване (поне докато не ми писне) и те се показват на веки 3-4 минути, явно в нашата мрежа бъка от пишман хакери, и не само, попадам на доста РС та на които уорд документи "финансов_отчет" да речем, са така шернати, че може всеки да ги редактира и save !!!!!Може да се сетиш тия компове колко са червясали и пълни с троянци! Та ако някой знае каква настройка да се пипне за да се прекрати прекъсването на нета, споделете, или поне дайте препратка към някой по читава стена. Предварителни благодарности.

That's all, folks!


Тема Re: Disconnect на LANнови [re: kalchev]  
Автор the_dude_78™Модератор (underdog)
Публикувано11.05.04 16:29



в момента на дисконекта си трейсни връзката
и виж къде се къса
освен това виж power опциите на картата, да не се изключва на определен момент,

No matter how good you are, don't ever let 'em see you coming. You gotta keep yourself small.


Тема Re: Disconnect на LANнови [re: kalchev]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано11.05.04 18:08



требе да разрешиш достъпа на машината на провайдъра дето те проверява през 10 минути дали си онлайн...
щото така както е сега, файъруола не я пуска, и тя решава че трафика който го прави твойта машина е некъв измислен/пиратски и ти резва достъпа...

Just a genius



Тема Re: Disconnect на LAN [re: kalchev]  
Автор langolier (едикойси)
Публикувано11.05.04 20:03



ако стената те бърка, сложи си McAfee, ще се родиш с нея...аз Зоната я изтраях точно половин ден, то през 5 секунди ми пищи...със сигурност не е по-надеждна от McAfee, но е мноооого по-изнервяща....в мрежата ви едва ли има толкова червеи и троянци колкото се опитва да ти каже Зоната...а и няма да взима самоволни решения от типа на изключване на нета без да те пита....

НУ, ГОВЕДО! НУ, ПОГОДИ!


Тема Re: Disconnect на LANнови [re: langolier]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано12.05.04 09:39



а и няма да взима самоволни решения от типа на изключване на нета без да те пита

ако още не си разбрал, изключването на нет-а го прави провайдъра, вината на зонеаларм е дотолкова, доколкото не пуска аксес на машината на провайдъра, което от своя страна е проблем на настройки, и освен това този ефект ще се прояви на произволен файъруол, който не е сетнат както трябва!!!

Just a genius



Тема Re: Disconnect на LANнови [re: Blake]  
Автор langolier (едикойси)
Публикувано12.05.04 09:55



Това ми е ясно, ама както си ми "доизяснил", излиза,че вината пак си е в Зоната! Всъщност приказката ми беше за друго - че Зоната може да е добра стена, но със сигурност е и най-досаждащата! Верно, че общо взето е както си я настроиш, но примерно за разлика от нея, споменатата от мен си върши същата работа съвсем кротичко и не пищи за щяло и нещяло!

НУ, ГОВЕДО! НУ, ПОГОДИ!


Тема Re: Disconnect на LANнови [re: langolier]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.05.04 09:36



излиза,че вината пак си е в Зоната

извинявай, ама тва ми звучи като "абе дейба таа кола, не ще да върви, пак и свърши бензина"... хващаш ли тънката разлика...

в случая "вината" е в задклавиатурното устройство, щото не си е направило сетингите както трябва...

Just a genius



Тема Re: Disconnect на LANнови [re: Blake]  
Автор langolier (едикойси)
Публикувано13.05.04 10:07



Значи аз съм уточнил, че все пак е въпрос на настройка, нали? Обаче Зоната така или иначе вдига шум за няма нищо, което си е супер досадно, поне за мен! За това и си харесвам много McAfee, върши същата работа, не ме тормози за щяло и нещяло, при това е доста по "интуитивна" от Зоната...Поне това е моето мнение...
Надявам се, че ме разбра сега, иначе сме на едно мнение, основния проблем винаги е в задклавиатурното устройство...
Както и да е, отклонихме се яко от темата, нека не пълним повече темата на човека с офтопици, може да продължим в друга тема, която е точно по въпроса!

НУ, ГОВЕДО! НУ, ПОГОДИ!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.