Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:39 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Windows Update !нови  
Авторsnake (Нерегистриран)
Публикувано08.05.04 17:24



Имали ли сте проблеми с Windows Update при ъпдеитване на пиратски Windows ХР? Мога ли да си ъпдейтвам пиратско копие и какво става ако ме засечат, изобщо заслужава ли си да слагам такова, ако не мога да го кърпя? И вкрайна сметка, мога ли да си купя Windows на старо, щото за повече нямам пари? 10х



Тема Re: Windows Update !нови [re: snake]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано09.05.04 00:16



не ползвайте пиратски продукти! купувайте си софтуера!

иначе на въпроса ти - проблем има при инсталацията на сървис пак 1, ако си с прекалено познат на майкрософт регистрационен номер.....

уиндос на старо не съм сигурен, но май не може да се препродава лиценза...



Тема Re: Windows Update !нови [re: Viper X]  
Автор niksus (зарибен фен)
Публикувано09.05.04 00:55



ей такива малоумни изказвания като видя и мноого се кефя - КУПУВАЙТЕ СИ СОФТУЕРА - хахахахахаа .....

изкарай си главата от гъза бе - колко хора в България, могат да си позволят да си купят софтуера, който им е нужен.....



Тема въпрос! [re: niksus]  
Автор langolier (едикойси)
Публикувано09.05.04 01:44



ако някой може да си позволи да си напазарува софтуер и го направи, значи ли че е малоумен? а ако не може да си го позволи и си набави пиратски такъв, значи ли че е господаря на тарикатите?

НУ, ГОВЕДО! НУ, ПОГОДИ!


Тема Re: въпрос!нови [re: langolier]  
Автор niksus (зарибен фен)
Публикувано10.05.04 00:18



въпроса не колко са тъпи или тарикати, хората които купуват или не купуват лицензен софтуер. въпроса е колко хора могат да си го купят ако искат. колко хора имат възможност изобщо.
какав процент от хората в този форум могат да си купят дори уиндоуса?
ами нали се сещаш, че Program Files-а ми е с около 90 програми, като много под половината са безплатни. от останалите повечето струват между 20-50$, има 15-20 които са над 100$ и 6 които са над 1000$. сигурен съм, че 80-90% от хората в тоя форум имат същата картинка на своя компютър.
може би не трябва да използвам компютър, след като не мога да си позволя да си купя софтуера ?

ама хайде стига глупости.....
исках да кажа, че "купи си софтуера" е безмислен и глупав отговор на въпрос в БГ форум. никой няма да отиде и да си купи софтуер-а, след като някое хлапе някъде си му каже да го направи...



Тема Re: въпрос!нови [re: niksus]  
Автор ClD (акъл wanted)
Публикувано10.05.04 04:32



В тази дискусия

би било интересно. И американците започват май да се усещат, че нещата не могат да продължават така...

Work like a slave.
Command like a king.
Create like a god!

Тема Re: Windows Update !нови [re: snake]  
Автор scan (новак)
Публикувано10.05.04 04:35



купи си едно празно цд, запиши си някъде уиндоус 2000 профешънъл и се сдобий с един наръчник на системния администратор, на мене доста ми помогна да не задавам на ората глупави въпроси
досега не съм чул някой в бг да е пострадал заради нелицензитан софт, освен фирми разбира се но кат те гледам не си фирма



Тема Re: Windows Update !нови [re: Viper X]  
Автор scan (новак)
Публикувано10.05.04 04:43



един потребител в европа може да изкара пари за да си купи уиндоус за един ден, един средностатистически бг потребител колко трябва да работи



Тема Re: въпрос!нови [re: niksus]  
Автор langolier (едикойси)
Публикувано10.05.04 12:39



само че има един тънък момент - много хора могат да си позволят да си купят легален софт, но не го правят и се мислят за тарикати в сравнение с тези които си го купуват....за това иде реч, нямам пред вид тези, които така или иначе не могат да си позволят такива разходи...

НУ, ГОВЕДО! НУ, ПОГОДИ!


Тема Re: Windows Update !нови [re: snake]  
Авторsnake (Нерегистриран)
Публикувано10.05.04 16:04



Благодаря на всички за съветите! Въпроса обаче за сканирането в Windows Update на пиратско копие стои! Сигурно съм много тъп щом питам, но има ли случай, знаете ли такива, някой да са го засекли при сканиране на ъпдейти, било то ХР или 2000 и като е качил ъпдейта да са му скапали системата?
А и другия принципен въпрос е: имам пари да речем да си купя някакава стара машинка с Р2 или Р3 с 400-700 Мхц за общо с монитора 150-200 долара, е защо да трябва да дам още два пъти по толкова(минимум) за софтуер, които съм готов да си купя също на старо с офиса за 50 долара да речем? Защо Майкрософт не го проумеят това за такива бедни страни като нас и ще печелят много повече от домашните потребители там!!! Ами с една мизерна заплата, когата обаче работата ти (писател, счетоводител, журналист и т.под) ти налага да имаш в къщи компютър ( в ролята на пишеща машина), а служебно не ти го осигуряват, направо те карат да пиратстваш - дори и да не искаш!!! Е това ми е въпроса?
Знам, че иначе ще ми кажете - слагай Линукс и опен офис, ама не в това е въпроса...
Поздрави на всички! Ще се радвам ако коментирате.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.