Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:50 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема За дефрагментаторанови  
Авторhella (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 11:34



Незнам дали въпроса ми е за тук, но ...
Дефрагментацията на диска ми върви много бавно, 20GB се дефрагментират за поне две денонощия, пълно безобразие, не мога ли да направя нещо, за да го ускоря? Моля да имате предвид, че това е при положение, че нищо не правя на компютъра, т.е. не ми се рестартира непрекъснато дефрагментацията



Тема Re: За дефрагментаторанови [re: hella]  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано07.05.04 12:02



За кой уиндоус говорим и с какво дефрагментираш?

So long and thanks for all the fish!


Тема Re: За дефрагментаторанови [re: hadministratora]  
Авторhella (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 13:41



За уиндоус 98 става фъпрос и дефрагментирам харддиска...



Тема Re: За дефрагментатора [re: hella]  
Автор langolier (едикойси)
Публикувано07.05.04 13:52



всъщност въпроса беше не какво дефрагментираш, а С какво...в смисъл, дали ползваш допълнителна програма или уиндоуската...иначе по въпроса - дали докато правиш въпросната процедура не гледаш примерно филмчета, дали не сърфираш в интернет, въобще някаква работа да вършиш? ако го правиш, и като добавим предположението ми за слабичък процесор, ще получим един възможен отговор....

НУ, ГОВЕДО! НУ, ПОГОДИ!


Тема Re: За дефрагментаторанови [re: langolier]  
Авторhella (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 14:09



Дори и представа си нямам за каква опълнителна програма говориш, уиндоуса си го прави. Мисля обясних, че не правя нищо на компа през това време, не е вързан и към нета, изключила съм антивирусната програма, а и процесора хич не е слабичък - 1.1GHz



Тема Re: За дефрагментаторанови [re: hella]  
Автор langolier (едикойси)
Публикувано07.05.04 14:23



Има си отделни програми, които също правят дефрагмент.... но иначе явно версията ми издиша от всякъде, в такъв случай пробвай с някоя от въпросните програми - например аз ползвам TuneUpUtilities2004. Има я навсякъде по фрии-тата, в нея освен още сума ти полезни нещица има и дефрагментатор, пробвай с него как ще стане, но може би преди това е добре да пуснеш един scandisk и да видиш дали има нещо нередно! ако и тази програма не ти помогне, ще трябва да играе секирата....май.....демек формат.....

НУ, ГОВЕДО! НУ, ПОГОДИ!


Тема Re: За дефрагментаторанови [re: langolier]  
Авторhella (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 14:36



Може би ще пробвам, но така си беше и при нова инсталация, при сканирането не дава грешки също, просто и аз не знам къде може да е проблема.



Тема Re: За дефрагментаторанови [re: hella]  
Автор langolier (едикойси)
Публикувано07.05.04 14:44



ок, пробвай с тази програма и пиши после какво е станало...ето ти и

, има и kee generator вътре...

НУ, ГОВЕДО! НУ, ПОГОДИ!

Тема Re: За дефрагментаторанови [re: hella]  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано07.05.04 18:03



щом говорим за 98 работата е ясна - не си изключил една от майкрософтските глупости. Става въпрос за опцията "Rearange files so that my programs start faster" (или нещо в тоя дух). Значи това е ГОЛЯМА идиотщина защото доколкото ми е известно се опитва да премести ехе-тата на всички програми от Program Files някъде по в началото на диска, за което пък му се налага да премести някои файлове от там по към средата, като в същото време дефрагментира и всичко останало. Разултата от цялата работа е УЛТРА бавен дефраг (особено ако има много инсталирани програми) и (евентуално) минимално подобрение в производителността. Просто е излишно! Изключи го и всичко трябва да се върне в рамките на нормалното.

So long and thanks for all the fish!


Тема Re: За дефрагментаторанови [re: hadministratora]  
Авторhella (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 20:01



Сега остава да ми кажеш откъде да я изключа тази опция и ще съм ти УЛТРА благодарна
А верно ли е, че поставянето на ехе-тата в началото на диска има чак такова значение за бързото стартиране на програмите. Питам защото наистина не се стартират много бързо, което най-вече се дължи на тъпата антивирусна програма...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.