Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:15 15.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: За дефрагментаторанови [re: hella]  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано07.05.04 20:12



Абе ако си напишеш адреса тук направо ще взема да дойда да ти дефрагментирам диска, че така е най-лесно! Ама ако си решил да ме пожалиш като го пуснеш (Start -> Run -> defrag.exe) дефрага следващия път там има цели 3 (три) копчета и ако четеш внимателно ще се ориентираш къде да цъкаш.

Моля не злоупотребявайте със знанията на другите - те не са паднали от небето!

So long and thanks for all the fish!


Тема Re: За дефрагментаторанови [re: hadministratora]  
Авторhella (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 22:36



Да бе пич, ма като и бъкел не разбирам от компютри? Дори не знам къде да прочета за тази работа... Благодаря ти все пак



Тема Каквото повикало, такова се обадило!нови [re: hella]  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано07.05.04 23:52



Опитах се да провокирам малко мислене, но или аз грешно провокирам или не ми обръщат особено внимание. За пръв и последен път давам такова обяснение. Според мен то би било логично ако въпроса беше "Моля кажете какво е това дефрагментация и как се прави", но не и в този случай. Ако греша, моля да бъда извинен!

Ето и обяснението:
1. Щраква се еднократно върху Start-бутона на таскбара (по подразбиране се намира най-долу, вляво).
2. От появилото се меню (известно и като старт-меню) се избира командата "Run...".
3. В отворилият се диалогов прозорец има текстово поле за въвеждане на името на програмата която ще се стартира. Там се пише "defrag.exe".
4. Щраква се едно кратно върху бутона "ОК" или се натиска клавишът "Enter".
5. След като стартира, дефрагментиращата програма показва диалогов прозорец. В горната му част има падащ списък от който се избират дисковите устройства, които ще бъдат дефрагментирани. В долната му част има три бутона - "ОК", "Exit" и "Settings...".
6. Щраква се еднократно върху бутона "Settings...", за да се отвори диалоговият прозорец с настройките на дефрагментатора.
7. В горната му част се намира опцията "Rearrange program files so my programs start faster", която трябва да бъде изключена.
8. В долната му част се намира опцията "Every time I defragment my hard drive", която трябва да е включена, за да не се налага повторно изпълняване на тази процедура.
9. Щраква се еднократно върху бутонът "ОК", за да се потвърдят промените и да се върнем към предишния прозорец.
10. Щраква се еднократно върху бутонът "ОК", за да започне същинската дефрагментация на твърдия диск.

So long and thanks for all the fish!


Тема Re: Каквото повикало, такова се обадило!нови [re: hadministratora]  
Автор tany@ (dead)
Публикувано08.05.04 00:47



пък ако беше и написал - "направи го в safe mode"щеше да е муци

I woke up just to die....


Тема Re: Каквото повикало, такова се обадило!нови [re: tany@]  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано08.05.04 00:56



Представяш ли си колко място щеше да отиде в този стил да обясня за сейф мода! Щях да препълня MySQL-а на дира...

So long and thanks for all the fish!


Тема Re: Каквото повикало, такова се обадило!нови [re: hadministratora]  
Авторhella (Нерегистриран)
Публикувано08.05.04 22:06



Хей, чичо Скруч, не се стискай толкова за обяснения, не че имаше нужда от тях... достатъчно ми беше това дето каза да пусна defrag.exe през старт-ъп менюто... защото аз не знаех за този начин за пускането му... и че има опции с които се справих и сама...
Благодарско за което, а сега нека аз те светна, че дефрагментацията наистина се поускори малко, но малко - къмто 6 часа сигурно отне и като размислих, установих, че е от това че имам филми на диска, големи файлове които са трудни за пренареждане, дори и ако е изключена онази опция... , ако ги нямаше сигурно щеше да стане съвсем бързо. Тенкю ти и не си мисли, че всички трябва да отбират от компютри.



Тема Re: Каквото повикало, такова се обадило!нови [re: hadministratora]  
Авторhella (Нерегистриран)
Публикувано08.05.04 22:05



Между другото мога ли да разчитам на такива подробни инструкции и ако реша да си преинсталирам Виндоуса :+)





Тема Re: Каквото повикало, такова се обадило!нови [re: hella]  
Автор tany@ (dead)
Публикувано08.05.04 22:24



знаеш ли.... това вече беше нагличко според мен...
аз на негово място следващия път след този тон не бих обяснявала...
хммм... btw чудя се ( в твоя ред на мисли де ) дали пък да зема да се пробвам като хирург...?.
много добре разфасовам пилци- може и с човек да се справя също толкова добре
не съм рекла не съм опитала
нищо че не ми е работа и "не отбирам" от тая професия

I woke up just to die....


Тема Re: Каквото повикало, такова се обадило!нови [re: tany@]  
Авторxeлa (Нерегистриран)
Публикувано08.05.04 23:17



Не ми се влиза в спор, но единствената причина за която се сещам някой на мен пък да ми държи някакъв тон е че ми се надува затова колко много знаел върху уиндоуса. Аз се справям и сама когато ми се даде малко информация, все пак имам само икономичесто образование и компютрите са ми нещо като уръдия на труда. И всички програми, в това число и уиндоус са потребителски-ориентирани, т.е. след като се стартира нещо през експлорера, откъде аз мога да знам, че в него няма опции за вкл/изкл, след като аз не знам дори за съществуването на тези опции, че да ги търся. Айде моля, да не се обиждаме на тон, защото аз се опитах да подходя шегайджийски, основното което исках да кажа е че ако всички разбираха от всичко, толкова зле щяха да го разбират, че никой нямаше да разбира достатъбно от нещо. Всеки е учил за различни неща, нарича се специализация. Ти можеш ли да кажеш пропорциите на цигулка Страдивари например?



Тема Re: Каквото повикало, такова се обадило!нови [re: tany@]  
Авторxeлa (Нерегистриран)
Публикувано08.05.04 23:21



а и в този ред на мисли като хирург ще се справиш на ниво касапин, така че, отивам да си потърся пистолета




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.