Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:12 29.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Тема Настройка на Оutlook expres през Lan? (HELP)нови  
АвторCS (Нерегистриран)
Публикувано22.04.04 01:51



Сега правих стандартните настройки, понеже
диал ап акаунта ми си седи и още го ползвам чат пат и с него си работи без проблемно.
Направих и новя мейл акаунт, вкарах му настройките на доставчика (ЛАНа)
и един голям КУР.
Не става, не мога да си тегля и пощата от диал ап акаунта като съм вързан
към лана и въобще работата е много в устата.
Викнах тия от Лан доставчика, ама те пробваха квото се мъчих и аз
и ми излязоха с лафа: "някъде става, някъде не."
Което силно ме съмнява, някой да има идея?
Или да се е сблъсквал с подобен проблем.

Пропуснах да спомена с ХП сървис пак 1 съм
и аутлук 6



Тема Re: Настройка на Оutlook expres през Lan? (HELP)нови [re: CS]  
Автор kитaeцa ()
Публикувано22.04.04 02:33



Коя поща не можеш да настроиш - тази, дето си ползвал преди или от доставчика получаваш пощенска кутия?
Виж дали са ти зададени правилно POP3 и SMTP адресите.
Ако си инсталирал файъруол заради това, че минаваш на ЛАН, виж дали той позволява на Outlook-a да се върже в нета (провери и дали пуска и ССАРР.ЕХЕ и SVCHOST.ЕХЕ)

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става, RTFM!


Тема Re: Настройка на Оutlook expres през Lan? (HELP)нови [re: kитaeцa]  
АвторCS (Нерегистриран)
Публикувано22.04.04 02:46



Firewall в момента нямам, щото ми ебаваше майката на трафика съвсем
дори уж настроен - говоря за зоун аларм.
Говоря за новия акаунт, кабелния от Лан доставчика.
Всичко е както трябва с POP3 и SMTP адресите и въпреки тва КУР.
И особено ме издразниха тия като казаха, някъде става някъде не.
Некви предположения?



Тема Re: Настройка на Оutlook expres през Lan? (HELP)нови [re: CS]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано22.04.04 10:37



В канекшън туул а на аутлуук а и в този на уиндоуса има ли все още като дифолт някой диал ъп?
Да не би говедото да си мисли че му трябва такава конкция за да изтегли този акаунт?
другото което ми хрумва на прима виста е да дадеш IP на SMTP & POP3 на неработещия акаунт :)

Welcome to the real world


Тема Re: Настройка на Оutlook expres през Lan? (HELP)нови [re: CS]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано22.04.04 13:45



и да се дразниш, и да не се - все тая. правилно са ти казали. никой не може да задължи исп-то, към което си на диал-уп, да си отвори поп3 достъпа за навънка. т.е. за ип-та извън неговото адресно пространство. някои го правят, други - не. така че както са ти казали - някъде ще работи, а другаде - не.

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема Re: Настройка на Оutlook expres през Lan? (HELP)нови [re: onzi]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано22.04.04 18:22



Няма такова нещо!

LAN, MAN, квото и да е, щом ти го продават като "Достъп до интернет", да бъдат така добри да ми предоставят наистина достъпа. Ако в договора с доставчика няма написано, че еди кои си протоколи са отрязани, може и да го преглътна, но ако са ми презентирали неограничен, пълен и други глупости ще си го искам!

Какво трябва да значи, че ISP няма да пуска POP3? Щом ми е дал поща и тя има POP3 достъп, ако искам и от Северно Тамбукту ще си я точа. Знам само за един подобен "доставчик" дето е решил да е*е дявола във въздуха, ама без опорна точка- "Интернет България".

И как при едни ще бачка а при други не? Цялата работа ми мирише на LAN от сорта на фирма "Аз, брат'чеда и Гошо от Обеля" се опитваме да се правим на ISP.
Използват невежеството на хорицата, залъгват ги с ниски цени, и после за най-елементарни неща се почва ходене по мъките, докато на някой му писне и смени доставчика.

Аре със здраве


Тема Re: Настройка на Оutlook expres през Lan? (HELP) [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано22.04.04 19:43



бтк-то и те бяха така (скоро не съм проверявал дали все още са), дигсис също....
вината в случая съвсем спокойно може да не е в лан-аджията, а в исп-то с диал-уп пощата. той може да е забранил поп3-то за други ипта. като логиката е примерно 'аз съм ти дал мейл, дал съм ти и диал-уп достъп, като искаш поп3 за мейла - ползвай диал-уп'

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема Извинявай, ама...нови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано23.04.04 01:24



нали не очакваш че доставчика ще гледа твоята изгода? В смисъл че дори и да са написали пълен достъп до интернет, никой не е ограничил какво е пълният достъп... А ти какво? Ще ги осъдиш ли? За това че нямаш pop3? Никъде в законите няма описано какво е пълен достъп до интернет... Всъщност за да бъдем точни няма и "достъп до интернет"... Така че... всички фирми които ти го предлагат познай на какво разчитат...? На ограничеността ти на достъп до интернет и на предимството на рекламата на услугата която предлагат... Казах РЕКЛАМА...

Не знам за доставчик, който да е бил осъден за това че не предлага услуги, за които не е споменал....

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: Извинявай, ама...нови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано30.04.04 11:34



Аз преди всичко вярвам в здравия разум.
И за това няма да хукна първосигнално да ги съдя, а ще се опитам да говоря човешки с тях и да решим проблема съвместно. Ако усетя, че разговора нещо не се получава, ще им го кажа и ще преразгледам варианта с оставането ми като техен клиент.

В отговор на:

Никъде в законите няма описано какво е пълен достъп до интернет... Всъщност за да бъдем точни няма и "достъп до интернет"... Така че... всички фирми които ти го предлагат познай на какво разчитат...?



Ееее, много пресилено го каза... То ако изпаднем до там, че да тръгнат да ме убеждват, че ми продават А, пък аз си мисля, че плащам за Б...
Не е нужно в закона да се дефинира всичко, що е под слънцето за да е то абсолютно еднозначно определно.
Такива, дето ще ми обясняват, че те всъщност не ми продават "достъп до интернет" щото нема такова животно в законите, първо няма да съм им клиент въобще, и ако случайно пък съм се набутал там, те едва ли ще са от категорията играчи, които биха защитили успешно тезата си освен пред някой залупен тинейджър, какво остава за съд.

Накратко, гледам да си нямам работа с несериозни на пръв поглед "доставчици", а натрупаната от мен вече рутина ми позволява да ги пресея само след десетина въпроса.

Аре със здраве


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.