Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:31 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Kупихме компютър:нови  
Автор Air Force (an air of pride)
Публикувано05.02.04 21:42



Athlon 2700+; Gigabyte 7VT600F-1394; 2x256Mb DDR400 Dual Channel; 80 Gb SATA; ATI GB Radeon 9600PRO 128Mb.
Първо инсталирахме 98-ца, понеже нямахме ХР. Намерих диск на ХР, тръгнахме да инсталираме и след рестартирането се появи логото на ХР с чавката, дет' се върти долу и след това даде един готин син екран и С: у-во даде фира. Намерих друг диск с ХР + SP1 и се получи същата ...... с извинение.

Някой сеща ли се как да инсталираме ХР на тоз компи?

10х


I love you to death, and I'm willing to prove it.

Тема Re: Kупихме компютър:нови [re: Air Force]  
Автор Jair (кюмур)
Публикувано05.02.04 22:13



Диска форматиран ли е на чисто преди това или правиш Ъпгрейд от 98-ицата?
Пробвай да го вкараш в сейф мод.
Набираш се на ф8 още от началото, че при ХР-то е доста кратък периода, в който можеш да го натиснеш, макар че след синия екран при следващия старт самото ХР трябва да ти предложи да влезнеш в сейф мод.


Това, че засветва още преди логон скрийна мяза на кофти хардуер по принцип



Тема Re: Kупихме компютър:нови [re: Jair]  
Автор Air Force (an air of pride)
Публикувано05.02.04 23:22



Правя ъпгрейд. Набирането на ф8 го правих, влизам в сейф мод и оттам нищо не става. Не мога да върна старата операционна система, нито да подкарам старата!

За принципа ясно, ама всичко е ориджинал, да му ... майката?!


I love you to death, and I'm willing to prove it.

Тема Re: Kупихме компютър:нови [re: Air Force]  
Автор Jair (кюмур)
Публикувано06.02.04 00:10



почвам да подозирам основно видео картата
ако влезнеш под сейф мод и дисплей пропъртите пише ли, че я е намероло ХР-то при инсталацията или пише Default VGA Display или нещо подобно?

ако пише, че е намерило пробвай да разкараш каквото е намерило и сложи въпросното Default VGA Display или каквото е там, та виж после дали ще продължи да забива

а като цяло не виждам смисъл от Ъпгрейд-а, машината ще работи доста по-бавно отколкото чистата инсталация и се губи ефекта от мощните чаркове, най-добре занеси при някой приятел компа, прехвърли си важната информация от харддиска и минавай с голямата метла отгоре, да ти е чисто :)



Тема Re: Kупихме компютър:нови [re: Air Force]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано06.02.04 00:53



Послушай Жужи и инсталирай на чисто. Вярно, че аз изкарах 2 години с ъпгрейднат ХР от 98-ца, ама това беше от мързел :)))) а и нямах такива проблеми като твоите де :)

иначе - буутваш си от СД-то с ХР-то и следваш инструкциите, като избираш формат на системния партишън, за предпочитане на НТФС....



Тема Re: Kупихме компютър:нови [re: Jair]  
Автор _danitu (непознат)
Публикувано06.02.04 11:34



..... и си прав да подозираш, видеокартата е , виждала съм подобен проблем.
98- цата се инсталира щото не ще 3D, a XP - да ...Нещо е поизгоряло по видеокартата, щом е нов компа, не се морете с "чиста инсталация", според мен няма смисъл, носете го на сервиз и им обяснете за какво става въпрос, няма да се мине без да ви я сменят



Тема Аз пък си мисля...нови [re: Air Force]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано06.02.04 15:26



че Serial ATA-то му е проблем... некви драйверс за начално зареждане като на SCSI?

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Аха...нови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Автор naki (DOS/Win32 guru)
Публикувано06.02.04 15:32



Мда, и някакви F6 (копчето на киборга) + дискета със driver за SATA ми се въртят в главата...




Тема Re: Аз пък си мисля...нови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Автор Jair (кюмур)
Публикувано06.02.04 18:42



ако е така как въобще, ще бутне в сейф мод?
не, че съм имал досег със САТА досега де...



Тема Re: Аз пък си мисля...нови [re: Jair]  
АвторEйч (Нерегистриран)
Публикувано06.02.04 18:58



...и защо като е преинсталация ХР е по-бавно? Някакво логическо обяснение мижете ли да дадете?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.